Toplantı ve Organizasyon (3)
Poi (3)

Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay

+ 6 Fotoğraf
4.2/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay Hakkında

Reşadiye Yarımadası kıyısında Datça, Mesudiye Köyü yakınından yer alan Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay, daha sakin bir seyahat arayışında olan ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça bakir bir doğaya ev sahipliği yapan koyun, böyle kalmasının nedeni ise koya ulaşımın yalnızca deniz yolu ile olmasıdır. Karadan ulaşımının mümkün olmadığı bu koyun mavi bayraklı denizi ve ziyaretçilerine keyifli bir seyahat olanağı sunan işletmesi bugün özenle korunmaya devam etmektedir. Datça’dan ya da Hayıtbükü’nden kalkan tekneler ile kolaylıkla ulaşılabilen Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay’ın bu ismi ise, incir ağaçlarından düşen incirleri yemek üzere buraya gelen yaban domuzlarından aldığı söylenmektedir. Aynı zamanda muhteşem bir kamp alanı sunan Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay, yaz ayları boyunca bungalow ve çadırlara ev sahipliği yapmaktadır. Hem kamp yapmak hem de huzur dolu bir yaz tatili geçirmek isteyen ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken yerlerden biri olan bu sakin koya en yakın havalimanı ise Dalaman Havalimanı’dır. Koya Datça’dan tekne ile ulaşım yaklaşık bir saat on dakika kadar sürmektedir. Muğla için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Datça otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.2/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
04.12.2016
musa sami Ünal
Saçma sapan dedikodular yapılıyor
Ben 2009-2012 arası işlettim ve de kapattım, halen de orada yaşamaktayım. İnanılmaz saçma sapan dedikodular yapılıyor, aslı astarı yok. Gülüyorum ve de bu basit insanlıktan uzak durduğum için de her gün şükrediyorum.
1/5 Kötü
03.04.2016
Kuttaş Atakurt
Eski halinden eser yok
Yıllar önce bir İtalyan ile Türk ortağın işlettiği, kendi yetiştirdikleri organik sebze ve tuttukları taze balıkları sundukları enfes yemekleriyle ve huzuru ile mükemmel bir yeri bu hale (berbat) getirenleri kutluyorum. Turizm alakasız kişiler tarafından yapılırsa böyle olur işte. Yazık.
5/5 Mükemmel
20.06.2012
Misafir
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
Özgür arkadaşımızın bahsettiği yoga aktiviteleri de muhtemelen (tabi ben öyle bir şey görmedim de) açlıkla nasıl başa çıkılabileceğine yönelik olabilir.
5/5 Mükemmel
20.06.2012
fatma zengin
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
Özgür arkadaşımızın bahsettiği yoga aktiviteleri de muhtemelen (tabi ben öyle bir şey görmedim de ) açlıkla nasıl başa çıkılabileceğine yönelik olabilir.
5/5 Mükemmel
20.06.2012
Misafir
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
Domuz Çukuru denilen yere internetten görüp çok beğendiğim için 280 TL ön ödeme yaparak gitmek gafletinde bulundum. Tesis yok, yiyecek yok, su bile yok, odalar ahır gibi pislik içerisindeydi... Zaten 4 çalışan iki de (saklanmaya gelmiş) müşteri vardı... Sahibi yiyecek almak için (tabi ki sadece makarna) sabah tekneyle gittiler akşam 19'da döndüler. Biz o saate kadar kuru ekmek bile bulamadan aç durduk. Akşam gelen tekneyle (tekne dediğim de sarhoş bir adamın kullandığı sal gibi bir şey) ama ona rağmen karanlığın çöküşüne aldırmadan Mesudiye'ye geri kaçtım. (yatırdığım ücreti bile talep etmedim canımı kurtarabildiğime şükrederek) Anlayacağınız internetten bakarak hiçbir yere gidilmez. Domuz Çukuru denilen yere hiç gidilmez. Kültür ve Turizm bakanlığının turistik tesisleri kontrol etmesi gerekiyor. 280 TL param -tabi bundan 5-6 yıl kadar önceydi- havaya gitti, işin can sıkıntısı, yorgunluğu da cabası... Yani orayı işleten(!) bayan benim gibi sazan yakalasa yılda 10-15 bin lira bedavadan cebe indirse kardır. Nasıl olsa tesisin maliyeti gibi bir sorunu yok. Çünkü ortada tesis yok!
Daha fazla yorum gör