Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Darıdere Tabiat Parkı

+ 8 Fotoğraf
4.8/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Darıdere Tabiat Parkı Hakkında

Altınoluk Kazdağları’nda yer alan Darıdere Tabiat Parkı, adeta bir oksijen deposu olarak tabir edilebilir. Kazdağları’nın güney yamaçlarında, Edremit Körfezi’nin kuzeyinde, yeşil ile mavinin birbirine karıştığı ender güzelliklerden biri Darıdere Tabiat Parkı. Darıdere Tabiat Parkı, İsviçre Alpler’den sonra, dünyanın oksijen oranı en yüksek yeri olarak görülüyor. Coğrafi konumu nedeniyle Darıdere Tabiat Parkı, değişik iklim özelliklerine sahip bir bölge. Güneyinde Ege Denizi, kuzeyinde ise Çanakkale Boğazı ile çevrili olduğundan, kuzeyden dağ rüzgarı, güneyden deniz rüzgarının etkisi yaşanıyor. Poyraz ve vadi meltemini en iyi hissedeceğiniz yer hiç şüphesiz Darıdere Tabiat Parkı’dır diyebiliriz.

Darıdere Tabiat Parkı’nı Ziyaret Etmeniz İçin 7 Neden

1- Darıdere Tabiat Parkı’nda Doğaya Kaçın

Metropollerin, büyük şehirlerin ve heybetli gürültülerin keşmekeşinden sıkılmış olmak aslında başlı başına bir neden. Doğanın kollarına kendimizi bırakabileceğimiz, sakin ve ferah alanlardan birisi olan Darıdere Tabiat Parkı; bu konudaki beklentileri fazlasıyla giderecek türde bir adres.

2- Koruma Altındaki Darıdere Tabiat Parkı’nın Güzelliklerini Keşfedin

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından koruma altındaki alanlar arasında yer alan Darıdere Tabiat Parkı, dolayısıyla özenli bir yapıya sahip. Ayrıcalıklı bir habitatın koynunda sakin, durgun adımlarla yürümek oldukça güzel bir his.

3- Birbirinden Farklı Ağaç Türlerini Keşfedin

Özellikle çocuklarına ağaçları tanıtmak isteyen ebeveynler için eşsiz bir destinasyon. Zira karaçam ve kestanenin yanı sıra kızılçam, kızılağaç, fıstıkçamı, akçaağaç, ıhlamur, kavak, kiraz, çınar, ceviz, fındık ve yabani elma ağaçlarıyla dolu bir florası var.

4- Birbirinden Farklı Hayvan Türlerini Tanıyın

Bölgede ağaçkakan, atmaca, şahin ve doğan başta olmak üzere karaca, çakal, tilki, kaya sansarı, sincap, kirpi ve porsuk çok sık rastlanan hayvanlar arasında. Doğal yaşamla iç içe birkaç saat geçirmek, stresle geçen birkaç yılın etkilerini silip atmaz mı?

5- Darıdere Tabiat Parkı’nda Karavan Tatili Yapın

Bölge, yasal olarak desteklenen bir karavan park alanına sahip. Yani, karavanınla gelip güzel bir tatil geçirebilirsin. Her güne temiz bir oksijen deposunun tam ortasından “Merhaba!” demek, en güzel tatil planlarının başında gelenlerdensen; adresin Darıdere Tabiat Parkı olmalı.

6- Darıdere Tabiat Parkı’nda Çadır Kurun

Çadırlı kamp alanıyla da kampçılar için sakin, yemyeşil ve doğal bir alan sunan Darıdere Tabiat Parkı’nda bir kamp alanından beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Sırtına bir çadır alıp, doğal hayatın içinde birkaç hafta bile kaybolabilecek olanlar için ideal bir tercih olacaktır.

7- 7’den 70’e Eğlenin

Ailecek veya arkadaş çevrenizle çıktığınız bir tatilde, kısa süreli bir mola için bile tercih edilebilir bir rota. Zira Darıdere Tabiat Parkı piknik alanlarından, uzun doğa yürüyüşlerine müsait bölümleri ve futbol etkinliklerine olanak sunan bölgeleriyle ailenin bütün fertlerinin beklentilerini karşılayabilecektir.

Yorum / Değerlendirme

4.8/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
1 değerlendirme
Darıdere Tabiat Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
28.06.2019
Misafir
Cennet gibi bir yer
Doğanın içinde mükemmel zaman geçirebileceğiniz, size tüm konforun sağlandığı mükemmel bir yer. Cennet gibi bir yer diyebilirim. Şiddetle tavsiye ederim.