Kuzuluk bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kuzuluk Gezilecek Yerler

Sakarya-Akyazı’nın en güzel tabiat köşelerinden biri olan Kuzuluk, son zamanların en gözde kaçış noktalarından biridir.Kuzuluk Tarihi Mekanlar

Sakarya-Akyazı'nın en güzel tabiat köşelerinden biri olan Kuzuluk, son zamanların en gözde kaçış noktalarından biridir.

Kuzuluk gezilecek yerler tarihi mekanlar listenizi hazırlarken ilk sıralarda Kuzuluk Milli Parkı'na yer verebilirsiniz. Baştan sona yeşil alanlar sunan Kuzuluk Milli Parkı, sizlere keşfedilmeye bekleyen noktalar sunacak.

Mudurnu-Akyazı yolu üzerinde bulunan Sülüklügöl ise tabiatın en güzel armağanlarından biri Kuzuluk'a. Kısa bir araç yolculuğuyla Mudurnu Sülüklügöl'e gidebilir ve gölün benzersiz manzarası karşısında keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Eğer Kuzuluk'a biraz daha uzak alanları keşfetmek isterseniz, o halde önemli bir turizm bölgesi olan `Abant Gölü~'ne gitmenizi öneriyoruz. Abant Gölü, Kuzuluk'a yaklaşık olarak 73 kilometre uzaklıktadır. Bu yol mesafesi araçla 1 saat 30 dakika kadar sürer. Abant Gölü, sahip olduğu doğasıyla sizlere görsel bir şov sunacak.

Kuzuluk gezilecek yerler tarihi mekanlar listenize Akyazı'nın şirin ilçelerini de dahil edebilirsiniz. Akyazı'daki Emir Ali Türbesi, Üç Şehitler Türbesi, Yedi Şehitler Türbesi mistik bir atmosferin içine çekecek sizleri.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın