Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Yeni Nesil Filtreler

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Birgi Otelleri

Birgi için {{ (filteredHotels).length}} / 7 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Birgi Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Tarihi yapıları, yıllara meydan okuyan konakları ve kültürel zenginliği ile Birgi, ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biri…

Ödemiş Ovası'nı gölgeleyen Bozdağ'ın güney yamaçlarında bulunan Birgi, İzmir'in Ödemiş ilçesinde bulunuyor. Tarihi ve kültürel dokusuyla, özellikle yerli turistin yoğun ilgisiyle karşılaşan Birgi, oldukça şirin bir kasaba.

ÇEKÜL Vakfı'nın kentlerin kültürlerini koruyarak yaşamlarını sürdürebilmeleri adına yürütülen 7 Bölge 7 Kent projesi kapmasında canlılığına canlılık katan Birgi'nin bugün geldiği nokta gerçekten de mutluluk verici. Arkeolojik kalıntıları, kendine özgü mimarisi ve doğal güzellikleri ile Birgi, kesinlikle görmeniz gereken bir yer.

Tüm bu yönleriyle son zamanlarda bir hayli turist ağırlayan Birgi'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif yer alıyor. Birgi otelleri arasında en çok tercih edilenler ise pansiyonlar olarak göze çarpıyor. Birgi otelleri, tarihi konaklardan ve tipik köy evlerinden oluşuyor. Birgi'nin en sessiz ve sakin köşelerinde bulunan Birgi otelleri, geleneksel tarzda dekore edilmiş konaklama birimleriyle, misafirlere farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyorlar. Birgi otellerinin sunduğu en güzel hizmet ise hiç şüphesiz taptaze ürünlerle sunulan meşhur Türk kahvaltısı.

Olur da bir gün yolunuz İzmir'e düşerse, eşsiz mimarisi, görkemli tarihi yapıları ve otantik sokaklarıyla sizi kendine hayran bırakacak Birgi'yi mutlaka ziyaret edin. Hatta bu güzel kasabanın tadını doyasıya çıkarmak için Birgi otelleri arasında size en uygun olanında rezervasyon yaptırın.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kendine özgü mimarisi, tarihi ve kültürel dokusu ile Birgi, unutulmaz bir deneyim yaşatıyor ziyaretçilerine…

İzmir'in Ödemiş ilçesinde bulunan Birgi, Ödemiş Ovası'nın çevrelendiği Bozdağ'ın güney yamaçlarında kurulmuş şirin bir kasaba olma özelliği taşıyor. Birgi, tarihi dokusu ve kültürel zenginliği ile son zamanlarda bir hayli ziyaretçi ağırlamaya başladı.

Bugün Birgi'nin daha çok tanınmasında ve hareketlilik kazanmasındaki en büyük etken, ÇEKÜL Vakfı'nın kentlerin kültürlerini koruyarak yaşamlarına devam ettirebilmelerini amaçlayan 7 Bölge 7 Kent projesi içerisinde yer alıyor oluşu. Birgi'de bulunan arkeolojik eserler, tarihi konaklar ve doğal güzellikler, özellikle yerli turistlerin fazlasıyla ilgisini çekiyor.

Birgi'deki turist yoğunluğunun her geçen gün artması, bölgedeki konaklama ihtiyacını da beraberinde getirdi. Son zamanlarda oldukça misafir ağırlayan Birgi otelleri, fiyatlarıyla da fazlasıyla dikkat çekiyor. Birgi otel fiyatlarını belirleyen ilk unsur, turist yoğunluğunun fazla olduğu dönemler. Sanıyoruz ki bu da bahar aylarına denk geliyor. Otelin bulunduğu konumun da Birgi otel fiyatlarına etkisi büyük. Merkezde bulunan tarihi konakların fiyatları, diğerlerine göre biraz daha yükseklerde seyrediyor. Otelin sunduğu olanaklar ve hizmet kalitesi de Birgi otel fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Genel olarak baktığımızda, 2018 Birgi otel fiyatlarının ortalama 210 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer bir gün yolunuz İzmir'e gelirse, Birgi'yi de mutlaka gezi listenize eklemelisiniz. Hatta bununla da kalmayıp, bütçenize uygun olan Birgi otelinde konaklamalısınız. Unutmayın, erken rezervasyon, Birgi otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Birgi Hakkında

Anıtsal yapıları, mimarileriyle dikkat çeken ev ve konaklarıyla, tarihi ve kültürel dokusunu koruyabilmiş, sessiz, sakin, huzur dolu bir yer; Birgi…

Birgi, İzmir'in Ödemiş ilçesinde bulunuyor. Ödemiş Ovası'nın yanında yükselen Bozdağ'ın güney yamaçlarında kurulu şirin bir yer Birgi.

