Fındıklı Parkı

  • İstanbul / Beyoğlu / Fındıklı

Fındıklı Parkı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı olan Fındıklı'da yer alıyor Fındıklı Parkı. Şehrin en güzel parklarından biri olan Fındıklı Parkı, şehrin karmaşasına hem yakın hem de uzak diyebileceğimiz bir yer. Özellikle sabah saatlerinde doğan güneşin ağaçlara ve çimleri vurmasıyla değişik bir huzur çöker Fındıklı Parkı'na. Öğlene doğru kalabalık bir hayli artar.

Fındıklı Parkı, İstanbul Boğazı'nın görkemli manzarasının izlenebilecği en güzel yerlerden biri aynı zamanda. Parktaki banklarda oturup Boğaz'ı seyretmek gerçekten de ayrı bir keyif. Parkın bazı yerlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinin heykel çalışmaları da sergileniyor. Küçük bir de çay bahçesinin bulunduğu Fındıklı Parkı, şehirde huzurlu saatlerin yaşanabileceği nadir yerlerden biri.

Fındıklı Parkı, Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı çalışmaları dolayısıyla bir süreliğine kapalı. Umarız park çok zarar görmeden bu haliyle kalabilir. Siz de bu güzel parkta manzara eşliğinde bir çay içme şansına erişebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın