Toplantı ve Organizasyon (2)
Poi (4)

Kargı Koyu

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kargı Koyu Hakkında

Muğla’nın en özel beldelerinden biri olan Datça merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alan Kargı Koyu, hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Görülesi bir manzaraya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapan koy, merkeze yakın olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Datça merkezden yürüyerek yaklaşık yarım saatte ulaşılabilen Kargı Koyu’na sıklıkla düzenlenen minibüs seferleriyle de ulaşmak mümkündür. Bünyesinde şezlong ve şemsiyelerle donatılmış güneşlenme terası, iskele ve kafe-restoran da bulunan koyda lezzetli yemeklerin tadına bakabilir, gün boyu güneşin keyfini çıkarırken berrak denizinde serinleyebilirsiniz. Yaz sezonunda oldukça ilgi gören ve kalabalık olan koy kış aylarında ise oldukça sakindir. Burada yaşayan halk kış sezonu boyunca bu koya doğru uzun doğa yürüyüşlerine çıkmaktadır. Datça seyahatiniz boyunca Kargı Koyu’nun yanı sıra Datça’nın Palamutbükü, Hayıtbükü, Bencik Koyu gibi diğer bük ve koylarını ziyaret edebilir, tekne turlarına katılarak dilerseniz Knidos Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Konakmala imkanları için Muğla otelleri sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Kargı Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
02.07.2015
Misafir
İnanılmaz güzel bir yer
Dağlardan gelen tatlı suyun deniz ile kucaklaştığı inanılmaz güzel bir yer. Tavsiye ederim.
5/5 Mükemmel
25.05.2014
mete sert
Ben 90'lı yılların başında görmüş idim, çok bakir bir yerdi. Hayran kalmıştım umarım insanlar kıymetini biliyordur. Koyun tam ortasından dere akıyordu, içi su kaplumbağası dolu idi, pırıl pırıl denizi vardı. Kargı Koyu çok güzeldi vesselam.
5/5 Mükemmel
18.04.2013
Misafir
Datça Kargı Koyu
Kargı Koyu, Datça'da, merkeze takribi 5-10 dakika mesafede denize girmek, güneşlenmek için muhteşem bir koy. İlk gördüğünüzde, tepeden aşağı doğru inerken yüzünüze yansıyan turkuaza yakın rengi gerçekten ruhunuz okşayacak. Çok keyif alacağınız bir cafe işletiliyor orada. Şezlong, şemsiye temin edebilir, uygun rakamlara karnınızı doyurabilirsiniz. Bir de limonatasını tavsiye ederim. Talep ettiğiniz anda yapılıyor ve taze nane ile tatlandırılıyor. Kargı Koyu görülmesi, keşfedilmesi gereken memleket güzelliklerimizden birisi.
5/5 Mükemmel
18.04.2013
Özkan Hacıoğlu
Datça Kargı Koyu
Kargı Koyu, `Datça`\'da, merkeze takribi 5-10 dakika mesafede denize girmek, güneşlenmek için muhteşem bir koy. İlk gördüğünüzde, tepeden aşağı doğru inerken yüzünüze yansıyan turkuaza yakın rengi gerçekten ruhunuz okşayacak. Çok keyif alacağınız bir cafe işletiliyor orada. Şezlong, şemsiye temin edebilir, uygun rakamlara karnınızı doyurabilirsiniz. Bir de limonatasını tavsiye ederim. Talep ettiğiniz anda yapılıyor ve taze nane ile tatlandırılıyor. Kargı Koyu görülmesi, keşfedilmesi gereken memleket güzelliklerimizden birisi.
5/5 Mükemmel
04.08.2012
Misafir
Datça Kargı Koyu
Akdeniz'de birçok koy gezdim; Datça Kargı Koyu gerçekten mükemmeldi... Dağlardan gelen buz gibi suyun denize karıştığı yerde, denizin berraklığı ve tuzu, doğanın sessizliği insanı büyülüyor. Gidenler kesinlikle pişman olmayacaktır. Ördekler ve kazlarla yemek keyfi de unutulmaz.
Daha fazla yorum gör