Dikili'nin Birbirinden Güzel Plajları

2 Yorum

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

Dikili'nin Birbirinden Güzel Plajları
Kuzey Ege'nin en çok tercih edilen turizm beldelerinden olan Dikili; yemyeşil doğası, masmavi plajları ve koylarıyla her daim göz kamaştırıyor. Mavi Bayraklı plajların yaz aylarında dolup taştığı, işletmesiz koyların tadına varıldığı bu güzel Dikili plajları, her yaştan insana hitap ediyor.

Zeytin ağaçlarının yanı sıra rengarenk bitki ve ağaç türlerine ev sahipliği yapan Dikili'de hem doğaya hem de denize doymak mümkün. Hadi bu plajları biraz da yakından inceleyelim, ne dersiniz?

Garip Adası

Dikili'nin Birbirinden Güzel PlajlarıBademli Koyu yakınlarında bulunan Garip Adası, üzerinde yerleşim ve tesis olmayan doğa harikası bir yer. Huzur dolu, sessiz bir cenneti andıran adada istediğiniz kadar kalabilir, berrak denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bademli Limanı'ndan kalkan teknelerle ulaşılabilen adaya kendi şemsiye ve şezlongunuzu, yiyecek ve içeceğinizi götürmeyi unutmayın.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Küçük Zindancık Koyu

Dikili'nin Birbirinden Güzel PlajlarıBademli Köyü tarafında yer alan Küçük Zindancık Koyu, oldukça küçük ve şirin bir koy. Ay ışığı buraya ulaşmadığı için Küçük Zindancık Koyu adını alan bu güzel koyda kalabalık ortamlardan kaçarak, berrak sulara sığınabilirsiniz. Koyun hemen karşısında kayalık bir ada yer alıyor. Dilerseniz yüzerek bu küçük adaya ulaşabilirsiniz.

Killik Koyu

Dikili'nin Birbirinden Güzel PlajlarıBademli Köyü'nde, Küçük Zindancık Koyu'na yakın bir konumda bulunan Killik Koyu, adını sahip olduğu killi topraktan alıyor. Doğal kil çıkan, berrak ve sığ deniziyle daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği koyda anın tadını çıkarabilirsiniz.

Pisa Koyu

Dikili'nin Birbirinden Güzel PlajlarıBademli Köyü'nü geçtikten sonra karşınıza çıkan bu güzel koy, Dikili'nin en çok tercih edilen plajları arasında yer alıyor. Serin suyu ve ince kumuyla yaz aylarında serinlemek isteyenler için favori olan koyda hem dinlenip hem de eğlenebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

930 TL

En Uygun Fiyata Git

Hayıtlı Koyu

Dikili'nin Birbirinden Güzel PlajlarıKüçücük bir plaja sahip olan ve genelde çok sessiz ve sakin olan Hayıtlı, Dikili'nin güney kısmında bulunuyor. Koyun çevresinde yer alan oteller dışında bir yerleşim olmadığı için genelde çok kalabalık olmayan bu koyun suyu serin ve kumu da incecik. Tam birkaç sandalye kapıp gitmelik bir koy.

Kalem Adası

Dikili'nin Birbirinden Güzel PlajlarıGarip Adası yakınında bulunan Kalem Adası, aynı Garip Adası gibi eşsiz bir denize ve kumsala sahip. Tek farkı buranın bir işletmeye ait olması. Bir ada otel olan Kalem Adası Oliviera Resort, Dikili'nin eşsiz coğrafyasını koruyup, bu güzelliği misafirleriyle paylaşıyor. Buraya rezervasyon yaptırarak günübirlik olarak da gitmek mümkün.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

İzmir'in doğal güzellikleriyle ön plana çıkan beldesi Dikili, sahip olduğu plajları ve koylarıyla Türkiye'nin her yerinden gelen ziyaretçilerini bakir doğasında ağırlıyor. Hafta sonu için kaçamak yapabileceğiniz, şehir hayatından kaçıp, doğaya sığınabileceğiniz bir liman görevi gören Dikili her daim özel ve güzel kalmaya devam ediyor.

2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Çok güzel 20 yıldır Dikilide yaşıyorum. Söylendiği gibi güzel.Burada tatil yapılır.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Kırk yıldır Dikili li sayılırdık. İki yıldır nüfusumuzu da alıp İstanbul u terk ettik. Dikili li olduk. Gerçekten görüntülediğiniz adaların konuların hepsi insana huzur veriyor. Denizköy, çandarlı, karagölü de eklemek lazım. Kafa dinlemek ve bizde görseydik diyenleri bekleriz. Bir tek ricamız var etrafta çöp bırakmamanız.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)