Kristal İstanbul

  • İstanbul / Beyoğlu

Kristal İstanbul

Beyoğlu-Sütlüce'de bulunan Kristal İstanbul, dünyanın ilk ve tek kristal müzesidir. En önemli 16 eserin kristal cam içine lazer yöntemiyle işlenmiştir. Üstelik 3 boyutludur ve camlar ne kadar kalın olursa olsun arkaları rahatlıkla görünüyor.

Miniatürk'te açılan Kristal İstanbul'un patenti Almanlara aittir. İşlenen her eser sekiz ayrı cepheden fotoğraflanmıştır ve eserlerin ortaya çıkması 4 ayı bulmuştur. 16 önemli eserin yapımı sırasında en fazla Sultanahmet Camii'nde zorlanılmıştır. Kristallerin içindeki tarihi güzellikleri görebilmek için kesinlikle bir gününüzü ayırmalısınız. Kristal İstanbul Müzesi'nde sergilenen tarihi eserler; Ayasofya Camii, Galata Kulesi, Sultanahmet Camii, Fatih Camii, Çırağan Sarayı, Haydarpaşa Tren Garı, İstanbul Üniversitesi, Kız Kulesi, St. Antuan Kilisesi, Topkapı Sarayı, Eyüp Sultan Camii, Rumeli Hisarı, Dolmabahçe Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Dolmabahçe Saat Kulesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Binası'dır.

Hepsini teker teker kristaller içinde incelemek için Kristal İstanbul'u ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretler haftanın her günü olup; 09:00-17:00 saatleri arası açıktır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın