Çıralı Gezilecek Yerler

Tatil için Çıralı'yı seçtiyseniz, keşfedeceğiniz tarihi ve doğal güzelliklerle tanışmaya hazır olun...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Çıralı Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Çıralı Yanartaş

"Mutlaka gidilmeli"

"Zaman kaybı"

5.8

Misafir yorumu

5 yorum

Çıralı Tarihi Mekanlar

Tatil için Çıralı'yı seçtiyseniz, keşfedeceğiniz tarihi ve doğal güzelliklerle tanışmaya hazır olun...
Doğayı özleyenlerin, büyük kentlerin kalabalığından kaçmak isteyenlerin Akdeniz'deki vazgeçilmez adreslerinden biridir Çıralı. Antalya'nın meşhur tatil bölgesi Olimpos'a bağlı olan Çıralı'da gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.

Yanartaş: Çıralı'da en çok merak edilen yer kuşkusuz ki Çıralı Yanartaş'tır. Mitolojik öykülere ve efsanelere konu olmuş Yanartaş plajın kuzeyinde yer alır. Merkeze yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş mesafesinde bulunan Yanartaş'a çıkmadan Çıralı'dan dönmeyin.

Antik Kentler: Eğer tarihe meraklı gezginlerdenseniz Çıralı size bu konuda çok şey vaadediyor. Binlerce yıllık bir geçmişin izlerini görebileceğiniz bir yer olan Çıralı ve çevresinde mutlaka gezmenizi tavsiye ettiğimiz antik şehirler Phaselis Antik Kenti ile Olimpos Antik Kenti. Çıralı'dan kısa bir yolculukla ulaşabileceğiniz bu antik şehirleri gezin ve bölgenin tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkın...

Koylar: Çıralı ve çevresinde keşfedebileceğiniz muhtelem güzellikte koylar bulunuyor. Adrasan Koyu, Sazak Koyu, Ceneviz Koyu bu koyların başında geliyor. Teknelerle ulaşabileceğiniz bu koyların yanı sıra Çıralı Plajı ve Olimpos Plajı da denizin keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden.

Çıralı'ya kadar gelmişken hemen yanı başındaki Olimpos'u ve Adrasan'ı gezmeden dönmek olmaz. Bu iki yörenin eşsiz bir doğa örtüsüyle çevrelenmiş ortamını keşfetmeden tatilnizi noktalamayın.

5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
10
Çıralı Yanartaş
Çıralı Yanartaş
Kemer / Antalya
Türkiye
Mutlaka gidilmeli

-

Uzun saatler geçirebileceğiniz bir ortam yok ama mutlaka gidilip başında birkaç kare fotoğraf çekilmesi gereken bir mekan. :) Yukarı çıkarken rahat spor bir ayakkabı tercih edilmesi gerekiyor. Biraz dik ve yorucu merdivenler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
1
Çıralı Yanartaş
Çıralı Yanartaş
Kemer / Antalya
Türkiye
Zaman kaybı

-

Zaman kaybından başka bir şey değil. Öncelikle daha girişte deli dumrul gibi kişi başı 6 TL alan abimiz var. Orman bakanlığına bağlı özel bir işletme gibi çalışıyor. Yani benim için tam bir felaketti. 3-4 yerde yanan küçücük ateşleri öyle bir anlatıyor ki devasa boyutlarda bir ateş beklentisine giriyor insanlar. Yaklaşık 1 km gayet dik bir yokuş çıkıldıktan sonra çok büyük hayal kırıklığı. Aman aman bir manzara kesinlikle söz konusu değil. Şaşırtıcı bir yanı da yok. Kısacası gitmeyin…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
6
Çıralı Yanartaş
Çıralı Yanartaş
Kemer / Antalya
Türkiye
Günbatımında çıkmanızı tavsiye ederim

-

Çıralı Yanartaş'a günbatımında çıkmanızı tavsiye ederim. Hem çıkışınız kolay olur hem de manzarayı görmüş olursunuz. Güneşin batışını izleyip, ateşin tadını çıkarıp inmeniz en güzeli. Giriş ücreti (Eylül 2016) kişi başı 6 TL... Ne için bu ücreti aldıklarını anlamak mümkün değil tabi, doğaya kattıkları bir şey yok, size de yardımcı olmuyorlar... Giderken yanınızda su ve güçlü bir fener götürmeyi unutmayın... Bir de spor ayakkabı, rahat kıyafetler giyin. Yer yer kaygan taşlar, dik taş merdivenler var... Manzaraya gelince aman aman bir şey yok. Tabi bu benim fikrim, zevkler ve beklentiler herkese göre değişir. Ben en çok gökyüzünü izledim çünkü yıldızlar harikaydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
2
Çıralı Yanartaş
Çıralı Yanartaş
Kemer / Antalya
Türkiye
Gittiğiniz yol uzun

-

Çıralı Yanartaş tarihi yeri görmeye gittim Eskişehir'den. Bir de neyle karşılaştık, kapıda bekleyen biri tezgah kurmuş, gümrük memuru gibi para kesiyor. Turizm Bakanlığı'ndan onayı olmayan biri. Sanırım mirasçısıydı, para alıyor. Gitmeyin Çıralı'ya. Gittiğiniz yol uzun, değmez. Benden size dost tavsiyesi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
Çıralı Yanartaş
Çıralı Yanartaş
Kemer / Antalya
Türkiye
Çıralı Yanartaş

-

Çıralı bungalow tarzı butik otelleri ve yine bungalow pansiyonları ile ünlüdür. Olimpos ile sahilleri de çok yakın. Ben çok güzel bir tatil geçirdim. Umarım sizin için de öyle olur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)