Helva Köyü Buz Mağarası

+ 6 Fotoğraf
1/5
Kötü
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Helva Köyü Buz Mağarası Hakkında

Bayburt’un en güzel mağara oluşumlarından biri olan Buz Mağarası, il merkezine yaklaşık 33 kilometre uzaklıkta bulunan Helva Köyü’nde yer alıyor. Helva Köyü Buz Mağarası’nı gezmek, keşfetmek, buradaki sarkıt ve dikitlere şahit olmak farklı bir dünyada soluk aldığınızı hissettirecek. Buz Mağarası, yöre halkı tarafından soğuk hava deposu olarak kullanılmış zaman zaman. Bayburt her ne kadar turizm açısından gelişmemiş olsa da sahip olduğu gezi alanlarıyla keşfedilmeye değer bir şehir… Çımağıl Mağarası\’nın gizemi, Bayburt Kalesi\’nin ve Bayburt Saat Kulesi\’nin tarihi değeri ve daha birçok noktası gerçekten görülmeye değer kılıyor bu şehri.

Yorum / Değerlendirme

1/5
Kötü
2 değerlendirme
Helva Köyü Buz Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
1/5 Kötü
11.08.2017
ferhan halitoglu
Bu kadar umursamazlık olmaz
Mağaranın güzel olup olmadığını yorumlamak için gitmek gerek. Bunun için de yol gerekli, yoldan asla araçla çıkamazsınız, yürümek isterseniz de gözünüzün göremeyeceği yükseklikte bir dağa tırmanmanız gerekli. 40 dakika tırmanmanın ardından biz gitmekten vazgeçtik. Bu kadar umursamazlık olmaz. Belediye saçma bir tabela koyup kendi haline bırakılmış, insan nasıl çıkacak buraya diyen olmamış. Nasıl bir güzellik var belki de ama görmek ne mümkün. Bu şekildeki yerlere belediyelerin sahip çıkması gerekir, insan çıkacak oradan, unutmayın.
1/5 Kötü
17.08.2016
Buzu delen
Yürüme yeri bile yok
Vallahi billahi gitmeyin, değmez. Helva Köyü’nden ortalama 5 km dağa çıktım. Geri kalan 1,5 km yürüdüm. Yürüme yeri bile yok, dağlara tırmana tırmana çıktım.

Konum

Haritada gör