Çıralı Yanartaş, Çıralı mekan profili ve Çıralı Yanartaş hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Çıralı Yanartaş

6.0puan

Çıralı Yanartaş Tanıtımı

Turistlerin oldukça ilgisini çeken Yanartaş, küçük fakat önemli bir doğalgaz kaynağıdır.

Antalya'nın Olimpos ilçesine bağlı olan Çıralı Köyü'nün yakınlarında bulunan Yanartaş, Çıralı Plajı'nın kuzeyinde bulunmaktadır.

Mitolojik bir değeri de vardır Yanartaş'ın. Yunan mitolojisine göre kanatlı bir at olan Pegasus'un sırtında olan Bellerophontes, ateş soluyan Kimera canavarını burada öldürmüştür ve bu noktada çıkan ateşin, öldürülen canavarın ağzından çıkmaya devam ettiği söylenmektedir. Yaz kış yanmaktadır Yanartaş'ın aslı ise yeraltı kaynaklarından sızan doğal metan gazı olmasıdır. Turistlerin gezilecek görülecek yerler arasına eklediği Yanartaş, oldukça ziyaretçi akınına uğramaktadır ve görenleri şaşırtmaktadır. Sizin için de değişik bir gün olacaktır.

3 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
6
Günbatımında çıkmanızı tavsiye ederim

-

Çıralı Yanartaş'a günbatımında çıkmanızı tavsiye ederim. Hem çıkışınız kolay olur hem de manzarayı görmüş olursunuz. Güneşin batışını izleyip, ateşin tadını çıkarıp inmeniz en güzeli. Giriş ücreti (Eylül 2016) kişi başı 6 TL... Ne için bu ücreti aldıklarını anlamak mümkün değil tabi, doğaya kattıkları bir şey yok, size de yardımcı olmuyorlar... Giderken yanınızda su ve güçlü bir fener götürmeyi unutmayın... Bir de spor ayakkabı, rahat kıyafetler giyin. Yer yer kaygan taşlar, dik taş merdivenler var... Manzaraya gelince aman aman bir şey yok. Tabi bu benim fikrim, zevkler ve beklentiler herkese göre değişir. Ben en çok gökyüzünü izledim çünkü yıldızlar harikaydı.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
Gittiğiniz yol uzun

-

Çıralı Yanartaş tarihi yeri görmeye gittim Eskişehir'den. Bir de neyle karşılaştık, kapıda bekleyen biri tezgah kurmuş, gümrük memuru gibi para kesiyor. Turizm Bakanlığı'ndan onayı olmayan biri. Sanırım mirasçısıydı, para alıyor. Gitmeyin Çıralı'ya. Gittiğiniz yol uzun, değmez. Benden size dost tavsiyesi.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
10
Çıralı Yanartaş

-

Çıralı bungalow tarzı butik otelleri ve yine bungalow pansiyonları ile ünlüdür. Olimpos ile sahilleri de çok yakın. Ben çok güzel bir tatil geçirdim. Umarım sizin için de öyle olur.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • Çıralı

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler