Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Adrasan Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Adrasan civarında görülmesi gereken 1 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz

Adrasan Koyu

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Antalya

Adrasan Mah Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Beydağları'nın yemyeşil yamaçlarına dayanan Adrasan, Akdeniz'in merkezinde olup da korunmayı başarabilmiş ender koylardan biri.

Doğal hayatın içinde gizlenmiş olan Adrasan'da farklı medeniyetlere ait birçok eser bulunuyor. SİT alanı ilan edilmesinden dolayı Adrasan'da bina yığınları oluşmamış ve bundan sonra da yapılaşmaya izin verilmeyecek gibi görünüyor. Adrasan'da nereler gezilir, mutlaka görülmesi gereken yerler hangi duraklar diye merak ediyorsanız aşağıdaki listemize bir göz atın deriz...

Adrasan Koyu: Korunaklı bir koy olan ve yüzyıllar boyu gemilere sığınak görevi yapan Adrasan Koyu, eşsiz bir cennet. 2 km uzunluğundaki sahili, tertemiz denizi ile sırtını yemyeşil ormana dayamış olan Adrasan Koyu'na hayran olacaksınız. Sığ bir sahile sahip olan koy yüzme bilmeyenler ve çocuklar için oldukça ideal. Aynı zamanda rüzgardan korunaklı yapısı ile de Adrasan Koyu pek çok su sporu için elverişli bir ortam sunuyor.

Olimpos: Adrasan tatiliniz sırasında Olimpos ve Olimpos Antik Kenti mutlaka gezilecek yerler listenizde olmalı. Akdeniz'in en önemli antik kent alanlarından birine ev sahipliği yapan Olimpos'u gezerken hem doğanın hem de tarihin nimetlerini nasıl da buraya bolca bahşettiğini göreceksiniz.

Çıralı: Adrasan Koyu'na yakın mesafede yer alan Çıralı'ya kısa ve keyifli bir yürüyüşle ulaşmanız mümkün. Burada da sizi doğa harikası bir koy bekliyor olacak. Çıralı'ya gelmişken özellikle hiç sönmeyen Yanartaş'ı görmeden ve efsanesini dinlemeden dönmeyin.

Adrasan'a yakın konumda bulunan Tekirova'daki Phaselis Antik Kenti'ni ve Phaselis Koyu'nu da gezebilir, Adrasan'ın çevresini de gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Adrasan'a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Ceneviz, Suluada ve Sazak koylarını ve bu koylardaki ıssız ve muhteşem güzellikteki plajları da gezebilirsiniz.