İzmit bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

İzmit Gezilecek Yerler

Büyük şehirlerin keşmekeşinden uzaklaşıp, doğa ile iç içe olmak ve kısa bir tatil yapmak istiyorsanız Kocaeli - İzmit seve seve size ev sahipliği yapacaktır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
İzmit Gezilecek Yerler

Toplam 12 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Vidinli Sırrı Paşa Konağı

"Çok beğendim"

"Vidinli Sırrı Paşa Konağı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

İzmit Orhan Camisi

"Manzarası eşsiz"

10

Misafir yorumu

1 yorum

İzmit Atatürk Müzesi

"izmit ataturk muzesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Saatçi Ali Efendi Konağı

"saatci ali efendi konagi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

İzmit Tarihi Mekanlar

Büyük şehirlerin keşmekeşinden uzaklaşıp, doğa ile iç içe olmak ve kısa bir tatil yapmak istiyorsanız Kocaeli - İzmit seve seve size ev sahipliği yapacaktır.
Sanayi bölgesi olarak adını sıklıkla duyduğumuz İzmit, Kocaeli'nin merkez ilçesi konumunda yer alır. Fakat buraya sadece sanayi bölgesi demek haksızlık olur çünkü tarihi yapıları, körfezi ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Yılın her mevsimi bambaşka güzellikler sunan İzmit Körfezi'nin muazzam manzarası ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Büyük şehirlerin keşmekeşinden uzaklaşıp, doğa ile iç içe olmak ve kısa bir tatil yapmak istiyorsanız Kocaeli - İzmit seve seve size ev sahipliği yapacaktır.

Tarihi Eserler: Kocaeli İzmit'in geçmişi hakkında bilgi veren ve tüm sene boyunca özellikle yerli turistler tarafından sıkça ziyaret edilen; Vidinli Sırrı Paşa Konağı, Kocaeli Saat Kulesi, Örcün Hamamı, Zıbıncı Mescidi, Valide Köprüsü, Konca Lahdi, Çoban Paşa Külliyesi, Eskihisar Kalesi ve Kilezdere Köprüsü de gezi listenize dahil edebileceğiniz tarihi eserler arasında yerini alabilir.

Müzeler: Kocaeli İzmit'in en keyifli gezi duraklarından biri de müzelerdir. Geziniz sırasında geçmişin tozlu sayfalarını aralayacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Körfezi'nin güzelliği büyüleyen İzmit'te yer alan Gayret Gemi Müzesi, Gebze'deki Osman Hamdi Bey Müzesi ve Kocaeli Arkeoloji Müzesi gezi listenize eklemenizi önerdiğimiz yerlerin başında gelir.

Doğal Güzellikler: Kocaeli İzmit ve çevresi doğal güzelliklere yakından şahit olabilmeniz, doğa ile iç içe vakit geçirebilmeniz açısından biçilmiş bir kaftandır adeta. Yuvacık'taki Beşkayalar Tabiat Parkı, Yuvacık Barajı , Kefken Pembe Kayalar, Kandıra'daki Tahtalı Göleti, Gebze'deki Ballıkayalar ve Kerpe Miço Cennet Koyu bölgenin güzelliğine güzellik, rengine renk katan yerler arasında gelir. Sizde huzur dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız bu adreslere doğru gezinizi planlayın.

Yaylalar: Bölgenin nefes alma alanları arasında gelir gökyüzüne dokunabileceğinizi hissettiğiniz yemyeşil yaylalar. Kuzu Yaylası, Yuvacık'taki Menekşe Yaylası , Maşukiye'nin en yeşil alanı olan Kirazlı Yaylası ve Kaya Üstü Yaylası bol oksijen depolamak ve tüm hücrelerini temiz hava ile doldurmak isteyenlerin uğrak adresleri arasında gelir.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Manzarası eşsiz
10

-

Manzarası eşsiz. İzmit'de yaşayan ve buraya çıkmayanlar çok şey kaçırmışlardır.

5
Çok beğendim
10

-

Çok beğendim, bence çok güzel. Şehrim benim, canım Kocaeli.

5
saatci ali efendi konagi
10

-

Her ilkokul öğrencisinin öğretmenleri tarafından götürülüp, gezdirildiği muhteşem konak. Restorasyon ile çok daha güzel hale geldi. Çok güzel bir yazı olmuş.

5
izmit ataturk muzesi
10

-

Çok güzel bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık. Çok eski bir İzmitli olarak bizim gezilip görülmesi gereken tarihi yerlerimizden biri. Hatırlayanlar bilirler, yıkılan Orduevi Sineması ile Valilik Konağı arasında kalan tarihi yapı. Malesef tanıtımı yetersiz olan bir yer. İzmitliler bile gidip görmemişlerdir burayı. Şimdilerde ücretli düğün fotoğrafllarının çekiminin yapıldığı yer olarak kullanılıyor. Atamızın gelip kald.. Devamını Göster

5
Vidinli Sırrı Paşa Konağı
10

-

Enterasan değerler. Sahip çıkmak cok güzel.