Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kuzuluk Gezilecek Yerler

Kuzuluk civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Akyazı Acelle Yaylası
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Sakarya

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Kuzuluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Sakarya Akyazı’da bulunan Kuzuluk; doğası, yeşilliği ve sessizliğiyle ön plana çıkıyor. Özellikle doğa ile iç içe, sessiz ve huzurlu tatil yapmak isteyen pek çok kişinin uğrak noktalarından biri. Şehrin gürültüsünden, kalabalığından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için doğru bir tercih.

Etrafı ormanlarla ve dağlarla çevrili olduğu için temiz hava ve de yeşilliğe doyabilir, tazelenerek dinlenebilirsiniz. Pek çok yerli ve yabancı turist ağırlamasına rağmen doğanın güzelliği bozulmadan günümüze kadar ulaşmayı başarmış. Kuzuluk sadece yemyeşil doğası sebebiyle değil içinde bulunan termal tesisleri bakımından da tercih edilir. Kuzuluk Kaplıcaları oldukça meşhur bir yer.

Şifalı kaplıca suyuna sahip olan bu bölge çeşitli hastalıklarına alternatif çare arayan birçok kişinin önemli bir uğrak alanı.

Kuzuluk Kaplıcaları

Kuzuluk termal otelleri ve kaplıcaları ile oldukça rağbet gören bir yer. Hem doğayla iç içe olması hem de şifalı suyunun bulunması önemli bir avantaj. Dört bir yanı ormanlarla çevrili olan bu belde bozulmamış tabiatı ve doğal güzellikleriyle dikkati çekmekte. Kuzuluk doğal güzellikleri bakımından geniş bir coğrafyaya yayılmakta.

Özellikle dört bir yanının ormanlarla çevrili olması önemli bir doğal güzellik. Şehirleşmenin bu kadar arttığı son dönemlerde böyle bozulmamış tabiatın olduğu bir alanda tatil yapmak büyük şans. Kuzuluk Kaplıcaları bölgenin en önemli alanlarından biri. Yaz veya kış dönemlerinde rahatlıkla gidilebilecek yerlerden. Kaplıcaları çevresinde birbirinden farklı pek çok işletme yer alır.

Özellikle kaplıcanın serin sularında zaman geçirip daha sonrasında konaklama için konforlu yer arayan pek çok misafir için çeşitli konaklama seçenekleri bulunur. Bu sayede hem konforlu bir konaklama zamanı geçirirken hem de bunun yanında su kaynağından yararlanabilirsiniz. Kaplıca genel olarak maden sularından yararlanabilmek adına kaynarcaların çevresine kurulmuş olan tesis.

Bu kaplıca sayesinde pek çok insan bir yandan maden sularını görebilirken bir yandan şifalı olarak adlandırılan bu suyu direkt olarak kullanabilmekte. Kuzuluk Kaplıcalarının suyunun sıcaklığı yaklaşık olarak 38 derece olarak ölçülür. Bu su kükürtlü ve bromürlü bir yapıya sahip. Bunun dışında içinde bulunan amonyumdan dolayı da içme suyu olarak kullanılmamakta.

Kuzuluk’ta Gezilecek Yerler

Kuzuluk gezilecek yerler bakımından pek çok fırsat sunan bir bölge. Gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi mekanları bakımından sıklıkla tercih edilen bir alan. Acelle Yaylası, Sultanpınar Yaylası, Kerem Ali Yaylası, Kerem Ali Gölü, Çiğdem Yaylası, Sülüklü Gölü ve Altındere gibi gezilecek birden fazla alan bulunur.

Doğa ile baş başa kalabileceğiniz, temiz Kuzuluk havasını soluyabileceğiniz bir bölge de ailece geziler düzenleyebilirsiniz. Tatil yapmak için tercih edebileceğiniz avantajlı yerlerden biri. Kuzuluk içinde yapılabilecek pek çok aktivite de bulunur. Özellikle Kuzuluk tabiat parkında bisiklet sürmek hem daha sağlıklı hissetmenize yol açar hem de kendinizi zinde hissedersiniz.

