Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay

  • Muğla / Datça

Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay

Reşadiye Yarımadası kıyısında Datça, Mesudiye Köyü yakınından yer alan Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay, daha sakin bir seyahat arayışında olan ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça bakir bir doğaya ev sahipliği yapan koyun, böyle kalmasının nedeni ise koya ulaşımın yalnızca deniz yolu ile olmasıdır. Karadan ulaşımının mümkün olmadığı bu koyun mavi bayraklı denizi ve ziyaretçilerine keyifli bir seyahat olanağı sunan işletmesi bugün özenle korunmaya devam etmektedir. Datça'dan ya da Hayıtbükü'nden kalkan tekneler ile kolaylıkla ulaşılabilen Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay'ın bu ismi ise, incir ağaçlarından düşen incirleri yemek üzere buraya gelen yaban domuzlarından aldığı söylenmektedir.

Aynı zamanda muhteşem bir kamp alanı sunan Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay, yaz ayları boyunca bungalow ve çadırlara ev sahipliği yapmaktadır. Hem kamp yapmak hem de huzur dolu bir yaz tatili geçirmek isteyen ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken yerlerden biri olan bu sakin koya en yakın havalimanı ise Dalaman Havalimanı'dır. Koya Datça'dan tekne ile ulaşım yaklaşık bir saat on dakika kadar sürmektedir. Muğla için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Datça otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Saçma sapan dedikodular yapılıyor
10

-

Ben 2009-2012 arası işlettim ve de kapattım, halen de orada yaşamaktayım. İnanılmaz saçma sapan dedikodular yapılıyor, aslı astarı yok. Gülüyorum ve de bu basit insanlıktan uzak durduğum için de her gün şükrediyorum.

5
Eski halinden eser yok
2

-

Yıllar önce bir İtalyan ile Türk ortağın işlettiği, kendi yetiştirdikleri organik sebze ve tuttukları taze balıkları sundukları enfes yemekleriyle ve huzuru ile mükemmel bir yeri bu hale (berbat) getirenleri kutluyorum. Turizm alakasız kişiler tarafından yapılırsa böyle olur işte. Yazık.

5
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
10

-

Özgür arkadaşımızın bahsettiği yoga aktiviteleri de muhtemelen (tabi ben öyle bir şey görmedim de ) açlıkla nasıl başa çıkılabileceğine yönelik olabilir.

5
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
10

-

Domuz Çukuru denilen yere internetten görüp çok beğendiğim için 280 TL ön ödeme yaparak gitmek gafletinde bulundum. Tesis yok, yiyecek yok, su bile yok, odalar ahır gibi pislik içerisindeydi... Zaten 4 çalışan iki de (saklanmaya gelmiş) müşteri vardı... Sahibi yiyecek almak için (tabi ki sadece makarna) sabah tekneyle gittiler akşam 19'da döndüler. Biz o saate kadar kuru ekmek bile bulamadan aç durduk. Akşam gelen .. Devamını Göster

5
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
10

-

Domuz Çukuru'nda genelde yoga gibi aktiveteler yapılıyor.