Çıralı bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Çıralı Gezilecek Yerler

Tatil için Çıralı'yı seçtiyseniz, keşfedeceğiniz tarihi ve doğal güzelliklerle tanışmaya hazır olun...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Çıralı Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çıralı Yanartaş

"Mutlaka gidilmeli"

"Zaman kaybı"

5.8

Misafir yorumu

5 yorum

Çıralı Tarihi Mekanlar

Tatil için Çıralı'yı seçtiyseniz, keşfedeceğiniz tarihi ve doğal güzelliklerle tanışmaya hazır olun...
Doğayı özleyenlerin, büyük kentlerin kalabalığından kaçmak isteyenlerin Akdeniz'deki vazgeçilmez adreslerinden biridir Çıralı. Antalya'nın meşhur tatil bölgesi Olimpos'a bağlı olan Çıralı'da gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.

Yanartaş: Çıralı'da en çok merak edilen yer kuşkusuz ki Çıralı Yanartaş'tır. Mitolojik öykülere ve efsanelere konu olmuş Yanartaş plajın kuzeyinde yer alır. Merkeze yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş mesafesinde bulunan Yanartaş'a çıkmadan Çıralı'dan dönmeyin.

Antik Kentler: Eğer tarihe meraklı gezginlerdenseniz Çıralı size bu konuda çok şey vaadediyor. Binlerce yıllık bir geçmişin izlerini görebileceğiniz bir yer olan Çıralı ve çevresinde mutlaka gezmenizi tavsiye ettiğimiz antik şehirler Phaselis Antik Kenti ile Olimpos Antik Kenti. Çıralı'dan kısa bir yolculukla ulaşabileceğiniz bu antik şehirleri gezin ve bölgenin tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkın...

Koylar: Çıralı ve çevresinde keşfedebileceğiniz muhtelem güzellikte koylar bulunuyor. Adrasan Koyu, Sazak Koyu, Ceneviz Koyu bu koyların başında geliyor. Teknelerle ulaşabileceğiniz bu koyların yanı sıra Çıralı Plajı ve Olimpos Plajı da denizin keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden.

Çıralı'ya kadar gelmişken hemen yanı başındaki Olimpos'u ve Adrasan'ı gezmeden dönmek olmaz. Bu iki yörenin eşsiz bir doğa örtüsüyle çevrelenmiş ortamını keşfetmeden tatilnizi noktalamayın.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Mutlaka gidilmeli
10

-

5
Zaman kaybı
1

-

5
Günbatımında çıkmanızı tavsiye ederim
6

-

5
Gittiğiniz yol uzun
2

-

5
Çıralı Yanartaş
10

-