Kocaeli Üniversitesi

  • Kocaeli / Kocaeli Merkez / İzmit
  • Kabaoğlu, Baki Komsuoğlu bulvarı No:515, Umuttepe, 41001 İzmit/Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi, 1976 yılında ‘'Kocaeli Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'' adı altında Kocaeli'nde kurulmuş olan bir devlet üniversitedir.

Daha sonra tam anlamıyla üniversite olmuş ve 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ile 1992 yılında kurulan Kocaeli Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olmuştur. ‘'Türkiye'miz için eğitiyor, araştırıyor ve üretiyoruz'' diyen Kocaeli Üniversitesi; okuyan, araştıran ve entelektüel sermayesini milleti için her gün arttırarak kullanan nesiller yetiştirmektedir. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi, Türkiye'nin ilk projelendirilmiş yerleşkesidir ve aynı zamanda dünyanın sayılı kampüsleri arasındadır.

6500 dönümlük alanda kurulan yerleşke, doğanın merkezinde şehrin gürültüsünden uzak bir alanda yer almaktadır. Kocaeli Üniversitesi'nde; 2.262 akademik personel, 71.393 öğrenciye 19 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim sağlamaktadır. Uluslararası kimliği ile de öne çıkan Kocaeli Üniversitesi'nde, Erasmus + Mevlana + Farabi değişim programları da bulunmaktadır.

Şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Kocaeli Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın