Kahramanmaraş bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Akdeniz'in görülmeye değer şehirlerinden olan Kahramanmaraş, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra köklü kültürü ve sıcakkanlı insanları ile gezginleri keyifli bir keşfe davet ediyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Toplam 23 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çokran Şelalesi

"Meşakkatli bir yolculuk"

"Gidiş çok zor"

3.8

Misafir yorumu

6 yorum

Eshab-ı Kehf Külliyesi

"7 Uyurlar Mağarası"

"Gerçek Eshab-ı Kehf"

9.8

Misafir yorumu

5 yorum

Kahramanmaraş Kapalı Çarşı

"Çarşıda fiyatlar çok değişken"

8.0

Misafir yorumu

4 yorum

Kahramanmaraş Taş Medrese

"kahramanmaras tas medrese"

"Kahramanmaraş Taş Medrese"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Döngel Mağarası

"Yolu çok zorlu"

"Çok güzel bir yer"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kahramanmaraş Kalesi

"Zeynep küçük tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Elbistan Ulu Cami

"mevlüt. arslan tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Savruk Mağarası

"Piknik için müsait"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kahramanmaraş Ulu Camii

"BURHAN güler tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kahramanmaraş Tarihi Mekanlar

Akdeniz'in görülmeye değer şehirlerinden olan Kahramanmaraş, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra köklü kültürü ve sıcakkanlı insanları ile gezginleri keyifli bir keşfe davet ediyor.

Kahramanmaraş'taki gezinize şehir merkezindeki tarihi Kahramanmaraş Kapalı Çarşı'yı gezerek başlayabilirsiniz. Şehrin geleneğini ve kültürünü yansıtan bu çarşıda aynı zamanda alışveriş de yapabilirsiniz. Çarşıyı gezdikten sonra kent tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Kahramanmaraş Müzesi'ni ziyaret edebilirler. Konaklama seçenekleri için Kahramanmaraş otel fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi Yapılar: Kahramanmaraş'taki geziniz sırasında rotanızda tarihi mekanlar ve yapılar mutlaka olmalı. Özellikle Elbistan Ulu Cami, Hatuniye Camii, Kahramanmaraş Taş Medrese, Hurman Kalesi ve Ceyhan Köprüsü Kahramanmaraş'ta görmenizi önerdiğimiz tarihi yapılardan.

Doğal Güzellikler:Kahramanmaraş'ın tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzeliikleri de mutlaka görülmeli. Yılın her dönemi birbirinden güzel görüntüler sunan bu yerler arasında Kapıçam Tabiat Parkı, Yavşan Yaylası Tabiat Parkı, Kumaşır Gölü, Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri, Fırnız Mesire Yeri, Başkonuş Yaylası, Kazma Bağları ve Çokran Şelalesi görülmeye değer olanlar arasında.

Mağaralar: Doğal güzellikler içinde mağaralar Kahramanmaraş'ta ayrı bir yere sahip. Mağara turizmine ilgi duyan gezginler için Direkli Mağara, Bulut Deliği Mağarası, Döngel Mağarası, Gümüşkaya Mağarası, Savruk Mağarası ve Eshab-ı Keyf Mağarası mutlaka görülmeli.

İçmeler: Bahar veya kış aylarında Kahramanmaraş'ta bulunuyorsanız buradaki içmeleri ve kaplıcaları da ziyaret edebilirsiniz. Ekinözü İçmeleri ve Büyük Kızılcık İçmesi Kahramanmaraş içmeleri arasında görmenizi önerdiklerimizden.

44 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
44
Herkese tavsiye ederim
10

-

Kahramanmaraş otogarı yerli ve yabancı her turistin mutlaka gezip görmesi gereken bir yerdir. Orada birbirinden renkli çeşit çeşit otobüslere tanıklık edilebilir. Bariyerleri peronları filan birer doğa harikası. Herkese tavsiye ederim

44
7 Uyurlar Mağarası
10

-

Mersin tarsus ilçesinde 7 uyurlar mağarası var. Gittim gezdim. Yeraltında afşin deki 7 uyurlar ile bağlantısı nedir acaba . ??

44
Çarşıda fiyatlar çok değişken
2

-

Çarşıda fiyatlar çok değişken.yabancı olduğunuzu anladıkları anda fiyatlar iki katına çıkıyor.esnaflık çok kötü.tüm dükkanları gezmeden kesinlikle alışveriş yapmayın

44
Gerçek Eshab-ı Kehf
10

-

Türkiye ve dünya genelinde gerçek Eshab-ı Kehf burada bulunmaktadır. Hem bilimsel hem dinsel yönden ispatlanmıştır. Sadece reklamı iyi yapılmamıştır. Roma dönemi, Selçuklu Beylikler dönemi ve Sultan Abdulamit'in izlerini taşır.

44
Çok memnun kaldım
10

-

Kış sezonunda ailemle konakladım ve çok memnun kaldım. İnşallah yazın da kalacağım. Yayla ve kış turizmi için bölgemizde olması çok büyük avantaj.

