Denizli Bağbaşı Teleferiği, Denizli Merkez mekan profili ve Denizli Bağbaşı Teleferiği hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Denizli Bağbaşı Teleferiği

10puan

Denizli Bağbaşı Teleferiği Tanıtımı

Denizli Bağbaşı Teleferiği, Denizli'nin en büyük zenginliği olan yaylarıyla, Denizlileri buluşturmak için ortaya konan bir proje. Deneme süreçleri bitti ve ilk 1 ay Denizlililer teleferiğe ücretsiz biniş gerçekleştirdiler. Bağbaşı Kent Ormanı'ndan 1400 metre rakıma sahip olan Bağbaşı Yaylası'na ulaşan Denizli Bağbaşı Teleferiği'nin, Denizli'yi yayla turizminde marka yapacağı ön görülüyor.

Denizli Bağbaşı Teleferiği, 6 dakikada 300 metre rakımdan 1400 metre rakıma çıkıyor. 24 kabinin yer aldığı ve saatte 1000 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan Denizli Bağbaşı Teleferiği, günde 7-8 bin yolcuyu taşıyacak. Biniş ücretlerinin ise şimdilik kişi başı 5 TL olması kararlaştırıldı.

Denizli Bağbaşı Yaylası'nda ise bungalov evler, restoranlar, çadır alanları ve daha birçok tesis bulunuyor. Denizli Bağbaşı Teleferiği'ne Denizli'deki 22T belediye otobüsleri ile ya da Gökpınar minibüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Teleferik ile yaylaya çıkın

-

Denizli'ye geldiğinizde mutlaka teleferik ile yaylaya çıkın. Fiyat 6 TL.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

Kervansaray, Denizli Kent Ormanı, 20160

  • Denizli Merkez

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler