Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Karacaören Baraj Gölü
Karacaören Baraj Gölü - Görsel 1
Karacaören Baraj Gölü - Görsel 2
3 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Karacaören Baraj Gölü Hakkında

Bucak ilçesine olan uzaklığı 35 kilometre uzaklıkta yer alan olan Baraj Gölü, Aksu Çayı üzerinde kuruluyor. Mesire alanları ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bu gölün kenarında yeme, içme, konaklama gibi tesisler yer alıyor. Ayrıca Karacaören Baraj Gölü sizlere mevsim sıcaklıklarından kaçma fırsatı da tanıyor. 

Karacaören Barajları, doğa turizmiyle, baraj turlarıyla, balık avcılığıyla gerekse doğa yürüyüşüyle geniş bir alternatif sunmakta. Koruma altına alınmış sığla ağaçları da buraya gelen turistlerin ilgi odağı. Ayrıca barajda pek çok balık çiftliği bulunması sebebiyle profesyonel anlamda balıkçılık yapılıyor.

Uyandırılmayı bekleyen Karacaören, Toros Dağlarının buğulu görüntüleri arasında buynuz, kekik ve çam kokularının eşliğinde harika bir atmosfer yaşamanız adına en çok ziyaret edilen baraj gölü olma özelliği taşıyor. Karacaören, aynı zamanda Çandır bölgesinden Yazılı Kanyon’un dökülmüş olduğu sessiz sakinliğiyle bilinmekte. Yemyeşil çam ormanlarının arasında tıpkı insanı etkileyen bir güzellik haline gelmiş olan bu baraj gölü, zarafetiyle doğal gölleri aratmayacak cinsten. Kuş sesleri eşliğinde doğanın en güzel seremonilerden birisi haline gelmiş bu tınıyla kendinizden geçebilirsiniz. Karacaören Plajının doğa yürüyüşü ve kamp yapmak için ideal konumda oluşu sebebiyle gölde salla balık tutmanın ve kano yapmanın tadına doyamayacaksınız. Gölün çevresi aynı zamanda trekking yani yürüyüş ve bisiklet kullanımı için ideal alanları oluşturur.

Karacaören’de; Karacaören1 ve  Karacaören 2 olmak üzere iki farklı kısım yer almakta. Her iki gölün ortak özelliği ise güzel olması. Balık tutmak için ayrıca turların düzenleniyor. Bu nedenle deniz ürünlerinin tadının damağınızda kalması olası.

Karacaören Baraj Gölü nerede?” sorusuna yanıt olarak; Ören Barajı’nın Bucak ilçesine yakınlığı, 30 km iken, Burdur’a 75 km’lik bir mesafede yer aldığını söyleyebiliriz. Isparta’ya ise ortalama 60 km mesafede yer alırken Karacaören Baraj Gölü yol tarifi kapsamında Antalya’ya ortalama 65 km mesafede bulunuyor.

Karacaören Barajı Gezi Rehberi

Karacaören Baraj Gölü bilgi almanız seyahatlerinizin daha keyifli şekilde geçebilmesini sağlar. 

  • Salda Gölü: küçük lavlar ve ovalarla çevrili karstik özellikli olmasıyla ilgi çeken göl;  Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunuyor. İlçe merkezine 4 km mesafede bulunan Salda Gölü’nün diğer bir özelliği ise Göller Yöresi içerisinde dışa akışı olmayan kapalı havza yapısında bulunması. Suyu hafif tektonik göl olması bakımından 184 metrekareye uzanan derinliğiyle Türkiye’nin en derin gölleri kapsamında.
  • Salda Kayak Merkezi: Burdur şehir merkezine yaklaşık 72, Yeşilova ilçesine 12 km mesafede yer alan bir kayak merkezi. Salda Gölü manzarasına karşı doyumsuz kayak keyfi yapmak isteyen konukların buraya gelerek anlarını ölümsüzleştirmesi tavsiye edilir.
  • Serenler Tepesi: Serenler Tepesi, 2011 yılı itibariyle Tabiat Parkı ilan edilmiş olup daha önceden mesire alanı olarak kullanılmaktaydı. 380 dekar büyüklüğüne sahip olan tabiat parkının Burdur şehir merkezine mesafesi ise 4 km olur.

Karacaören Barajı Çevresi Yemek Alternatifleri

Seyir terasının çevresinde yer alan Bucak otelleri ve bungalov evlerinde kahvaltı dahil konsepti ile hizmet vermekte olup, baraj göllerinin çevrelerinde yer alan uygun noktalarda piknik ve kamp dahi yapabiliyorsunuz. El değmemiş, eşsiz ve keşfedilmeyi bekleyen baraj gölü kıyıları da ziyaretçiler tarafından doğa tutkunları için en ideal seçenekler arasında yer alıyor. Karacaören bilindiği üzere Isparta- Karayolu karayoluna paralel. Dolayısıyla konumu itibariyle pek çok alabalık restoranları ve dinlenme tesisleri mevcut. Bu tür işletmelerin herhangi bir yerinde konaklamanız halinde göl manzarası eşliğinde canlı alabalık lezzetlerini tadabilirsiniz. Sizler de Karacaören Baraj gölü yorumları sayfasında bu eşi benzeri olmayan tatlar hakkında yapılan değerlendirmeleri inceleyebilir, fikir edinebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Karacaören Baraj Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Sizin İçin Hazırladıklarımız