Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Ersizlerdere Kanyonu
Ersizlerdere Kanyonu - Görsel 1
Ersizlerdere Kanyonu - Görsel 2
Ersizlerdere Kanyonu - Görsel 3
Ersizlerdere Kanyonu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Ersizlerdere Kanyonu Hakkında

Kastamonu’ nun doğal zenginliklerinden biri Ersizlerdere Kanyonu. Türkiye’ nin en güzel 10 kanyonundan biri aynı zamanda. Sadece doğaseverler tarafından bilinen, ancak son zamanlarda popülaritesi iyice artan Ersizlerdere Kanyonu’ na, tur operatörleri gezi bile düzenliyor artık. Yüzeysel görüş noktasından günü birlik bir tura katılarak görebilirsiniz Ersizlere Kanyonu’ nu.

Uzaktan görmek yetmez, daha yakından bakmalıyım diyorsanız eğer, o halde hemen söyleyelim; Tarihin Doğayla Buluştuğu 6 Yürüyüş Rotası arasında yer alan İstiklal Yolu’ nun önemli duraklarından biri Ersizlerdere Kanyonu. Bir hafta sonu planlayabileceğiniz bir gezi rotasıyla Ersizlerdere Kanyonu’ nu yakından görebilirsiniz.

Alpleri aratmayan doğal güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan Ersizlerdere Kanyonu, ülkemizin ekoturizmi açısından da oldukça önemli bir yere sahip. Şimdilerde Ersizlerdere Kanyonu, Kastamonu Valiliği tarafından hazırlatılan tanıtım kataloglarını süslüyor ve gezilip görülecek yerler arasında gösterilerek turizme kazandırılıyor. Artık Ersizlerdere Kanyonu’ nun bölgede markalaşmış yerlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada, kanyonun toplam uzunluğu 2 km. Eğer yolunuz Kastamonu’ ya düşerse ya da İstiklal Yolu’ nda macera dolu bir doğa yürüyüşüne çıkacak olursanız Ersizlerdere Kanyonu mutlaka gezi listenizde yer almalı. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Ersizlerdere Kanyonu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör