Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Dalış Turu
Konser
Festival
Tekne-Yat

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Karşıyaka Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler:

Karşıyaka civarında yapılacak 11 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Ckc Divers Dalış Merkezi
Dalış Turu
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2.5/5 Ortalama
(2.5 yorum)
İzmir
Karşıyaka Caz Festivali
Konser
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Geleneksel Karşıyaka Hamsi Şöleni
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Karşıyaka Bostanlı Çiçek Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Karşıyaka Zeynep Arslan Bisiklet Parkı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Karşıyaka Ege Otları Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Flamingo Yolu Tekne Turu
Tekne-Yat
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Uluslararası Karşıyaka Çocuk Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Uluslararası Karşıyaka Yörük Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Mavibahçe Bisikletli Yaşam Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

Karşıyaka Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

İzmir denince akla eğlence dolu mekanları ve güzel sahilleri ile birlikte keyifli bir yaz tatili geliyor. Fakat güzel İzmir’in ziyaretçilerine sunduğu aktiviteler sadece yaz tatili seçenekleri ile sınırlı kalmıyor. Senenin hangi ayında bu kenti ziyaret ederseniz edin karşınıza yapacak pek çok aktivite çıkıyor. İzmir’in gözde ilçesi Karşıyakada yapılacaklar ise bu bağlamda oldukça kabarık. Karşıyaka ziyaretiniz esnasında sizlere gezmenizi tavsiye edebileceğimiz pek çok mekan, gezinize keyifli lezzet molaları vermeniz için de pek çok restoran ve kafe bulunuyor.

Karşıyaka yapılacak şeyler denince, deniz havası almak isteyen ziyaretçilerimize ilk olarak vapur turuna katılmalarını tavsiye ediyoruz. Bu vapur turu İzmir aktiviteleri içerisinde kendisine en favori etkinlikler arasında yer buluyor. Karşıyaka’dan başlayıp Alsancak ya da Göztepe’ye uğrayabileceğiniz bu vapur turları sizlere sadece Karşıyaka değil İzmir’in diğer semtlerini de görme fırsatı veriyor. İzmir aktiviteleri arasında yer alan bu vapur seyahati esnasında bu değerli kentin manzarasını denizden görmenin yanı sıra teknenin yanında uçan martıları da simitle besleyebilirsiniz.

Ulu önderimizin annesi Zübeyde Hanım’ın mezarı İzmir Karşıyaka’da yer alıyor. Bu sebeple “Karşıyaka’da neler yapılır?” sorusunu sorarak araştırma yapan misafirlerimize bu mekanı ziyaret etmelerini öneriyoruz. Zübeyde Hanım Parkı’nın içerisinde bulunan kabir, yine parkın içerisinde bulunan Ferik Osman Paşa Camii’nin avlusunda yer alıyor. 1940 senesinde İzmir Belediyesi tarafından yaptırılan bu kabri ziyaretiniz sonrasında aynı zamanda birinci derece sit alanı olarak kabul edilen Zübeyde Hanım Parkı içerisinde de hoşça vakit geçirebilirsiniz. Bu park sahip olduğu oyun alanları, yeşilliği ve de dinlenme alanları ile de semt sakinlerinin vakit geçirmek için uğradığı alanlar içerisinde yer alıyor.

Karşıyaka etkinlikleri içerisinde sizlere önereceğimiz yeni bir mekanla karşınıza geliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün sevgili eşi Latife Hanım Köşkü Anı Evi Özel Müzesi de Karşıyaka içerisinde yer alıyor. 1923 senesinde son günlerini burada geçiren Latife Hanım’ın köşkünün yapım tarihinin 1860’lı yıllara dek uzandığı düşünülüyor. Latife Hanım’ın vefatının ardından geçen senelerde müze olarak ziyarete açılan bu köşkün içerisinde döneme özgü eşyalar yer alıyor. Bunların yanı sıra köşkün içerisinde Atatürk, eşi Latife Hanım ve de Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın balmumu heykelleri de ziyaretçi karşısına çıkıyor.

İzmir aktiviteleri sadece bunlarla sınırlı değil. Sizleri Karşıyaka yapılacak şeyler listemiz içerisinde şimdi de size bir doğa yürüyüşü rotası öneriyoruz. Karşıyaka ilçesinde bulunan Yamanlar Dağı, bölgede doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyen yöre halkının da sık ziyaret ettiği bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. İlçenin merkezine yaklaşık 3 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Yamanlar Dağı’nı ziyaret rotanız içerisine eklediğinizde keyifli bir trekking aktivitesi sizleri bekliyor. Buna ek olarak bölge, bir piknik ve mesire alanı olarak da kullanılıyor. Bu bağlamda doğa yürüyüşünüzün ardından yeşillik alanlarda dinlenebilir, kafe ve restoranlarda karnınızı doyurabilirsiniz.

Karşıyaka Mekan Tavsiye

İzmir denince akla ilk gelen yiyeceklerden bir tanesi kumru oluyor. İnce ince kesilmiş salam, sucuk ve sosislerin enfes bir birleşimi olan kumru, İzmir aktiviteleri esnasında keyifli bir yemek molası vermek ve karnınızı doyurmak için en başarılı tercihlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Karşıyaka mekan tavsiye rehberinin ilk durakları da bu bağlamda kumruları ile bilinen ve sık tercih edilen yerler oluyor. Kumrucu Şevki, sizlere ziyaret etmenizi önerdiğimiz ve gerek bölge halkı gerekse turistler tarafından uğrak bir mekan oluyor. Özellikle ildeki öğrencilerini de sıkla tercih ettiği Kumrucu Şevki’ye İzmir’in çeşitli bölgelerinde de rastlayabilirsiniz. Kumrucu Ateş ve Altınmaşa da Karşıyaka mekan tavsiye rehberi içerisinde kumruları ile öne çıkan diğer yerler oluyor.

Karşıyaka etkinlikleri içerisinde sizlere deniz mahsulleri ve mezeleri ile keyifli bir gece geçirmenizi de öneriyoruz. Bu bağlamda Karşıyaka’da karşımıza pek çok mekan çıkıyor. Girit Adası Balık Evi, Baba Balık, Adabeyi Balık Pişiricisi, Saki Meyhane gibi mekanlar Karşıyaka mekan tavsiye ve önerileri arasında öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Eğlenceli bir gecenin sabahında tabii ki lezzetli ve dolu dolu bir kahvaltı için alternatifleri değerlendirmenin vakti geliyor. Bu bağlamda Karşıyaka mekan tavsiye listemiz içerisinde sizlere kahvaltı için önerebileceğimiz çok sayıda da mekan bulunuyor. Ali Kaptan, Tuzu Biberi Kahvaltı ve Yemek Evi, Tereci Yöresel Bakkal, Denizpark gibi mekanları leziz kahvaltılar için tercih edebilirsiniz..

Karşıyaka yapılacak şeyler listenizi gerçekleştirirken bu esnada tatlı bir mola vermek isterseniz ise karşınıza hem ülkemiz mutfağının sevilen tatlarını içeren hem de dünya mutfağından farklı tatları deneyimlemenize olanak sağlayan çok çeşitli mekanlar da çıkıyor. Yeşilzade Kömürde Künefe, Kuki.co, Art Cake Patisserie gibi mekanlar ilçenin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak pamuk şekerden şeker kamışlarına dek şeker cenneti içerisinde hissedebileceğiniz ve bu esnada bubble tea ve de milkshake içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz Ice Cloud da İzmir Karşıyaka’da uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler arasında bulunuyor. Cheesecake seven misafirlerimize de yine Karşıyaka’da bulunan Cafe Ponte Cheescake House adlı mekana uğramalarını tavsiye ediyoruz. 

İzmir aktiviteleri listenizi gerçekleştirirken bölgede konaklamak için de pek çok seçenek bulunuyor. İzmir Karşıyaka otelleri ve pansiyonlarını görüntülemek için sitemizden yardım alabilirsiniz. Sizlere keyifli bir İzmir seyahati diliyoruz.

Karşıyaka Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Karşıyaka için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Karşıyaka için ailelere uygun aktiviteler : Ckc Divers Dalış Merkezi, Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, Uluslararası Karşıyaka Yörük Festivali, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karşıyaka için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Karşıyaka için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Ckc Divers Dalış Merkezi, Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, Uluslararası Karşıyaka Yörük Festivali, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karşıyaka için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Karşıyaka için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Ckc Divers Dalış Merkezi, Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, Uluslararası Karşıyaka Yörük Festivali, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karşıyaka için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Karşıyaka için çiftlere uygun aktiviteler : Ckc Divers Dalış Merkezi, Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, Uluslararası Karşıyaka Yörük Festivali, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karşıyaka için aktiviteler nelerdir?
Karşıyaka için aktiviteler : Ckc Divers Dalış Merkezi, Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, Uluslararası Karşıyaka Yörük Festivali, Karşıyaka konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.