Rumelifeneri Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Rumelifeneri Hakkında

İstanbul'un kuzey sınırında huzuru kucaklayabileceğiniz, sessiz, sakin bir balıkçı köyü; Rumelifeneri...

Rumelifeneri, Sarıyer'e 11 km mesafede, İstanbul Boğazı ile Karadeniz'in birleştiği noktada bulunuyor. Cumhuriyet ilan edilmeden önceki dönemlerde Rumelifeneri, küçük bir Rum köyüymüş. Maalesef yangınların ve depremlerin hezimetine uğrayan Rum evlerinin izine pek rastlanmıyor şimdilerde. 1923 yılında köyü bir bir terk eden Rumların yerini, Rize'den göç eden Karadeniz halkı almış. Şuan köyün nüfusunun hemen hemen hepsini Rizeliler oluşturuyor desek yanlış olmaz. Hem Karadeniz'in kıyısında yer alması, hem de nüfusun büyük çoğunluğunu Rizelilerin oluşturması Rumelifeneri'ni şirin bir Karadeniz köyü havasına bürüyor.

Rumelifeneri ismini, köyün içerisinde bulunan ve tarihi açıdan büyük bir öneme sahip olan Rumeli Feneri'nden alıyor. İstanbul'un boğucu havasından sıyrılıp, biraz olsun nefes almak isteyenlerin kaçış noktası Rumelifeneri. Köyde bir küçük, bir de büyük iki cami bulunuyor. 1970 yılına kadar büyük caminin yerinde bir kilise yer alıyormuş.

Köyün İstanbul Boğazı'na bakan kısmında bir de liman bulunuyor. Limana sırasıyla balıkçı tekneleri dizilmiş durumda. Karadeniz kısmında ise denize girilebilen bir sahil var. Ancak bu bölgede bolca kayalık bulunduğundan çok da güvenli olmadığı konusunda uyarımızı da yapmış olalım.

Rumelifeneri, İstanbul Boğazı ile Karadeniz'in ihtişamını gözler önüne seren muhteşem bir manzaraya sahip. İstanbul'un içinde olup, İstanbul'un karmaşasından ve kalabalığından eser olmayan güzide bir yer Rumelifeneri. Tabiri caizse, ‘İstanbul'da böyle yerler var mı ya' diyeceğiniz cinsten bir yer olduğunu söyleyebiliriz Rumelifeneri için.

Rumelifeneri Gezilecek Yerler

Rumelifeneri Otel Fiyatları

Rumelifeneri Otel Yorumları

9

Cemed House

Ayşe L. - 25 Kasım 2019, Pazartesi 18:44

Nezih bir ortam

Çok nezih bir ortam. Personel güler yüzlüydü. Temizliği çok başarılı buldum. Otopark sorunu yok. Tekrar geleceğim, tavsiye ederim.

1

The Grand Tarabya Hotel

zerrin - 24 Haziran 2019, Pazartesi 21:11

Manzaraya değmez

Sakın gitmeyin verdiğiniz paraya değer bir hizmet yok. Kahvaltı ücretli ve odalar kötü. Manzaraya değmez.

9

Yuva Otel

Yuva Otel - 28 Eylül 2018, Cuma 15:29

Harika vakitler

Otel çalışanları size karşı çok cana yakınlar.Olabildiğince temiz ve lezzet açısından çok iyi bir seviyede olan menüsü var.Çalışanlar menüye hakim bu yüzden size yardımcı oluyorlar.Bence güzel bir yer.Manzarasına diyecek laf yok,gördüğünüz anda nefesiniz kesiliyor,hayran kalıyorsunuz.

8

Kilya Hotel

Kilya Hotel - 4 Eylül 2018, Salı 19:47

En iyisi burası

Mecburiyetten bu civarda konaklamak zorunda kaldık. Diğer otelleri gördüm birinde de konakladım. Aman diyim uzak durun hepsinden. Buranın interneti hariç her şeyi bölgedeki tüm otellerin 2 katından daha iyi. Açık ara. Temiz, ilgili personel, en önemlisi yatak ve banyo 200 yıllık değil.

9

Kilyos Kale Hotel

Kilyos Kale Hotel - 25 Ağustos 2018, Cumartesi 20:41

Deniz manzaralı harika odalar

Çalışanlar gerçekten çok ilgililerdi.Ancak plaja girerken 25 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyordu ki bence bu çok adil bir şey değil. Ama ayrıca havuz opsiyonu da mevcut.

7

Erzurumlu Otel

Erzurumlu Otel - 25 Eylül 2017, Pazartesi 00:00

Yenilense fena olmaz

Biz iki gece kaldık. Oda iyiydi, ama biraz eski halde olmasına rağmen yatak rahattı. Personel çok iyiydi, kahvaltı harikaydı ve otelin manzarasına bayıldık. Havuz oldukça temizdi, şezlong ve havlular ücretsiz olarak verildi. Ücretine göre iyi bir otel.

2

Ve Hotels Boğaziçi

Ve Hotels Boğaziçi - 20 Eylül 2017, Çarsamba 00:00

Bayat balık

Manzara için değer mi bilmem ama balıklar bayattı fiyatları lüks olmasına rağmen

9

Ve Hotels Boğaziçi

Ve Hotels Boğaziçi - 20 Eylül 2017, Çarsamba 00:00

Mükemmel

Manzarası süper,fiyatlardan da kaliteden çok memnun kaldım

9

Ve Hotels Boğaziçi

Ve Hotels Boğaziçi - 20 Eylül 2017, Çarsamba 00:00

Harika

Denize sıfır,manzara mükemmel, çok hoş nezih bir mekan ayrıca temizdi de.

2

Yalı Otel Kilyos

Sabuhi rahimov - 16 Temmuz 2017, Pazar 13:39

Yatakları rahat değil

Müşteri memnuniyeti yok. Kötü bir otel. Odalarda buzdolabı ve havlu yok. Yatakları rahat değil. Çalışanlar konuşma üslubunu bilmiyorlar.