Kütahya Zafertepe Anıtı

  • Kütahya
10puan

Kütahya Zafertepe Anıtı

Kütahya, doğal güzellikleri kadar tarihe ışık tutan yapılarıyla da görülmeye değer bir şehirdir. Her köşesinde farklı bir detay gözünüze çarpacak Kütahya gezinizde.

Şehrin keşfedilmeyi bekleyen noktalarını yakın bir zamanda ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Zafertepe Anıtı'nı gezi listenize dahil etmenizi tavsiye ederiz. Kütahya Zafertepe Anıtı, Altıntaş ilçesine bağlı olan Çalköy'de bulunuyor. Anıt, ulaşım açısından çok rahat bir noktada…

1922 yılında gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde Atatürk'ün “'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri.”' Sözünü söylediği yer olmasından dolayı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Aynı zamanda bölgeye okul gezileri de yapılmaktadır. 1972 yılında tamamlanan bu sembol, gezinizin bir parçası olabilir.
1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Kütahya Zafertepe Anıtı
Kütahya Zafertepe Anıtı
/ Kütahya
Türkiye
Birkaç saatinizi ayırın lütfen

-

Yolunuz bu taraflara düşerse birkaç saatinizi ayırın lütfen. Bu gün çıkarcıların, tekkelerin, sahtekar şeyhlerin yedeğine düşen idarecilerin sata sata bitiremediği bu toprakların nasıl savunularak, elde, avuçta yoklukla, karda, kışta mücadele edilerek nasıl kurtarıldığını bir kez daha idrak edin. Mustafa Kemal'in saraydan başkomutanlık iddialarını atıp tutanlara bu büyük mücadeleyi nerelerden nasıl yönettiğini görün. Duyumsayın. Köy kahvelerinde yorgunluk çayı yudumlarken, o günün köylüsüyle bugünün din dayatmasıyla nasıl değiştirildiğine tanık olun. Bu ülkeyi canları pahasına savunanlara hiç yakışmayan bu günün idarecilerinin içine düştükleri perişan hali özümseyin. Cumhuriyeti onlar kurdular. Biz savunacağız. 17 Haziran 2017.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)