44
Bakımsız bir yer
1

-

Bakımsız bir yer. Gereken özeni gösterememişler. Pis, kirli, tesis az, gereken özen gösterilmelidir.

44
Meşakkatli bir yolculuk
8

-

Zor ve meşakkatli bir yolculuk ama değdi doğrusu. Çokran Köyü'nü geçiyor ve aracınızı park ediyorsunuz. Sormadan bulamıyorsunuz çünkü hiç bir tabela yok. Araç park yerinden aşağı zorlu bir iniş var. Yol açacağız diye şelaleyi perişan etmişler. Bundan sonra buraya Yok Lan Şelalesi demek daha doğru olur. Şelalenin bakirliği kaybolmuş. Kayalar şelalenin içine dolmuş. Halbuki araç park yerinden aşağı düzeltilmiş bir pa.. Devamını Göster

44
Tavsiye etmem
1

-

İşletme var bir tane. Nasıl bir işletme ise… Soyguncu tam bunlar. Giriş, oturma kamelyalar ise….

44
Gidiş çok zor
2

-

Bayanlar, nazik insanlar, hamileler, hastalar gitmesin yürüyüş mesafesi çok fazla, çok dik bir rampadan, resmen bir tepeden aşağıya iniyorsunuz yürüyüş mesafesinden sonra. Şelalenin oraya kadar yol açılmış ama sel, yağmur yollara bütün taşları, kayaları doldurmuş. Macera arayanlar gidebilir ama yolun yapılmasını bekleyin. 3 gündür her yerim ağrıyor yürümekten, tırmanmaktan.

44
Yol çok bozuktu
1

-

70 km yol gittik. Yol çok bozuk ve tehlikeli. Resmen dağa çıkıyorsunuz yolda kalabilirsiniz, arabanız hararet yapabilir, balatalarınız yanabilir veya koku gelebilir. Köylü ve insanları çok iyi. Kısacası görmeden geri döndük. Arabam Ford kornet 110 'luk. Buraya gitmesiniz de olur. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

44
Tavsiye ederim
10

-

Süper bir yer. Burası da çok güzel ve bilgili bir site. Herkese siteyi de Kapalı Çarşıyı da tavsiye ederim.

44
Tavsiye ederim
10

-

Ben Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. Sık sık gidiyorum. Çok güzel dükkanlar ve bölümler var. Aradığınız çoğu şey var. Her şey satılıyor. Tavsiye ederim.

44
Herkese tavsiye ederim
8

-

Kahramanmaraş'a 60 km mesafede muazzam bir doğa harikası. Yaklaşık 5 km stabilize yol gidiyorsunuz. Sonra şelaleye kadar araç yolu yok. Yaklaşık 30 dk yürüyorsunuz. Yol şuan yapım aşamasında lakin bu yol şelaleyi görmek için çekilir. Herkese tavsiye ederim.

44
Gözler sürekli üzerinizde
1

-

Tam anlamıyla kötü. Huysuz ve paragöz bir işletme sahibi var, gözleri sürekli üzerinizde.

44
Belediye hiç bakmamış
1

-

Antep'ten gittim Fırnız Mesire Yeri'ne ama hiç beğenmedim. Belediye hiç bakmamış, çok pis bir ortamı var.

44
İnsanlara yardımcı oluyor
10

-

Site gayet başarılı, insanlara yardımcı oluyor. Tatil yapmak isteyenlere böyle siteler yol gösteriyor, güzel bir hizmet.

44
Şifa dağıtıyor
10

-

Şifa dağıtıyor, çok güzel bir yer. Kesin gidilip görülmesi gereken bir yerdir, mükemmeldir.

44
Çok sağlıklı ve hoş
10

-

Dünyanın en güzel yeri diyebileceğiniz bir yerdir. Çok sağlıklı ve hoş tadı var.

44
Allah inancı taşıyan insanları tasvir eder
10

-

Eshab-ı Kehf Külliyesi, putperestliğe karşı gelip, tek Allah inancı taşıyan insanları tasvir eder. Başka bir deyişle o zamanki putperestlik dönemi 309 yıl hüküm sürdüğünü de denilebilir. Günümüzde insan eliyle yapılan teşbihte hata olmasın arabalar, binalar, fabrikalar, vs. gibi zahirde tapılmayan fakat sevgileri insanların kalbine yerleşen ve tüm vakitlerini bunlarla geçiren biz insanlar bir nevi bu aşırı alaka ve .. Devamını Göster

44
İkinci bölgede artık hep bu otelde kalırız
9

-

Biz ikinci bölgeye daha önce gelmiştik ama bu otelde ilk defa kaldık. Bundan sonrada bu bölge de geleceğimiz tek otel burası. Otelde her şey çok güzeldi. Personeller bizi memnun ve rahat ettirmek için canla başla çalışıyordu. Odalar güzel ve tertemizdi. Yemeklerin sunumu ve lezzeti harikaydı, biz çok beğendik. Şömine başı müzik keyfi tüm gün kayaktan sonra çok dinlendirici oluyordu. Ayrıca kayaktan sonra otelin spa .. Devamını Göster

44
İnsanları harika
2

-

Şelaleye Kahramanmaraş'tan gittim. 10 km yakın, stabilize ve taşlık yoldan gittim. Çokran Köyü'ne vardım. Yaklaşık 40 dakika yürüyerek doğa ananın sakladığı vadiye indim. 50 dakika geri çıktım. Bu kadar meşakkatli yolu çekerek oraya gitmek akıl işi değil. Yalınız insanları harika. İnsanlığın ölmediğini, misafirperverliği oranın halkında gördüm.

