Kütahya bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kütahya Aktiviteleri

Ünü ülke sınırlarını aşmış çini ve porselenleri, şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, uçsuz bucaksız yaylaları ve Mevlevi kültürünün tarihi izleri ile Kütahya, bir masalın kapısını aralıyor sizlere.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kütahya Yapılacak Şeyler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kütahya Frig Vadisi Turu

"Kütahya Frig Vadisi Turu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kütahya Görülecek Yerler - Kütahya En İyi 10 Yapılacak Şey

Ünü ülke sınırlarını aşmış çini ve porselenleri, şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, uçsuz bucaksız yaylaları ve Mevlevi kültürünün tarihi izleri ile Kütahya, bir masalın kapısını aralıyor sizlere.
Evliya Çelebi'nin doğduğu yer olan Kütahya, geçmişten günümüze birçok medeniyete kucak açmış, ev sahipliği yapmıştır. Doğal güzellikler ve tarihi değerler ile örülü şehir gelişmekte olan sanayisi, termal kaynakları ve el sanatları ile de dikkat çeken turizm bölgelerinden biridir. Ünü ülke sınırlarını aşmış çini ve porselenleri, şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, uçsuz bucaksız yaylaları ve Mevlevi kültürünün tarihi izleri ile Kütahya, bir masalın kapısını aralıyor sizlere. Konaklama seçenekleri için uygun Kütahya otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Alışveriş: Birçok yerli ve yabancı turist alışveriş yapmadan dönmez Kütahya'dan çünkü o kadar güzel hediyelik eşyalar vardır ki, o güzellikleri tüm sevdiklerinizle paylaşmak istersiniz. Çarşıda yer alan sıra sıra dizilmiş dükkanlarda çarpıcı renkteki porselenler, çiniler, değerli taşlardan yapılan takılar, yöresel kıyafetler ve nakışlar en rağbet gören hediyelikler arasında gelir.

Piknik: Doğal güzellikleri ile dikkat çeken, yemyeşil coğrafyası ile büyüleyen Kütahya'daki mesire yerlerinde mutlaka ama mutlaka piknik yapıp, doğa ile iç içe zaman geçirmelisiniz. Heybetli görüntüsüyle büyüleyen Murat Dağı, kır çiçekleri ile çevrili Porsuk Barajı, Çamlıca Mesire Yeri ve tertemiz havası ile sersemleten Gölcük Yaylası bölgede en sık tercih edilen mesire alanları arasındadır. Ağaçların gölgesinde yemeğinizi yemek, kuş seslerini dinlerken öğle uykusuna dalmak ve uzun yürüyüşler yapmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir Kütahya ve çevresi.

Kaplıcalar: Termal suları ile ününe ün katan Kütahya'da yılın yorgunluğunu artmak istiyorsanız kaplıcalarda zaman geçirmelisiniz. Yılın yorgunluğunu şifalı sularda atmak, doğa ile iç içe olmak istiyorsanız Kütahya kaplıcaları biçilmiş bir kaftan adeta.

Bisiklet ve Motor Turları: Bölgenin güzelliklerine daha yakından dokunabilmek, rüzgarı saçlarınızın arasında hissetmek ve renkli bir aktivite ile gününüzü renklendirmek istiyorsanız bisiklet ve motor turlarına katılabilirsiniz. Özellikle Frigya Vadileri boyunca bisiklet ve motor turları düzenlenmektedir. Bunun dışında atlı doğa sporları yapılabilecek potansiyel de mevcuttur.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Kütahya Frig Vadisi Turu
10

-

Frig Vadisi gizemli yazıtları, devasa boyutlarda aslanları, kutsal alanları, kaya yerleşimleri ve peribacalarıyla anıt bir coğrafya. Phryg Vadisi'nin merkezi Yazılıkaya, Eskişehir il sınırları içinde kalıyor.