Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Çıralı Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Çıralı civarında görülmesi gereken 1 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
3.33/5 Çok İyi
(3.33 değerlendirme)
Antalya

Çıralı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Tatil için Çıralı'yı seçtiyseniz, keşfedeceğiniz tarihi ve doğal güzelliklerle tanışmaya hazır olun...

Doğayı özleyenlerin, büyük kentlerin kalabalığından kaçmak isteyenlerin Akdeniz'deki vazgeçilmez adreslerinden biridir Çıralı. Antalya'nın meşhur tatil bölgesi Olimpos'a bağlı olan Çıralı'da gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.

Yanartaş: Çıralı'da en çok merak edilen yer kuşkusuz ki Çıralı Yanartaş'tır. Mitolojik öykülere ve efsanelere konu olmuş Yanartaş plajın kuzeyinde yer alır. Merkeze yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş mesafesinde bulunan Yanartaş'a çıkmadan Çıralı'dan dönmeyin.

Antik Kentler: Eğer tarihe meraklı gezginlerdenseniz Çıralı size bu konuda çok şey vaadediyor. Binlerce yıllık bir geçmişin izlerini görebileceğiniz bir yer olan Çıralı ve çevresinde mutlaka gezmenizi tavsiye ettiğimiz antik şehirler Phaselis Antik Kenti ile Olimpos Antik Kenti. Çıralı'dan kısa bir yolculukla ulaşabileceğiniz bu antik şehirleri gezin ve bölgenin tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkın...

Koylar: Çıralı ve çevresinde keşfedebileceğiniz muhtelem güzellikte koylar bulunuyor. Adrasan Koyu, Sazak Koyu, Ceneviz Koyu bu koyların başında geliyor. Teknelerle ulaşabileceğiniz bu koyların yanı sıra Çıralı Plajı ve Olimpos Plajı da denizin keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden.

Çıralı'ya kadar gelmişken hemen yanı başındaki Olimpos'u ve Adrasan'ı gezmeden dönmek olmaz. Bu iki yörenin eşsiz bir doğa örtüsüyle çevrelenmiş ortamını keşfetmeden tatilnizi noktalamayın.