İmam-ı Birgivi Türbesi, Birgi mekan profili ve İmam-ı Birgivi Türbesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

İmam-ı Birgivi Türbesi

0.0puan

İmam-ı Birgivi Türbesi Tanıtımı

Geçmişte Aydınoğlu Beyliği'nin başkentliğini yapan Birgi, her yıl onlarca turist ağırlıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise 16. asırda yaşamış en büyük din alimlerinden biri olan İmam Birgivi'nin kasaba içerisinde bulunan türbesi.

İzmir'in Ödemiş ilçesindeki Birgi Kasabası'nda bulunan İmam-ı Birgivi Türbesi, bugün en çok ziyaret çeken türbelerden biri. Öyle ki, İmam-ı Birgivi Türbesi'ni her yıl ziyaret edenlerin sayısı 150 bini bulmuş durumda. Gelen ziyaretçiler, ağaç dallarına kumaş bağlayarak dilek diliyorlar.

İşin en ilginç kısmı ise İmam Birgivi'nin türbe kavramına ve mezar ziyaretlerine tamamen karşı olması. Yaşamı boyunca türbe ziyaretlerinin günah olduğunu savunan İmam Birgivi'nin türbesi, bugün en çok ziyaretçi akınına uğrayan türbelerden bir tanesi. Oldukça ironik bir durum.

Eğer yolunuz Birgi'ye düşerse, İmam-ı Birgivi Türbesi'ni de mutlak görün ama lütfen dilek dilemeyin. :) Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • Birgi

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler