Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Turistik Yerler
Yerleşkeler
Alışveriş Merkezi

Kartal Gezilecek Yerler

Kartal civarında görülmesi gereken 4 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kartal Sahil

Kartal Sahil

Ücretsiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
İstanbul Şehir Üniversitesi
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Aydos Tepesi

Aydos Tepesi

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme1/5 Kötü
(1 yorum)
İstanbul
Aydos Ormanı

Aydos Ormanı

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

4 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Kartal Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Kartal ilçesi, İstanbul’un Anadolu yakası içerisinde yer alıyor. Tarih sahnesine bakıldığında Bizans İmparatorluğu’nun bölgede hüküm sürdüğü VI. yüzyılın başlarında “Kartalimen” ismi ile kurulan küçük bir balıkçı kasabası olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde Kartal ismi ile anılan ilçe, gelişerek şehrin en sevilen ve ziyaret edilen mekanlarından bir tanesi olmayı başarıyor.

Günümüzde metro ve tren ile ulaşımın da oldukça kolaylaştığı Kartal, İstanbul’un en fazla gelişen bölgeleri arasında yer alıyor.

İstanbul Kartal gezilecek yerler listesi oluşturmak amacında iseniz, ilçede karşınıza pek çok değerli mekan çıkıyor.

Dragos Tepesi, Aydos Ormanı, Kartal Sahili, Kartal Merkez, Yakacık Meydanı gibi alanlar Kartal turistik yerler arasında öne çıkıyor ve hem şehir sakinleri hem de turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen mekanlar arasında kendisine değerli bir yer ediniyor.

Ziyaretinizi sadece Kartal ile sınırlı bırakmak istemiyosanız da Kartal’a yakın gezilecek yerler içerisinde Pendik Marina, Pendik Çarşı, Maltepe Sahili gibi yerleri de gezi listeniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Kartal Sahili: Kartal gezilecek yerler arasında denize kıyısı ile hem şehir halkı hem de turistler tarafından ziyaret edilen bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin içerisinde deniz havası almak istiyorsanız Kartal Sahili sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Yaklaşık 12 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan sahil yolu, son dönemlerde yapılan peyzaj çalışmaları ile de keyifli bir hal haline gelmiş bulunuyor. Burayı gezi rotanız içerisine eklemeniz halinde sahil boyundaki çimenlik alanda sakin bir gün geçirebilir, yine bu çevrede bulunan tesislerde leziz molalar verebilirsiniz.

Aydos Ormanı: Kartal doğal güzellikleri açısından da ziyaret edilebilecek çeşitli seçeneklere sahip bir ilçe. Bu bağlamda Pendik Kartal gezilecek yerler arayışında olan misafirlerimize önerebileceğimiz ilk mekanlardan bir tanesi de Aydos Ormanı oluyor.

Yılın hemen her mevsiminde ziyaretçilerine bambaşka güzellikler sunan bu mesire alanı, şehir halkının ve ziyaretçilerin piknik yapmak için sıkça tercih ettiği bir mekan. Bununla birlikte şehrin karmaşasından uzaklaşıp doğa içerisinde sakin bir gün geçirmek ve keyifli yürüyüşler yapmak isteyenler de Aydos Ormanı içerisinde buluşuyorlar.

Bununla birlikte İstanbul’un en yüksek tepesi olarak bilinen ve 537 metrelik bir rakıma sahip olan Aydos Tepesi de Aydos Ormanı içerisinde yer alıyor. Tepeden görme imkanı bulunan Burgazada, Büyükada ve Kınalıada’nın yanı sıra unutulmaz bir İstanbul manzarası da sizleri burada bekliyor.

Dragos Tepesi: Kartal gezilecek yerler içerisinde doğal ve temiz havası ile sizlere önerebileceğimiz bir diğer mekan da Dragos Tepesi oluyor. Doğal sit alanı olarak karşımıza çıkan Dragos Tepesi’nin denizden yüksekliği yaklaşık 107 metre. Bu mükemmel tepe de bu bağlamda “İstanbul’un Balkonu” olarak da anılıyor.

Tepeye ulaştığınızda sizleri isminin hakkını verecek keyifli bir İstanbul Kartal manzarası bekliyor. Bununla birlikte Dragos Tepesi üzerinde ve çevresinde İstanbul Kartal gezilecek yerler rotanızı lezzetli öğünlerle şenlendirecek tesisler de bulunuyor.

Soğanlık Haseki Sultan Çeşmesi: Soğanlık Haseki Sultan Çeşmesi, Kartal tarihi mekanlar listesi içerisindeki önemli bir durak olarak karşımıza çıkıyor. Kartal’ın Soğanlık ilçesi içerisinde bulunan bu çeşmenin, yaz aylarında Kartal’da sıkça ikamet eden Haseki Sultan tarafından 1300’lü senelerde inşa ettirildiği biliniyor. Bununla birlikte bu değerli çeşme günümüzde de aktif olarak kullanılıyor.

Çevresindeki yıllara meydan okuyan çınarlar ile dikkatleri üzerine çeken çeşmenin yanında ise Hacı Ali Ağa Camii bulunuyor. Bu cami de, Kartal tarihi mekanlar listesinin değerli bir üyesi. Osmanlı padişahı II. Abdülhamid döneminde inşa ettirilen bu camiyi de Kartal gezilecek yerler listeniz içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Kartal Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kartal için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kartal için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Aydos Tepesi, Aydos Ormanı, Kartal konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kartal için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kartal için gezilecek ücretsiz yerler : Aydos Tepesi, Aydos Ormanı, İstanbul Şehir Üniversitesi, Kartal konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kartal için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kartal için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Aydos Tepesi, Aydos Ormanı, İstanbul Şehir Üniversitesi, Kartal konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kartal için gezilecek yerler nelerdir?
Kartal için gezilecek yerler : Aydos Tepesi, Aydos Ormanı, İstanbul Şehir Üniversitesi, Kartal konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.