1310 yılından sonra uzun bir süre Sakız ve Mora'ya kadar Ege Bölgesi'ni yöneten Aydınoğlu Beyliği'ne başkentlik yapmış olan Birgi, daha sonrasında Osmanlı egemenliği altına girmiş. 1600 yılına kadar göç dolayısıyla nüfusu artan Birgi, bu tarihten itibaren göç veren bir kent olmuş.

Şimdilerde Birgi, ÇEKÜL Vakfı'nın kentlerin kültürel kimliklerini koruyarak yaşamlarını devam ettirebilmeleri için hayata geçirdikleri 7 Bölge 7 Kent projesi sayesinde canlılığını ve tazeliğini koruyor. Doğal güzellikleri, arkeolojik kalıntıları ve kendine özgü mimarisiyle Birgi, son dönemlerde turistlerin fazlasıyla ilgisini çekmeye başladı.

Birgi'de Ekim sonu, Kasım aylarında ceviz ve kestane hasat ediliyor. Bu durum artık Birgi'de bir kış geleneği haline gelmiş durumda.

Eğer yolunuz İzmir'e düşerse, mimarisi, tarihi yapıları ve eşsiz sokaklarıyla adeta bir açık hava müzesini andıran Birgi'yi de mutlaka gezi listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Birgi otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak

-

Kendi evimizde gibi rahattık

2 günlük konaklamamız boyunca kendi evimizde gibi rahattık. Seçil Hanım'ın ve Vildan Hanım'ın güler yüzleri ile ortama kattığı huzur harika bir duyguydu. Tekrar gelmek istediğim ve arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ettiğim harika bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Çok teşekkür ederiz Selen Hanım. Her zaman bekleriz.

5 Ekim 2017, Perşembe 16:11
İzzet Efendi Taş Konak
İzzet Efendi Taş Konak

-

Temizlik, huzur, güven

Temizlik, huzur, güven, samimiyet ve her karesi ince bir detay, güzellik dolu. Yüksel Hanım ve eşine, oğlu Mert Turan'a çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak

-

Odalar tertemiz

Mükemmel bir yer. Odalar tertemiz. Kahvaltı çok çeşitli ve doğal. Yemekleri ve ev yapımı içecekleri çok lezzetli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak

-

Odaları mükemmel dizayn edilmiş

Harika bir pansiyon. Pansiyondan öte 5 yıldızlı otel konforunda. Odaları mükemmel dizayn edilmiş. Otantik bir mimarisi var. Çok temiz ve kullanışlı. Özellikle dantel süslemelere bayıldım. Ayrıca biz eşimle mavi odada kaldık. Restorasyondan sonra ilk kalan kişi Mehmet Günsür'müş. Biz de o odada konakladık. Bir de konağın geçmişi bir o kadar büyüleyici. Kahvaltıya gelecek olursak, Ege'nin bütün lezzetleri sofrada buluşmuş. Tam organik bir kahvaltıydı. Sahibi hanımefendi çok naif ve ince bir bayandı. Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, oda kahvaltı denmesine rağmen orada içtiğimiz çay ve benzeri içeceklerden çıkışta herhangi bir ücret talep edilmemesi bizi çok şaşırttı. Kendi ikramlarıymış. Böyle bir zamanda böylesine bir kibarlık her yerde karşılaşamayacağınız bir durum. Biz çok sevdik. Kesinlikle tekrar geleceğiz. Gidin görün tadın. Sevgiler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak

