Çanakkale Otogarı

  • Çanakkale / Çanakkale Merkez
  • Bursa Yolu 4. Km, 17100 Merkez/Çanakkale Merkez/Çanakkale

Çanakkale Otogarı

Çanakkale Otogarı (Çanakkale Şehirlerarası Otobüs Terminali), Çanakkale ili merkezine bağlı Bursa Yolu üzerinde bulunan bir kent otogarıdır.

Çanakkale 15 Temmuz Demokrasi Otobüs Terminali ismiyle de bilinen otogar, 2011 yılında hizmete açılmıştır. Otogar, 31.600 metrekare alan üzerinde toplam 3.155 metrekare içerisine konumlandırılmıştır. Şuan yaklaşık 14 otobüs firmasının ulaşım hizmeti verdiği terminalden birçok şehre aktarmasız olarak direkt ulaşım sağlanabilmektedir. Otogar içerisinde 16 adet yazıhane, restoran, kafeterya bulunmaktadır. Bu lokanta ve kafeteryalarda Çanakkale'nin meşhur tatlarını deneyimleyebileceğiniz mutfaklar bulunmaktadır. Aynı zamanda sefer saatinizi beklerken sevdiklerinize hediye alabileceğiniz hediye dükkanlarında vakit geçirebilir ve Çanakkale Anıtı gibi tarihi objeler bulunan dükkanlardan alışveriş yapılabilmektedir.

Merkeze 5,4 km uzaklıkta bulunan Çanakkale Otogarı'na, özel araçlar, çeşitli toplu taşıma araçları ve merkezden kalkan servisler ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın