Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Müzeler
Resmi Daireler

Alsancak Gezilecek Yerler

Alsancak civarında görülmesi gereken 9 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Gazi Kadınlar Sokağı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
İzmir Kordon

İzmir Kordon

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
İzmir İngiltere Konsolosluğu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
İzmir Atatürk Evi Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Arkas Sanat Merkezi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
İzmir Tarih ve Sanat Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
İzmir Cumhuriyet Meydanı
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Gündoğdu Meydanı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(2 yorum)
İzmir

9 mekandan 9 tanesi gösteriliyor

Alsancak Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
20.01.2020
Hakan der
Gündoğdu Meydanı için yapılan yorum
İnsana huzur veriyor
Güzel meydan gittim ben buraya. Yaşamalık yer gerçekten. İnsana huzur veriyor. Dönmek istemedim ben geldiğimde.

Alsancak Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Güney Ege’nin tarihi ve doğasıyla göz dolduran şehri İzmir, her bir mahallesi gezmeye ve görmeye değer olan nadide illerimizden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Yolunuz İzmir’e yılın hangi mevsiminde hangi amaçla düşerse düşsün gezip görmenizi önerebileceğimiz pek çok mekan bu şehirde sizleri bekliyor.

Alsancak da bu bağlamda İzmir’in Konak ilçesi içerisinde bulunan keyifli bir mahalle. Şehrin atmosferini tüm doğallığı ile hissedebileceğiniz Alsancak gezilecek yerler bakımından da İzmir’e yakışır bir liste sunuyor.

İzmir Alsancak gezilecek yerler denince akla pek çok değerli mekan geliyor. Tarihsever ve araştırmacı turistlerin yüzünü güldürecek Alsancak müzeler ve tarihi yapıların yanı sıra mahallede, şehir hayatının tadını çıkartabileceğiniz önemli mekanlar da bulunuyor. .

Gazi Kadınlar Sokağı, Alsancak Garı, Gündoğdu Meydanı, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi gibi lokasyonlar, mahallenin en çok ziyaret edilen yerleri arasında bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak Alsancak doğal güzellikleri bakımından da yerli ve yabancı turistlerinin yüzünü güldürüyor.

Bu bağlamda Alsancak, nefis bir İzmir manzarasına sahip olan ve denizin kokusunu içinize çekebileceğiniz Kordon bölgesine de ev sahipliği yapıyor.

Gazi Kadınlar Sokağı: Alsancak’ta gezilecek yerler denilince akla ilk gelen mekanlardan bir tanesi Gazi Kadınlar Sokağı olarak karşımıza çıkıyor. Yılın her mevsiminde ayrı bir cümbüşe ev sahipliği yapan bu sokak içerisinde günün yorgunluğunu atabileceğiniz publar, kafeler ve dinlence mekanları bulunuyor.

Alsancak turistik yerler arasında da dikkatleri üzerine çeken Gazi Kadınlar Sokağı, İzmir’e özgü lezzetleri tadabileceğiniz restoranlara da sahip.

Kordon: Alsancak gezilecek yerler listesi arasında İzmir şehrinin adeta bir simgesi haline gelen Kordon da yer alıyor. İzmir halkı tarafından da önemli bir mekan olarak kabul edilen Kordon bölgesi birbirinden keyifli mekanlara ev sahipliği yapıyor.

Hafta sonları özellikle oldukça kalabalık olan bu bölgede keyifli dakikalar geçirebilir, İzmir’in atan nabzını bu yol boyunca bulunan mekanlarda tutabilirsiniz. Mekanlarda oturmanın ya da eğlenmenin yanı sıra güzel havalarda cıvıl cıvıl bir çehreye bürünen çimlere de uzanabilirsiniz.

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi: İzmir şehrinin önemli caddelerinden olan Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi, üzerinde pek çok dükkan ve mekanın bulunduğu yaşayan bir bölge diyebiliriz. Trafiğe kapalı olması sebebi ile bünyesinde barındırdığı restoranlar, barlar, alışveriş mekanları günün hemen her saatinde renkli bir görüntüye sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Şehre özgü lezzetleri tadabileceğiniz kafe ve restoranlarda leziz yemek molaları verebilir, cadde üzerindeki dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Bununla birlikte arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirmek için de bu caddeyi Alsancak gezilecek yerler rotanız içerisine ekleyebilirsiniz.

İzmir Atatürk Müzesi: Tarihsever turistlerin yüzünü güldürecek İzmir Atatürk Müzesi, Alsancak tarihi mekanlar ve müzeler listesi içerisinde karşımıza çıkıyor. 1870’li yıllarda yöre halkından bir tüccar için ev olarak inşa edilen bu bina ilerleyen süreçte Türk ordusunun karargahı olarak da kullanılıyor.

1923 senesinde düzenlenen İzmir İktisat Kongresi’nde de Mustafa Kemal Atatürk bu binayı şahsi çalışmalarını yürütmek için tercih ediyor. Bu bağlamda düşünüldüğünde bile İzmir Atatürk Müzesi, Alsancak tarihi yerler listesi içerisinde değerli bir yere sahip oluyor. Ulu önderimizin kişisel eşyalarının sergilendiği bu müze, sene içerisinde pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Bununla birlikte Alsancak müzeler listesi içerisinde İzmir Mask Müzesi, TCDD Müze ve Sanat Galerisi, Neşe ve Karikatür Müzesi gibi çeşitli mekanlar da yer alıyor. Alsancak’ta gezilecek yerler listesi oluştururken bu değerli mekanları da görmeden İzmir’den ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Alsancak Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Alsancak için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Alsancak için gezilecek en popüler tarihi yerler : İzmir Cumhuriyet Meydanı, Alsancak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Alsancak için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Alsancak için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Gündoğdu Meydanı, İzmir Kordon, Gazi Kadınlar Sokağı, Alsancak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Alsancak için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Alsancak için gezilecek ücretsiz yerler : Gündoğdu Meydanı, İzmir Kordon, Gazi Kadınlar Sokağı, Alsancak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Alsancak için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Alsancak için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Gündoğdu Meydanı, İzmir Kordon, Gazi Kadınlar Sokağı, Alsancak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Alsancak için gezilecek yerler nelerdir?
Alsancak için gezilecek yerler : Gündoğdu Meydanı, İzmir Kordon, Gazi Kadınlar Sokağı, Alsancak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.