Darıdere Tabiat Parkı
Darıdere Tabiat Parkı - Görsel 1
Darıdere Tabiat Parkı - Görsel 2
Darıdere Tabiat Parkı - Görsel 3
Darıdere Tabiat Parkı - Görsel 4
8 Fotoğraf
4.8/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Darıdere Tabiat Parkı Hakkında

Altınoluk Kazdağları'nda yer alan Darıdere Tabiat Parkı, adeta bir oksijen deposu olarak tabir edilebilir. Kazdağları'nın güney yamaçlarında, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde, yeşil ile mavinin birbirine karıştığı ender güzelliklerden biri Darıdere Tabiat Parkı. Darıdere Tabiat Parkı, İsviçre Alpler'den sonra, dünyanın oksijen oranı en yüksek yeri olarak görülüyor.

Coğrafi konumu nedeniyle Darıdere Tabiat Parkı, değişik iklim özelliklerine sahip bir bölge. Güneyinde Ege Denizi, kuzeyinde ise Çanakkale Boğazı ile çevrili olduğundan, kuzeyden dağ rüzgarı, güneyden deniz rüzgarının etkisi yaşanıyor. Poyraz ve vadi meltemini en iyi hissedeceğiniz yer hiç şüphesiz Darıdere Tabiat Parkı'dır diyebiliriz.

Darıdere Tabiat Parkı’nı Ziyaret Etmeniz İçin 7 Neden

1- Darıdere Tabiat Parkı’nda Doğaya Kaçın

Metropollerin, büyük şehirlerin ve heybetli gürültülerin keşmekeşinden sıkılmış olmak aslında başlı başına bir neden. Doğanın kollarına kendimizi bırakabileceğimiz, sakin ve ferah alanlardan birisi olan Darıdere Tabiat Parkı; bu konudaki beklentileri fazlasıyla giderecek türde bir adres.

2- Koruma Altındaki Darıdere Tabiat Parkı’nın Güzelliklerini Keşfedin

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından koruma altındaki alanlar arasında yer alan Darıdere Tabiat Parkı, dolayısıyla özenli bir yapıya sahip. Ayrıcalıklı bir habitatın koynunda sakin, durgun adımlarla yürümek oldukça güzel bir his.

3- Birbirinden Farklı Ağaç Türlerini Keşfedin

Özellikle çocuklarına ağaçları tanıtmak isteyen ebeveynler için eşsiz bir destinasyon. Zira karaçam ve kestanenin yanı sıra kızılçam, kızılağaç, fıstıkçamı, akçaağaç, ıhlamur, kavak, kiraz, çınar, ceviz, fındık ve yabani elma ağaçlarıyla dolu bir florası var.

4- Birbirinden Farklı Hayvan Türlerini Tanıyın

Bölgede ağaçkakan, atmaca, şahin ve doğan başta olmak üzere karaca, çakal, tilki, kaya sansarı, sincap, kirpi ve porsuk çok sık rastlanan hayvanlar arasında. Doğal yaşamla iç içe birkaç saat geçirmek, stresle geçen birkaç yılın etkilerini silip atmaz mı?.

5- Darıdere Tabiat Parkı’nda Karavan Tatili Yapın

Bölge, yasal olarak desteklenen bir karavan park alanına sahip. Yani, karavanınla gelip güzel bir tatil geçirebilirsin. Her güne temiz bir oksijen deposunun tam ortasından “ Merhaba! ” demek, en güzel tatil planlarının başında gelenlerdensen; adresin Darıdere Tabiat Parkı olmalı.

6- Darıdere Tabiat Parkı’nda Çadır Kurun

Çadırlı kamp alanıyla da kampçılar için sakin, yemyeşil ve doğal bir alan sunan Darıdere Tabiat Parkı'nda bir kamp alanından beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Sırtına bir çadır alıp, doğal hayatın içinde birkaç hafta bile kaybolabilecek olanlar için ideal bir tercih olacaktır.

7- 7’den 70’e Eğlenin

Ailecek veya arkadaş çevrenizle çıktığınız bir tatilde, kısa süreli bir mola için bile tercih edilebilir bir rota. Zira Darıdere Tabiat Parkı piknik alanlarından, uzun doğa yürüyüşlerine müsait bölümleri ve futbol etkinliklerine olanak sunan bölgeleriyle ailenin bütün fertlerinin beklentilerini karşılayabilecektir.

Yorum / Değerlendirme

4.8/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
2 değerlendirme
Darıdere Tabiat Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
28.06.19
Misafir
Cennet gibi bir yer
Doğanın içinde mükemmel zaman geçirebileceğiniz, size tüm konforun sağlandığı mükemmel bir yer. Cennet gibi bir yer diyebilirim. Şiddetle tavsiye ederim.
1/5 Kötü
Neredekal.com
Yorum puanı 1
27.07.23
Aşkın Güray
İşletmecilik Anlayışı Sıfır!
Öncelikle böyle bir yorum yapmak durumunda olmak çok üzücü benim için. İşletmecisi değişmeden önce Altınoluk’tan kalabalık gruplar halinde çok severek yaz kış gidip keyif aldığımız bir mekandı. 1-2 gün konakladıktan sonra tekrar gelmek istediğim için rezervasyon yaptırdım, Ayın 28inden sonra kalabalık bir grup olacağını ve dışardan kimseyi almayacakları fakat bu durumun benim için geçerli olmadığını belirtti kendisi. Bende bunun üzerine 5 gün parasını peşin yatırdım ve gelincede tekrar aynı masada oturup durumu netleştirip bir 5 gün daha yatırdım. Yani toplamda 10 günlük konaklama ücretini indirimden yararlanmak için gönderdim ve 2-3 gün konaklama yapıp çarşıya alışverişe gidiyordum. Ve içerde 10 günlük konaklama hakkım olmasına rağmen her gelişimde kendisini telefonla arayıp bilgi veriyordum. Son gelişimdede gelmeden önce kendisine haber verip geleceğimi bildirdim. Tam 35 KM aracın üzerinde 700 kiloluk karavanla 14 km bozuk yolları tepip kamp alanına geldiğimde ertesi gün daha önce o gurubun geleceği ve benim kalabileceğimi teyitleşmemize rağmen direk olarak gelip daha kendime ait ödediğim 5 günümüm daha olmasına rağmen bu gün mü çıkıyorsun yoksa yarın sabah mı çıkıyorsun diyerek, emrivaki bir durumla karşılaştık. Yanımda gelen günlük giriş yapan abimede aynı şekilde ayrıca Aşkın beyin haberi var bugün gidiyorsunuz değilmi deyip gerçekten hiç hoş olmayan bir durumla karşılaştık. Hemen yanımızda kalan Alman aileyeyide ertesi gün çıkmaları konusunda bilgilerindirip, hemen ardından restoran da 5 kişilik yeni rezervasyon aldı. Yanımızda kalan alman aile ve bizim hiç bir şekilde rahatsızlık verecek bir durum yapmamazı rağmen, çifte standart uygulamanmasının ve bu yeni 5 kişilik rezervasyonun yanımızda yapılması, kabul edilemez bir durumdur. Ayrıca sorunlu olan wifilerini telefondan kullandık diye interneti biz bozmuşuz gibi telefon çekmeyen yerde “Burda interneti kullanma kullanacaksan burdan git şehre in demesi nasıl bir üslup ve işletmecilik anlayışıdır.