İstanbul Modern Sanat Müzesi

  • İstanbul / Beyoğlu / Karaköy
10puan

İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Boğazı'nda, Karaköy'de 8000 metrekare alan üzerine kurulu olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, ülkemizin modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müzesidir.

Projenin ilk adımları 1987 yılında düzenlenen ilk İstanbul Bienali ile atıldı. Aradan geçen 17 yıl ve yapılan girişimler sonunda T.C. Denizcilik İşletmeleri için kuru yük antreposu olarak inşa edilmiş olan bina müze için tahsis edildi. Bu antrepo binası tam donanımlı bir müzeye dönüştürüldü 2004 yılında ziyarete açıldı.

Günümüzde İstanbul Modern Sanat Müzesi, sürekli ve süreli sergi salonları, fotoğraf bölümü, video alanı, kütüphanesi, sineması, eğitim bölümü, yaz okulu, mağazası ve restoranıyla özellikle genç sanatseverler için bir cazibe merkezi.

Açıldığı günden bu yana birçok sergi ve etkinliğin düzenlendiği müze, modern sanat alanında yerli ve yabancı birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Müzeyi pazartesi günleri dışında salı-pazar günleri arası 10:00-18:00, perşembe günleri 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca perşembe günleri müzeye giriş ücretsiz olarak yapılıyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi iletişim bilgileri:
Telefon: +90 212 334 73 00
Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4, 34433 Karaköy - İSTANBUL
Web: http://www.istanbulmodern.org/
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
İstanbul Modern Sanat Müzesi
İstanbul Modern Sanat Müzesi
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
İstanbul Modern Sanat Müzesi

-

Perşembe günü halk günü. Tüm sergiler ücretsiz olarak gezilebiliyor.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)