Yılbaşında Seyahat Etmek İçin 7 Neden, Türkiye

Yılbaşında Seyahat Etmek İçin 7 Neden

Görüşünüzü Paylaşın 1 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Yılbaşında Seyahat Etmek İçin 7 Neden
Bizim seyahat etmek için her zaman bir bahanemiz vardır. Yeni yıl da bu bahanelerin en güzellerinden biri. Farklı kültürlerin yeni yıl heyecanına yakından tanık olmak, cıvıl cıvıl sokaklarda salına salına yürümek ve başka bir şehirde 10'dan geriye saymak hemen hemen hepimizin hayalinde olan bir şey. Evet, kasa kasa bira alıp, çıtır çerezle sıcacık evinizde de yeni yıla girmek güzeldir illaki. Ama ne kadar heyecan verici olduğu tartışılır. Bu yeni yıl bünyenize biraz çılgınlık depolayın, doldurun valizinizi ve olmak istediğiniz yere gidin. İşte yılbaşında seyahat etmek için 7 neden.

1 - Çünkü Yılın Son Tatili

yilbasinda seyahat etmekE ne de olsa koca bir yılı geride bıraktık. Kimimiz gezmelere doydu, kimileri ise çeşitli nedenlerden ötürü seyahat etme şansını elde edemedi. Olsun, sonuçta yılbaşı bu yılın elimizde kalan son tatili. Değerlendirmek lazım.

2 - Çünkü Bir kez de Olsa Yeni Yılı Özel Kılabilirsiniz

yilbasinda tatile cikmakUnutmayın ki gezip gördüğünüz yerler anılarınızın en değerli hazinesi olacak. Elinize geçen her fırsatı özel kılabiliyor olmanız sizin lehinize. İmkansızlıkları bahane etmek hiçbir işine yaramaz. Yaşadığınız şehirden farklı bir yerde 10'dan geriye sayarak, yeni yılı çok daha özel kılabilirsiniz.

3 - Çünkü Farklı Bir Deneyim Yaşayabilirsiniz

yilbasi turlariBurada herkes soğuktan donarken, siz güney yarımkürede bir plajda, üstünüzde mayonuz, elinizde mojitonuzla yeni yıla merhaba diyebilirsiniz mesela. Neden olmasın?

4 - Çünkü Vizesiz Ülke Güzelliğini Değerlendirmek Lazım

vizesiz ulkelerHani dedik ya, bizim seyahat etmek için sürekli bir bahanemiz vardır diye, vizesiz ülke güzelliği de o bahanelerden biri. Şimdi bu bahaneyi yeni yıl bahanesiyle çarpın. Bu konuda biraz işinizi kolaylaştıralım; Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 12 Yakın Ülke.

5 - Çünkü Bu Sene Çok Gezelim Mottosuna İnanıyoruz

cok gezmek icin neler yapilabilirHepimizin içinde yeni yıla nasıl girersen öyle gidermiş diye bir inanış var. Ne de olsa yeni yıl, yapılacaklar listelerinin sıralandığı, radikal kararların alındığı bir dönem. Bu radikal kararların ne kadarının uygulandığı tartışılır tabi ama şu bir gerçek ki ‘çok gez', ‘bu yıl bir Avrupa ülkesi gez' ‘bu yıl 3 şehir gör' gibi seyahat odaklı maddelerin en başlarda yer ettiğini çok iyi biliyoruz o listelerde. Ekipçe biz de yapıyoruz onlardan. Siz de bu inanışla düşün yollara.

6 - Çünkü Zaten Nişantaşı da Süslenmeyecekmiş

yilbasinda nisantasi neden suslenmeyecekBiz İstanbulluların kanayan yarası oldu Nişantaşı. Nişantaşı'nın süslenmeyeceği haberlerini duyunca içimize ufak da olsa bir burukluk serpildi işin gerçeği. Belki gitmeyecektik ama orada bir sokak partisinin olduğunu bilmek içimizi rahatlatıyormuş meğerse. Neyse, madem Nişantaşı da süslenmeyecek, o zaman alıp başımızı gidelim buralardan. Sonuçta seyahat etmek için her zaman bir bahane bulabiliyoruz biz.

7 - Çünkü Herkesin Hayalinde Olmak İstediği Bir Yer Var

yilbasinda gidilecek yerlerE o zaman ne duruyorsunuz? Hayallerin hayal olarak kalmasına sebep olan her şeye lanetler yağdırmayı bir kenara bırakmalı ve yavaş yavaş harekete geçmeli. 2014 size çok gol attıysa, bir son dakika golü de siz ona atın. Yeni yılı olmak istediğiniz yerde karşılayın. 2015'e 1 – 0 önde girin.
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

Gençler hiç durmayın, oturmakla bir yere varılmıyor.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)