Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Rumelikavağı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Rumelikavağı Otelleri

Rumelikavağı için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}
Rumelikavağı Hakkında
İstanbul'un en huzurlu yerlerinden biri olan Rumelikavağı, içindeki ve çevresine yakın yerlerdeki gezi alanlarıyla hem tarihini hem de doğal güzelliğini gözler önüne serer.

Rumelikavağı'nda gezmek, zaman geçirmek bir başkadır. Sarıyer'in bir semti olan Rumelikavağı, İstanbul Boğazı'nın kıyısında, çeşitli lokantalarıyla ve kafeleriyle misafirlerini ağırlar. Tertemiz sahilinde huzurlu yürüyüşler yapmanızı sağlar.

En ünlü lezzetleri balık ve midyedir. Hatta midyenin anavatanı olarak gösterilir Rumelikavağı. Türkiye'nin birçok şehrine bu noktadan midye gönderilir.

Rumelikavağı'ndaki nüfusun çoğunu Trabzonlular oluşturur ve yaklaşık 4.000-4.500 arası bir nüfusa sahiptir. Sarıyer ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıktadır.

Rumelikavağı otelleri yıl içerisinde birçok turistin tercih ettiği konaklama yeridir aynı zamanda. Rumeli Kavağı otelleri, yılın her mevsimi açık olup, bölgenin doğal güzelliğini gözler önüne seren noktalarda kurulmuştur.

İstanbul'a tatil için gelmeyi planlıyorsanız Rumelikavağı otellerinin birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Rumelikavağı otellerinde konaklayarak İstanbul'u en iyi anlatan semtlerin birinde şehrin tarihi mekanlarını kolaylıkla ziyaret etmek fırsatı yakalayabilirsiniz.

Marmara Denizi'nin en temiz plajları arasındaki Altunkum Plajı, Elmankum Plajı ve Kadınlar Plajı Rumelikavağı'ndadır ve bu noktalar özellikle yaz aylarında hareketlenmeye başlar. Yaz mevsiminde denizin tadını çıkarırken, kış aylarında martıların sesler eşliğinde manzaraya karşı demli bir çay içebileceğiniz bir yerdir. Yani her mevsim farklı bir güzelliğini sunar Rumelikavağı.

Sahil kıyısında bulunan restoranlarda güzel bir kahvaltıya güne başlayabilir, akşam vakitlerinde balıkçı lokantalarına gidip, hoş bir İstanbul manzarasında balık keyfi yaparak günü sonlandırabilirsiniz.

İstanbul'un köklü tarihine tanıklık eden Sarıyer'e bağlı olması sebebiyle, tarihi mekanlara da oldukça yakındır. Özellikle Telli Baba Türbesi en fazla ziyaretçi alan noktaların başında gelir.

Bunların yanı sıra; Rumelihisarı Kalesi, Rumelikavağı Kalesi, Aşiyan Mezarlığı, Sarıyer'in diğer bölgelerinde bulunan Emirgan Camii, Emirgan Korusu, Belgrad Ormanı, Sadberk Hanım Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Rumeli Kavağı gezi listenize ekleyebileceğiniz yerlerden sadece birkaçıdır.

Yazımızın başında da söylediğiniz gibi… Rumeli Kavağı her köşesinde ya bir doğal güzelliğini ya da tarihi mekanını gözler önüne serer. Bir günde bitiremezsiniz Rumeli Kavağı'nın gezilecek ve görülecek yerlerini.

İstanbul'un tarihini en iyi yansıtan semtler arasındaki Rumeli Kavağı, bu tarihi atmosfere sizleri davet ediyor. Hem de muhteşem bir manzara eşliğinde…

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın