Duatepe Anıtı

+ 3 Fotoğraf
2.8/5
Ortalama
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Duatepe Anıtı Hakkında

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan Duatepe Anıtı, şehrin tarihini gözler önüne seren etkileyici bir gezi noktasıdır. 1921 yılındaki taarruzda düşman askerden ilk alınan tepe olduğu için önemin hala korumaktadır. Günümüzde ise bu bölgeye 1999 yılında yapılan çalışmalar sonucunda 20.000 ağaç dikilmiş ve anıt yapılmıştır. Duatepe; tören alanı, otopark, yürüyüş yolu, bağlantı yolu ve anıt olmak üzere toplamda 5 bölümden oluşmaktadır. Ankara tatilinizde Duatepe Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bölgedeki anıtlar devlet sanatçısı Heykeltıraş Metin Yurdanur tarafından yapılmıştır. Heykellerin arasında Atatürk\’ün yanı sıra Halide Edip Adıvar, Mareşal Fevzi Çakmak, İsmet İnönü ve Atatürk’ün yaveri de vardır. Türk’ün azim ve kararlılığının simgeselleştiği Duatepe Anıtı, Ankara’nın ziyaret edilen ilk noktalarından biri olmaya devam ediyor. Şehrin tarihi gerçekliğini yansıtan parçalardan biri olan Duatepe Anıtı, listenizde mutlaka yerini almalı.

Yorum / Değerlendirme

2.8/5
Ortalama
2 değerlendirme
Duatepe Anıtı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
0/5 Çok Kötü
22.04.2019
Lütfiye eken kabasakal
Kapalıydı
Kapısına gelene dek kapalı olduğuna dair hiçbir uyarı olmaması çok düşündürücü. Tarihi mekanlar tabelası olup yaklaşık 15 km gidip kapalı olduğunu görmek… İlgili kamu kurumlarının gerekli uyarıları öncesinde yapmasını bekliyoruz.
5/5 Mükemmel
12.12.2015
Misafir
Üç ay boyunca kapalı olacaktır
Ocak 2016 tarihinden başlamak üzere Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce inşaat çalışmalarına başlandığından en az üç ay boyunca kapalı olacaktır. Bilgi için `Polatlı` Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi’ni arayınız.

Konum

Haritada gör