Ilgaz Dağı Milli Parkı

+ 4 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
10 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Ilgaz Dağı Milli Parkı Hakkında

Dilediğiniz mevsim gidip zaman geçirebileceğiniz Ilgaz Dağı Milli Parkı, huzurlu atmosferiyle ve bol oksijenli havasıyla önemli bir cazibe merkezidir. Bölge özellikle kış aylarında ziyaret edilse de yaz aylarında da bir hayli yoğun ilgi görmektedir. Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kastamonu-Çankırı illerinin sınırlarında bulunmaktadır. Milli Park’ın içinde bulunan Ilgaz Kayak Merkezi’nde kış sporlarıyla ilgilenebilir ve aynı zamanda çevreyi gezerek yeni keşifler yapabilirsiniz. Zengin bir bitki örtüsüne sahiptir Ilgaz Dağı Milli Parkı. Nadir bulunan bitki türlerinin yanı sıra; karaçam, kızılçam ve köknar ağaçları görebilirsiniz. Bitki örtüsünün sunduğu şartlardan dolayı; yaban domuzu, kurt, ayı, geyik gibi hayvan türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Burada kamp yapabilir veya kayak merkezine yakın konaklama tesislerinde kalabilirsiniz. Bölge, Kastamonu il merkezine 40 kilometre uzaklıkta olup, Ankara’ya 200 kilometrelik bir mesafede yer alır. Kastamonu’na özellikle Ilgaz Dağı Milli Parkı’nı görmek için gitmenizi öneririz. Çatak Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Valla Kanyonu ve Mahmut Bey Camii keşfetmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
10 değerlendirme
Ilgaz Dağı Milli Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
05.06.2019
Ahmet Ekşngen
Çok mükemmel
Benim buraya ilk gelişim. Çok mükemmel, oksijeni bol bir bölge. Milli parkın içinde bulunan otelde kalıyoruz, çok memnunuz. Tekrar gelmeyi düşünüyoruz.
5/5 Mükemmel
05.02.2017
Osmandepedibi
Ilgaz’ımızı cazibe merkezi yapınız
Müşterimiz yok diye dert yanıyorsunuz. Fakat şikayetleri dikkate almıyorsunuz. Lütfen Ilgaz’ımızı cazibe merkezi yapınız.
5/5 Mükemmel
09.03.2016
Misafir
Tarihi yerler
Güzel memleketimin tarihi yerleri.
5/5 Mükemmel
31.01.2016
abdullah ünlü
Milleti geri çevirmek
Bu gün bir gezip görmek için gittim. Zirvedeki girişten girmek için oto ile 15 TL ücret istiyorlar. Bu ücret nereye gidiyor? Zaten teleferiğe binerek günübirlik restoran harcamalarımızla bir katkımız olacak. Bu ne? Yaya girsek kişi başı 5 TL. Saçma, milleti geri çevirmek bu. `Çankırı` tarafında, `Ilgaz` kadın çayırı [mekan=yildiztepe-kayak-merkezi]Yıldıztepe Kayak Merkezi[/mekan] var. Giriş ücretsiz. Giriş ücretini teleferiğe verirsin. Konaklama imkanı var belediyenin. Ilgaz Belediyesi ücretsiz aracı Ilgaz’da seferleri var. Hizmet budur, iç turizmi canlandırır.
5/5 Mükemmel
04.05.2014
Misafir
Ilgaz Dağı Milli Parkı
18 Mayıs\'ta oradayım.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör