Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Garipçe Köyü

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Garipçe Köyü Hakkında

İstanbul’ un Sarıyer ilçesine 10 km mesafede, küçük ve şirin bir köy Garipçe. Rumelikavağı ile Rumelifeneri’ nin arasında yer alıyor ve İstanbulluların hafta sonu kaçış noktalarından biri. Balıkçı köyü olması sebebiyle, köyün dört bir yanında küçük tekne ve takalara rastlamanız olası.

Şehir gürültüsünden uzakta, sessiz ve sakin bir ortamı var Garipçe Köyü’ nün. Ancak son zamanlarda kahvaltı mekanlarının artması, hafta sonları bu huzuru bir nebze de olsa kaçırır hale geldi. Sabahları açık büfe kahvaltı sunan bu mekanlar, akşamları balık lokantalarına dönüşüyor.

Hepsi de denizin dibinde yer aldığından, oldukça keyifli bir ortam yaratılmış oluyor. Tabi hafta sonları yer bulabilirseniz, şanslısınız. Garipçe Köyü’ nde küçük bir iskele bulunuyor. Bu iskeleden Büyükliman ve diğer koylara tekne turları gerçekleştiriliyor. Bir pazar sabahı, kahvaltı sonrası güzel bir aktivite olabilir diye düşünüyoruz.

Garipçe Köyü’ ne kendi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi, Hacıosman Metro Durağı’ ndan hareket eden 150 numaralı İETT otobüsleriyle de ulaşabilirsiniz. Köye gitmenin başka bir alternatifi de yok zaten. Şimdilerde, 3.

Köprü’ nün yapım çalışmaları nedeniyle eski güzelliğini yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Garipçe Köyü’ nü, bir hafta sonu mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Garipçe Köyü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?