-

Otantik bir mimarisi var

Harika bir pansiyon. Pansiyondan öte 5 yıldızlı otel konforunda. Odaları mükemmel dizayn edilmiş. Otantik bir mimarisi var. Çok temiz ve kullanışlı. Özellikle dantel süslemelere bayıldım. Ayrıca biz eşimle mai odada kaldık. Restorasyondan sonra ilk kalan kişi Mehmet Günsür'müş. Biz de o odada konakladık. Bir de konağın geçmişi bir o kadar büyüleyici. Kahvaltıya gelecek olursak Ege'nin bütün lezzetleri sofrada buluşmuş. Tam organik bir kahvaltıydı. Sahibi hanımefendi çok naif ve ince bir bayandı. Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, oda + kahvaltı denmesine rağmen orada içtiğimiz çay ve benzeri içeceklerden çıkışta herhangi bir ücret talep edilmemesi bizi çok şaşırttı. Kendi ikramları imiş. Böyle bir zamanda böylesine bir kibarlık her yerde karşılaşamayacağınız bir durum. Biz çok sevdik. Kesinlikle tekrar geleceğiz. Gidin, görün, tadın. Sevgiler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İzzet Efendi Taş Konak
İzzet Efendi Taş Konak

-

Personel ilgili ve güler yüzlü

Birgi'de kendinizi evinizde hissedeceğiniz harika bir butik otel. İlgili ve güler yüzlü personeliyle mutlaka yaşanması gereken bir deneyim. Odalarda ince detaylar harika. Modern ve kültürel birleşim hakim. Ayrıca sevdiğimiz Yeşil Deniz dizisindeki Macgyver Süleyman (Mert Turak)'ın sahibi olması çok güzel bir sürpriz oldu bize. Tekrar gitmeyi planlıyorum. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Çok teşekkür ederim. Sağ olun.

31 Ağustos 2017, Perşembe 18:29
İzzet Efendi Taş Konak
İzzet Efendi Taş Konak

-

Temiz, nezih, güler yüzlü

Temiz, nezih, güler yüzlü hizmetiyle 10 üzerinden 10.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Çok değerli misafirimiz. Hassasiyetiniz için çok teşekkür ederiz. Görevimizden çok isteğimiz siz konuklarımıza huzuru ve sakinliği yaşatmaktır. Yine sizi görmek ve ağırlamak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

5 Haziran 2017, Pazartesi 15:48
Birgi Çınaraltı Pansiyon
Birgi Çınaraltı Pansiyon

-

Mükemmel bir işletme

Mükemmel bir işletme. Bütün ailelere tavsiye ederim. Turizme böylesine güzel ve tecrübeli bir işletme kazandırdıkları için işletme sahiplerine ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Yeni Gelin Evi Butik Otel
Yeni Gelin Evi Butik Otel

-

Her şey dört dörtlüktü

Aralık ayında Birgi Yeni Gelin Evi Butik Otel'de harika bir hafta sonu geçirdik. Güler yüzlü sahipleri, huzur dolu bahçesi, zevkli dekorasyonu, tertemiz odaları ve her şeyi ev yapımı, müthiş kahvaltısıyla her şey dört dörtlüktü. Bahçedeki şömine başı keyfi ve sobada kestane de bonustu. Şiddetle tavsiye edilir...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Cemile Sultan Butik Otel
Cemile Sultan Butik Otel

-

Mükemmel bir tesis

Çok iyi, mükemmel bir tesis. Birgi manzarasına tamamen hakim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak

-

Bizi büyüledi

Ödemiş'e ilk gidişimiz. Bir düğün ziyareti için Google'dan arama yapıp konaklama yerleri baktık. Ve karşımıza çıkan Neredekal.com'dan bu mekan oldu. Görseller hoşumuza gitmişti ancak gerçeği çok daha farklıydı. Biz büyülendik. 45 yıl önceki çocukluğuma döndüm. Şok olduk çünkü Birgi gibi bir yerin olabileceği aklımıza bile gelmedi. Masallardan çıkmış bir kent.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak
Birgi Butik Otel Saliha Hanım Taş Konak

-

Samimi bir ortam

Çok samimi bir ortamı var. Odalar temiz, çalışanları güler yüzlü. Herkese tavsiye olunur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)