Emel Sayın Koyu

  • Muğla / Datça

Emel Sayın Koyu

Marmaris - Datça arasındaki bol virajlı yol, tatilciler için biraz zorlu olsa da, yanından geçip gittiğiniz onlarca koy keyfinize keyif katar yolculuğunuz boyunca.

Bu güzel ve nadide koylardan birisi de Emel Sayın Koyu. Diğer ismi "Bencik" olan bu koy şimdiki ismini, Datça'da her yaz tatilini geçiren ve badem festivalinde birbirinden güzel şarkılar seslendiren Emel Sayın'dan alıyor.

Marmaris yolunun 25. kilometresinde yer alan Emel Sayın Koyu'nda mola vererek ormanlık alanda dinlenebilir, pırıl pırıl denizinde yüzerek yolculuğunuza biraz serinlik katabilirsiniz. Yanınızda çadırınız varsa eğer, Emel Sayın'ın göz rengine benzetilen bu masmavi suların kenarında, yıldızları izleyerek uykuya da dalabilirsiniz.

Keyifli bir yolculuk, dolu dolu bir tatil geçirmeniz dileğiyle. Marmaris için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Marmaris otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Emel Sayın Koyu
10

-

Datça güzeldir de ulaşımı sıkıntılıdır. Biz bir keresinde Bodrum'dan feribotla gitmiştik ama deniz çok dalgalıydı ve bir miktar tırsmıştık. :)) Bu arada kendi deneyimlerimle oluşturduğum bloğumu incelerseniz sevinirim. www.harikalardiyari.com