Yedigöller'in Manzarası Görenleri Büyülüyor, Rota Önerileri

Yedigöller'in Manzarası Görenleri Büyülüyor

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Yedigöller'in Manzarası Görenleri Büyülüyor

Görenleri büyüleyen bir manzaraya sahip Yedigöller…

Bilen bilir, yedi tane gölü, doğanın en can alıcı manzarasını sizin ruhunuza sunuşu, tertemiz havası, mevsimin tüm güzelliklerini bir bir yaşatışıyla bir cennettir Yedigöller. Gün boyu doğa ile baş başa, yeşilin her tonunu görebilmenin huzuruyla sizi dinlendirir.

Bolu'ya 42 kilometre uzaklıkta olan bu harika bölgede ziyaretçiler ellerinden fotoğraf makinelerini bırakmıyorlar. Meşe, ıhlamur, kızılağaçlarla bezenmiş yollarda yürüyüş yapmak, rengarenk ağaçların arasında şehrin gürültüsünü ve griliğini unutmak zihninize yapabileceğiniz en büyük iyilik…

1965 yılından beri milli park olarak koruma altında olan Yedigöller'de 200'ün üzerinde bitki ve onlarca hayvan türü yaşıyor. Oraya gitmek için otoyoldan Yeniçağa sapağına giriyorsunuz ve Mengen üzerinden yolunuza devam ediyorsunuz. Keyifli bir yolculuk olması kaçınılmaz. Çeşitli ağaçlarla çevrili ve vadilerin arasında yer alan yedi gölü gördüğünüzde kaçamak geziniz başlamış olacak.

Milli Park'ta piknikçi aileler için ahşap masalar yapılmış. Kamp içinse çeşitli imkanlar sunuluyor. Ayrıca bungalov tipi evlerde de kalarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bungalovlarda kalmak için Orman Bölge Müdürlüğü'nden yer ayırtmanız gerekiyor. Yanınızda oltanızı da getirirseniz, Deringöl ve Büyükgöl'de balık tutmak serbest haberiniz olsun.

Haberin tamamı için: Ankara Life / Haziran

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)