Karşıyaka Yapılacak Şeyler

İzmir’in birbirinden güzel bölgelerinden biridir Karşıyaka.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Karşıyaka Yapılacak Şeyler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Dalışta daha fazla dikkat olmalı"

"Profesyonel"

5.0

Misafir yorumu

2 yorum

Karşıyaka Yapılacak Şeyler

İzmir'in birbirinden güzel bölgelerinden biridir Karşıyaka.

Karşıyaka, yaz sezonu boyunca yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli ziyaret edilir. Ormanların denize kadar uzandığı ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Karşıyaka, geniş ve ferah sokaklara sahip olmakla birlikte, çok fazla turistin tercih etmesinden dolayı birçok konaklama tesisine de sahiptir.

Karşıyaka'da yapılacak çok aktivite, görülecek çok yer bulunuyor. İzmir'in büyük bir parçası olan Karşıyaka'da hangi aktiviteler yapılır, ne yenmelidir, gezilecek yerleri nelerdir sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz. İşte Karşıyaka'da yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Karşıyaka'nın büyüleyen manzarası eşliğinde güzel bir kahvaltıya güne başlamanız önemlidir. Sizleri uzun bir günün beklediğini sakın unutmayın ve kahvaltınızı sağlam bir şekilde yapmayı ihmal etmeyin.

Bostanlı sahilinde uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sahil boyunca birçok cafe bulunuyor. Yorulduğunuz anda dilerseniz kafelerden birine girip dinlenebilir, dilerseniz sahildeki banklardan birine oturabilirsiniz. Bostanlı sahildeki bisikletlerden birini kiralayarak daha hızlı ve daha keyifli bir zaman geçirme imkanınız da bulunuyor.

Eğer dağcılıkla yakından ilgileniyorsanız Balçova Tepesi ve Yamanlar Dağı'na tırmanarak zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Bahsettiğimiz noktalar amatör dağcılar için oldukça idealdir.

Karşıyaka'daki Hamza Rüstem Fotoğraf Evi'ni gezebilirsiniz. Hamza Rüstem Fotoğraf Evi'nde şehrin en eski fotoğraf stüdyosudur ve günümüzde müze olarak düzenlenmiştir. Müzedeki eski fotoğraflarla birlikte eski fotoğraf makineleri de sergilenmektedir. Bunun dışında Konak ilçesinde yer alan İzmir Tarihi Asansör'ü, Kızlarağası Hanı'nı, Kemeraltı Çarşısı'nı görülecek yerler listenize dahil edebilirsiniz. Konak ilçesi Karşıyaka'ya yaklaşık 20 kilometrelik bir mesafede yer alıyor.

Karşıyaka'daki Kumrucu Şevki'ye gidip, İzmir'in o ünlü kumrusundan yemeden kesinlikle tatilinize son vermeyin. Kumrular o kadar lezzetli ki, her gün yeseniz bile sıkılmayacaksınız. İzmir'in yöresel yemekleri arasında yer alan asma yaprağında barbunya, priştine tavası, kirde kebabı ve balık köftesinin tadına bakmayı da sakın unutmayın.

Karşıyaka aktivite tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Ckc Divers Dalış Merkezi
Ckc Divers Dalış Merkezi

-

Dalışta daha fazla dikkat olmalı

Dalış hocalarının yaklaşımı doğru değil, sağlık ve güvenlik formu doldurmadan dalış yaptıracak kadar rahatlığa sahipler. Ayrıca kendileriyle muhatap olduğumuzda kızım çattık ya hadi ya gibi basit cümleler kurabiliyorlar. Müşterilere bu konuda hassasiyetinizi bekliyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Ckc Divers Dalış Merkezi
Ckc Divers Dalış Merkezi

-

Profesyonel

İşin hakkını verip yapıyorlar. Karaburun'da da dalış merkezleri mevcut.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)