44
Yolu çok zorlu
10

-

Yolu yok, patika ve çok zorlu. Hadi göze alıp gittiniz gördüğünüz tek şey yukarıdan mağaranın ağzı. Hepsi bu.

44
Şelalenin yolu yok
2

-

Şelalenin yolu yokmuş maalesef. Onca yolu boş yere gittik ve şelaleyi göremeden geri döndük. Köyün yolu bile çok kötü, reklamını yapmasına yapıyorsunuz ama yazık günah, 65 km yol gittim boş yere. Hartlap'tan sonra yol zaten stabilize, köye tırmanıyorsunuz sürekli, köyün yolu parke döşeme. Ama köy insanı misafirperver ve dürüst, eğer uyarmasa idiler herhalde dağın başında kalacaktık.

44
Yataklar hiç rahat değil
2

-

Sakın bu pansiyonu tercih etmeyin. Yataklar berbat, her taraf dökülüyor. Hiç rahat edemezsiniz.

44
Bir Fırnız masalı
10

-

Kıbrıs'ta, Hatay'da ve Maraş'ta kendinden kendiliğinden bahsettiren doğal bir belde. Ben Hatay'daki arkadaşlarımla oradaki Fırnız hakkında konuşurken benim kendi köyüm için düşündüklerimin paralelinde söylemlerde bulundular. Anlamı Ermeni dilinden geliyor ve Türkçe karşılığı da güzelliğine daha derin içsel bir anlam katıyor -- ağacın kökü ve özellikle çınar ağacının kökü anlamındadır. Onlar gibi bizim kökümüzde süla.. Devamını Göster

44
En güzel doğal güzelliklerden biri
10

-

Unutulmuş en güzel doğal güzelliklerden biri. Bence gezilmesi gereken yerlerden biri bence Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri.

44
Eşsiz bir cennet bahçesi
10

-

Gidilip görmesi gereken eşsiz bir cennet bahçesi.

44
Görülmeye değer bir yer
10

-

Görülmeye değer bir yer. Muhteşem bir yer. Hem de7 Uyurlar'ın çeşmesinden su içmelisiniz.

44
Çok güzel bir yer
10

-

Çok güzel bir yer. Kapalı ve açık yüzme alanlarından bile daha güzel bir suyu var yüzmek için. Çardakların en güzelleri de suyun içinde olanları. :D

44
On numara yer
10

-

On numara yer. Suyu da böbrek taşına birebir. 1 haftada taş koymadı bende.

44
Çok güzel bir yer
10

-

Bence çok güzel bir yer. Gezmeniz tavsiye edilir.

44
Cennet kadar güzel
10

-

Tek kelimeyle cennet kadar güzel.

44
Gerçekten çok güzel
10

-

Gerçekten çok güzel, herkese tavsiye ediyorum.

44
Güzel doğa harikası
10

-

Güzel doğa harikası, alabalık yiyebilir, yüzebilir, maç yapabilir. Ailenizle piknik yapabilir ya da sadece gezmeye, kafa dinlemeye gidebilirsiniz.

44
Piknik için müsait
10

-

Görülmesi gereken çok güzel bir yer. Aynı zamanda yanında iki adet şelale bulunmaktadır. Piknik için müsait. Tavsiye ederim.

44
Ne gördüm, ne duydum
10

-

Allah Allah. Ben Pazarcıklı olarak böyle bir yer ne gördüm, ne duydum!

44
Boş yere gittik
2

-

Böyle bir yer yok. Gittik, Pazarcık'ta aramadık yer kalmadı. Sorduk, kimse bilmiyor. Boş yere gittik.

44
Zeynep küçük tarafından...
10

-

Maraşlı olmaktan gurur duyuyorum. <3 :)

44
BURHAN güler tarafından...
10

-

Harika yerler.

44
kahramanmaras tas medrese
10

-

Çok güzel bir yer.

44
mevlüt. arslan tarafından...
10

-

Elbistan Ulu Camii'ni Yavuz Sultan Selim yaptırmıştır.

44
Kahramanmaraş Taş Medrese
10

-

Çok güzel bir yer.

44
Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri
10

-

Herkesin Kahramamaraş'a gitmesini tavsiye ederim.

44
Ekinözü İçmeleri
10

-

Pansiyon ararken bu siteye girenlere duyuru! Yukarı içmede yeni yapılan Gözde Pansiyon'umuz hizmetinize açılmıstır. 1+1 odalarımızda TV, buzdolabı, ortopedik yatak, internet mevcuttur. İrt: 0554 950 72 70