Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi - Görsel 1
Kocaeli Üniversitesi - Görsel 2
Kocaeli Üniversitesi - Görsel 3
Kocaeli Üniversitesi - Görsel 4
8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Kocaeli Üniversitesi Hakkında

Kocaeli Üniversitesi, 1976 yılında ‘’ Kocaeli Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ ’ adı altında Kocaeli’ nde kurulmuş olan bir devlet üniversitedir. Daha sonra tam anlamıyla üniversite olmuş ve 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ile 1992 yılında kurulan Kocaeli Üniversitesi, Türkiye’ nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olmuştur.

‘’ Türkiye’ miz için eğitiyor, araştırıyor ve üretiyoruz’ ’ diyen Kocaeli Üniversitesi; okuyan, araştıran ve entelektüel sermayesini milleti için her gün arttırarak kullanan nesiller yetiştirmektedir. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi, Türkiye’ nin ilk projelendirilmiş yerleşkesidir ve aynı zamanda dünyanın sayılı kampüsleri arasındadır.

6500 dönümlük alanda kurulan yerleşke, doğanın merkezinde şehrin gürültüsünden uzak bir alanda yer almaktadır. Kocaeli Üniversitesi’ nde; 2. 262 akademik personel, 71. 393 öğrenciye 19 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim sağlamaktadır.

Uluslararası kimliği ile de öne çıkan Kocaeli Üniversitesi’ nde, Erasmus + Mevlana + Farabi değişim programları da bulunmaktadır. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Kocaeli Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Kocaeli Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Sizin İçin Hazırladıklarımız