Bunun dışında yapılabilecek bir diğer aktivite çeşitleri aquaparklar, göl park, çay bahçeleri, pek çok yerde bulunan alabalık tesislerinde lezzetli yemekler yemek, piknik alanları, termal havuzlar, lunaparkları ATV binilebilecek çeşitli parkurlar, elektrikli bisiklet alanları ve daha pek çok aktivite sizleri Kuzuluk’ta bekliyor.

Temiz havası, bol yeşilliği ile sakin bir gün geçirmenize yardımcı olur. Tüm yılın yorgunluğunu atabileceğiniz, şehrin kötü havası yerine tertemiz doğa havasını ciğerlerinize çekebileceğiniz bir belde.

Kuzuluk tarihi mekanlar açısından birçok alan sahip. Bu alanda gezilebilecek tarihi mekanlara Akyazı’nın çeşitli ilçelerini de ekleyebilirsiniz. Akyazı'da bulunan Yedi Şehitler Türbesi, Üç Şehitler Türbesi ve Emir Ali Türbesi gidilip görülmesi gereken mistik bir atmosfere sahip yerler. Mistik havasıyla sizleri direkt olarak içine çeker.

Kuzuluk içinde gezilebilecek tarihi mekanların en başında Kuzuluk Milli Park’ı gelir. Milli park baştan aşağı yemyeşil görüntüsü ile keşfedilmeyi beklenen pek çok noktasıyla karşınıza çıkar.

Kuzuluk Civarı Gezilecek Yerler

Sadece merkezindeki ortamlar değil, Kuzuluk civarı gezilecek yerler de pek çok alanı sizlere sunar. Kuzuluk'tan biraz daha uzaklaşmak, farklı alanları keşfetmek isterseniz de gidebileceğiniz en önemli noktalardan biri mutlaka Abant Gölü’dür. Bu göl Kuzuluk’a yaklaşık olarak 1 saat 30 dakikalık bir uzaklıkta yer alır.

Bu saat aralığı araçla gidildiğinde verilebilecek ortalama aralık. Genel olarak 78 kilometrelik bir uzaklık söz konusu. Abant Gölü muhteşem doğasıyla dikkati çeken doğal güzelliklerden biri. Bunun dışında Kuzuluk çevresinde görülebilecek birkaç bölge şunlar;.

● Aksartepe: Alaağaç ile Kuzuluk beldesi ayrımında yer alan bir sarp kaya. Geçmişe dayalı efsanevi özelliklerinden dolayı pek çok definecinin hedefi olmakta. Kuzuluk’tan yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta olan bu yer araçla gidildiğinde dağın eteklerine kadar ulaşılabilecek bir yer. Zirvesinden Akyazı kuşbakışı şeklinde kolaylıkla görülür.

Dağ içinde de 2 adet mağara bulunur. Bu mağaralar içinde de pek çok eski tarihi taşlar görülmekte.

● Kerem Ali Dağı & Yaylası: Kerem Ali Dağı genellikle trekking sporu ile ilgilenen kişilerin odak noktası. Doğa yürüyüşleri için ideal bir alan. Doğa ile yalnız kalabileceğiniz ve Sakarya ovasını kuşbakışı bir şekilde görebileceğiniz nadide yer.

Kuzuluk ve çevresi gezilip görülebilecek çok çeşitli alanlara sahip. Tarihçesi, Selçuklu Dönemlerine kadar uzanan bu belde de o döneme ait çeşitli izler bulabilmek mümkün. Tatil listenizde gidilecek yerler arasında Kuzuluk’u da mutlaka dahil etmelisiniz.

Kuzuluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kuzuluk Mah için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kuzuluk Mah için gezilecek ücretsiz yerler : Akyazı Acelle Yaylası, Kuzuluk Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kuzuluk Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kuzuluk Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Akyazı Acelle Yaylası, Kuzuluk Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kuzuluk Mah için gezilecek yerler nelerdir?
Kuzuluk Mah için gezilecek yerler : Akyazı Acelle Yaylası, Kuzuluk Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.