Çokran Şelalesi

+ 5 Fotoğraf
1.9/5
Kötü
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çokran Şelalesi Hakkında

Kahramanmaraş’ın en çok ilgi gören noktalarından biridir Çokran Şelalesi. Merkez ilçeye bağlı olan ve aynı ismi taşıdığı Çokran Köyü’nde bulunur. Bu sebepten dolayı ulaşımda zorluk yaşanmaz. Bu doğa harikası bölge, özellikle son yıllarda turistlerin ilgisini çekmiştir. Çokran Mavi Göl Şelalesi’ni en çok ziyaret edenler dağcılardan oluşuyor. Dağ ve yayla turizminde önemli bir nokta olmaya her geçen gün yaklaşan Çokran Şelalesi’nin suları 15 metre yükseklikten dökülmektedir. Suların döküldüğü yerde doğal bir havuz oluşmuş durumda. Geziniz esnasında konaklamak fırsatlarını görmek isterseniz, Kahramanmaraş otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

1.9/5
Kötü
6 değerlendirme
Çokran Şelalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
25.07.2019
Abdulkadir KIVRAK
Meşakkatli bir yolculuk
Zor ve meşakkatli bir yolculuk ama değdi doğrusu. Çokran Köyü’nü geçiyor ve aracınızı park ediyorsunuz. Sormadan bulamıyorsunuz çünkü hiç bir tabela yok. Araç park yerinden aşağı zorlu bir iniş var. Yol açacağız diye şelaleyi perişan etmişler. Bundan sonra buraya Yok Lan Şelalesi demek daha doğru olur. Şelalenin bakirliği kaybolmuş. Kayalar şelalenin içine dolmuş. Halbuki araç park yerinden aşağı düzeltilmiş bir patika yol yapılmalıydı. Şelalenin dibine kadar araç yolu delilik. Zaten temizlik nedir bilmeyen pis insanlar, gelmişler çöplerini bırakıp gitmişler…
1/5 Kötü
10.06.2019
Misafir
Gidiş çok zor
Bayanlar, nazik insanlar, hamileler, hastalar gitmesin yürüyüş mesafesi çok fazla, çok dik bir rampadan, resmen bir tepeden aşağıya iniyorsunuz yürüyüş mesafesinden sonra. Şelalenin oraya kadar yol açılmış ama sel, yağmur yollara bütün taşları, kayaları doldurmuş. Macera arayanlar gidebilir ama yolun yapılmasını bekleyin. 3 gündür her yerim ağrıyor yürümekten, tırmanmaktan.
0/5 Çok Kötü
10.06.2019
Sedat Yıldırım
Yol çok bozuktu
70 km yol gittik. Yol çok bozuk ve tehlikeli. Resmen dağa çıkıyorsunuz yolda kalabilirsiniz, arabanız hararet yapabilir, balatalarınız yanabilir veya koku gelebilir. Köylü ve insanları çok iyi. Kısacası görmeden geri döndük. Arabam Ford kornet 110 'luk. Buraya gitmesiniz de olur. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
4/5 Mükemmel
24.03.2019
Mucahid Peker
Herkese tavsiye ederim
Kahramanmaraş'a 60 km mesafede muazzam bir doğa harikası. Yaklaşık 5 km stabilize yol gidiyorsunuz. Sonra şelaleye kadar araç yolu yok. Yaklaşık 30 dk yürüyorsunuz. Yol şuan yapım aşamasında lakin bu yol şelaleyi görmek için çekilir. Herkese tavsiye ederim.
1/5 Kötü
18.09.2017
Mustafa Bademci
İnsanları harika
Şelaleye Kahramanmaraş’tan gittim. 10 km yakın, stabilize ve taşlık yoldan gittim. Çokran Köyü’ne vardım. Yaklaşık 40 dakika yürüyerek doğa ananın sakladığı vadiye indim. 50 dakika geri çıktım. Bu kadar meşakkatli yolu çekerek oraya gitmek akıl işi değil. Yalınız insanları harika. İnsanlığın ölmediğini, misafirperverliği oranın halkında gördüm.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör