Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Mutfak Türü

Fast food
Türk Mutfağı
Pizza
Kahvaltı
Kebap
Deniz Mahsülleri
Tümünü gör
Tatlı

Kategori

Restaurant
Cafe
Bar

Mekan Özellikleri

Alkol Servisi
Paket Servis
Çocuk Alanı

İzmir Karşıyaka Restoranları

İzmir civarında gidilebilecek 15 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Sakıpağa Dönerevi
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Öküz Bar - Karşıyaka
Bar
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İzmir
Bravo Patisserie
Cafe
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Deniz Bostanlı Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

15 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Karşıyaka Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları

Turistik gezilerin en önemli unsurlarından biri de tabii ki gidilen yerlerde deneyimlenecek yeme içme mekanları. Hatta kimi zaman sadece yerel lezzetlere ulaşmak için düzenlenmiş tatil planları bile yaparız. Lezzet avcıları için kalınacak otelin mutfağından tutun da otelin diğer lezzet noktalarına olan uzaklığına kadar konular tatillerini planlamak için belirleyici olabilir. İzmir’in

Karşıyaka ilçesi de sunduğu birbirinden lezzetli restoran ve yemek yenilecek yer seçenekleri ile lezzete düşkün misafirlerini asla üzmüyor. Karşıyaka restoranları denince tabii ilk akla deniz ürünü restoranları geliyor.

Ege Deniz’inin kendine has mutfağına ait sebzeler, deniz ürünleri, otlar ve zeytinyağı ile lezzetlendirilmiş birçok tabağı misafirlerine sunan İzmir Karşıyaka restoranları genelde ilçenin sahil şeridinde konuşlanmış oluyor. Karşıyaka et restoranları ile de isim yapmış bir ilçemiz.

Özellikle İzmir’in kuzey doğu bölgelerinde bulunan geniş yaylalarda yapılan hayvancılık sayesinde elde edilen, son derece kaliteli etlerden yapılan yemeklerin tadına doyum olmuyor. Tabii ki Ege’nin incisi İzmir lezzetlerinden bahsederken balık restoranlarına değinmeden geçmek de olmaz. İzmir Karşıyaka balık restoranları açısından da birçok seçeneği barındırıyor.

Tercih ve zevklerinize göre içkili ve içkisiz konsepte birçok balık lokantası Karşıyaka’da sizleri bekliyor.

İlçenin sokak lezzetleri açısından da zengin bir seçki sunduğunu hatırlatır, tam bir öğün olarak değerlendirmeseniz bile en azından tadımlık olarak boyoz, İzmir simidi, İzmir midyesi, İzmir kokoreç ve soğuk söğüş gibi bölgenin kendine has lezzetlerini tatmanızı öneririz.

Hep hayalini kurduğunuz Karşıyaka tatilinizde size rehber olması için bir Karşıyaka yemek yenilecek yerler listesi hazırladık. Gelin bu listeye birlikte göz atalım.

Boğaziçi Restaurant: İzmir Karşıyaka’nın Bostanlı mahallesinde bulunan Boğaziçi Restaurant, Karşıyaka lüks restoranlar arasında yer alıyor. Toplantı organizasyonlarınız için de değerlendirebileceğiniz Boğaziçi Restaurant, misafirlerine hem et hem de balık odaklı menüler sunuyor.

Set menü seçenekleri de sunan restoranın orijinal mekanı Bostanlı’da olsa da yakın zamanda Narlıdere ve Üçkuyular semtlerinde de şubeleri hizmete girmiş. İster et sever olun isterseniz bir deniz ürünü aşığı, Boğaziçi Restaurant’ı denemeden Karşıyaka tatilinizi bitirmeyin.

Aralık Sonu Ocakbaşı: Siz de bir et tutkunu olarak Karşıyaka da yemek yenilecek yerler arayışındaysanız Aralık Sonu Ocakbaşı sizi mutlu edebilecek seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere ocakbaşı konseptinde hizmet veren restoran, Karşıyaka’nın gözde mahallesi Bostanlı’da konuşlanıyor.

Dışarıda oturma seçeneği de sunan mekanda ocakbaşı klasiklerinden adana, urfa, terbiyeli çöp şiş, pirzola ve kaburganın yanı sıra mekanın özel mezeleri altar ve atabay ile bir ziyafet çekmek mümkün.

Ocakbaşı menüsüne sahip mekanın, tabure ve masa formatlı servis alanı nedeniyle uzun süreli yemek planları için çok uygun olmadığını bilmenizde fayda var.

Öküz Bar: Karşıyaka yemek yerleri arasında dünya mutfağından örnekler de barındıran Öküz Bar biraz daha dinamik ve canlı bir yemek deneyimi arayanlar için iyi bir seçim. Bruch, akşam yemeği, kokteyl ve içki menüleriyle günün her saati ziyaret edebileceğiniz Öküz Bar’da vejetaryan yiyecek seçenekleri bulmak da mümkün.

Siz de Karşıyaka ziyaretiniz sırasında pub ortamında samimi bir yemek deneyimi için Öküz Bar’ı değerlendirebilirsiniz.

Hisar Söğüş: Karşıyaka güzel yemek yerleri diyip de söğüş dememek olmaz. Bölgenin kendine has lezzetlerinden olan söğüş, yediden yetmiş yediye herkesin gönlünde taht kurmuş ve şehir kültürünün bir parçası haline gelmiş bir yiyecek. Tabii Karşıyaka’da söğüşün adresi de yılların mekanı Hisar Söğüş olarak karşımıza çıkıyor.

Karşıyaka merkezde bulunan küçük bir dükkanda hizmet veren Hisar Söğüş salaş görüntüsünün ardında dev bir lezzet saklıyor.

Karşıyaka Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Karşıyaka için kalabalık gruplara uygun restoranlar nelerdir?
Karşıyaka için kalabalık gruplara uygun restoranlar : Bravo Patisserie, Pizza Tomato, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karşıyaka için ailelere uygun restoranlar nelerdir?
Karşıyaka için ailelere uygun restoranlar : Bravo Patisserie, Pizza Tomato, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karşıyaka için en populer restoranlar nelerdir?
Karşıyaka için en populer restoranlar : Öküz Bar - Karşıyaka, Aralık Sonu Ocakbaşı - Bostanlı, Deniz Bostanlı Restaurant, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.