Kumluk Plajı

  • Muğla / Datça / Datça Merkez

Kumluk Plajı

Datça Merkez'de denize girebileceğiniz güzel plajlardan biri Kumluk Plajı. Hastaneönü Plajı'ndan kıyı boyunca limana doğru yürüdüğünüzde karşınıza çıkan Kumluk Plajı, Kazım Yılmaz İlkokulu'nun yanından başlayıp Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam ediyor. İsminin hakkını veren plajın tamamı kum ve denizi ise oldukça sığ. Yavaş yavaş derinleşmesinden dolayı özellikle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için Kumluk Plajı'nın oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hemen kendini denize bırakıp yüzmek isteyenler Kumluk Plajı'ndan pek tatmin olmayacaklardır.

Plajın yanında, plajla aynı ismi taşıyan bir yol var. Bu yol trafiğe kapalı ve yol boyunca birçok restoran ve konaklama tesisi bulunuyor. Plaj boyunca bu tesislere ait şezlong ve şemsiyeleri belli bir ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Belediye duş, soyunma kabini ve cankurtaran gibi hizmetler de sağlamış durumda. Mavi Bayrak sahibi olan Kumluk Plajı, yaz aylarında bir hayli kalabalık oluyor.

Yolunuz bir gün Datça'ya düştüğünde, bir gününüzü mutlaka Kumluk Plajı'na da ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın