Burhaniye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Burhaniye civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Burhaniye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Koyu sohbetlerin döndüğü köy kahveleri, buram buram fesleğen kokan sokakları, imbat rüzgarları, zeytin ağaçları ile çevrili yolları, tüm hücrelerinizi ele geçiren tertemiz havası ve gözleri ışıldayan, misafirperver yöre halkı ile gönlünüzü fetheder Burhaniye.

Ege Denizi kıyısında yer alan Burhaniye, Balıkesir’e bağlı, Ege ruhunu yansıtan şirin mi şirin bir ilçedir. Koyu sohbetlerin döndüğü köy kahveleri, buram buram fesleğen kokan sokakları, imbat rüzgarları, zeytin ağaçları ile çevrili yolları, tüm hücrelerinizi ele geçiren tertemiz havası ve gözleri ışıldayan, misafirperver yöre halkı ile gönlünüzü fetheder Burhaniye. Zamanı durdurmak, telaşsızca yaşayıp gitmek, hayatın ritmine kapılmak ve geleceği, geçmişi bırakıp, anda yaşamak istiyorsanız Burhaniye tam da aradığınız adres.

Adramytteion Antik Kenti: Balıkesir’in doğal güzellikler ve tarihi değerlerle çevrili ilçesidir Burhaniye. Buraya geldiyseniz mutlaka ama mutlaka gezi listenize eklemeniz gereken bir yer var Adramytteion Antik Kenti. Yüzyıllara meydan okuyan antik kent Karataş mevkiinden başlayarak 8 kilometrelik bir alanda kurulmuştur. Şehir Mysie bölgesinin Edremit Körfezi’nde bulunan en eski Anadolu şehridir. Deniz, güneş, kum üçgeninden çıkıp, tarihe kısa bir yolculuk yapmak istiyorsanız Adramytteion Antik Kenti sizleri bekliyor.

Ören: Burhaniye’ye bağlı olan Ören; bakir doğası, masmavi denizi, asırlık çınarları, tertemiz havası, deniz ve zeytinle yoğrulmuş insanları ve mavi bayrakla ödüllendirilmiş Ören Plajı ile doğal bir film platosu gibidir adeta. Zamanın yavaş aktığı, telaşa yer olmayan Ören’de tatil yaparken; zeytin ağaçlarının arasında, hayaller kurarken yakalarsınız kendinizi. Şehrin gürültüsünü geride bırakmak ve huzur bulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Kaya Sunakları: Benzerlerine Orta Avrupa ve Doğu ülkelerinde rastlanan Kaya Sunakları, Madra Dağı’nın eteklerinde yer alır. Doğayla bütünleşmeyi gerektiren bir düşünce tarzını temsil etmektedir ve bu düşünce tarzı Cilalı Taş Devrinden bu yana devam etmektedir. Bahadınlı Köyü, Bahadınlı Köyü İnkaya Mağarası ve Hisarköy Kaya Sunağı bu konuda büyük tarihsel önemi olan yerler arasında gelir.

Uzun bir tatiliniz varsa ve bölgedeki doğal güzellikleri, tarihi değerleri de gezmek istiyorsanız; Edremit, Derman Kaplıcaları, İda Dağı, Şahinler Köyü Camii, Edremit Körfezi, Sarıkız Tepesi ve Şahinderesi Kanyonu’nu da gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Burhaniye Alt Bölgeleri

Ören Otelleri
Daha fazla gör