Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Sevgililer Günü'nde Gidebileceğiniz Türkiye'nin En Romantik 7 Yeri

Sevgililer Günü'nde Gidebileceğiniz Türkiye'nin En Romantik 7 Yeri

Paylaş
Yoldaki Dansçı  
Eklenme: 12 Şubat 2020
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Sevgililer Günü'nde Gidebileceğiniz Türkiye'nin En Romantik 7 Yeri
Şubat ayı gündemlerinin başında 14 Şubat Sevgililer Günü geliyor. Tabi ki sevgimizi bir güne sığdırmıyoruz ama bu gibi günlerin bazen yapmak istediklerimiz için iyi birer bahane olduğunu da kabul etmek lazım. :) Biz de bu vesileyle bugüne kadar deneyimlediğimiz yerlerden en romantiklerini derleyelim dedik. İşte size keyifli ve bir o kadar da romantik bir hafta sonu yaşatacak rota önerilerimiz:

Bizi Instagram’dan takip edin -> @yoldakidansci

Bu güzel fotoğraflar için Adem Barış’a ayrıca teşekkür ediyoruz. Kendisinin Instagram hesabını da şuraya bırakalım -> @admbrs

1 – Bolu bolu

Mevsim kış olunca ilk sırayı kar manzaraları ile ünlü Bolu’ya vermemek olmazdı. Pek çok içerikte görmüşsünüzdür bu bölge sunduğu manzaralarla özellikle sonbahar ve kış aylarında bir cennete dönüşüyor. Gidilebilecek pek çok farklı yeri olsa da 14 Şubat konseptine en uygunu bizce Abant. Abant Yolu çevresinde bulunan şömineli ve doğa manzaralı otellerin birinde konaklayabilir, çevreyi ise günübirlik geziler ile keşfedebilirsiniz. Özellikle erken saatlerde gidip karla kaplı göl manzarasına karşı keyif yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
Giriş
03.04.23
Çıkış
04.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
2 – Uludağ uludağ

Kar ile başladık kar ile devam edelim. Uludağ çoğunlukla kayak tutkunlarının aklına gelse de aslında alternatif ve romantik bir tatil rotası olarak da değerlendirmek mümkün. Özellikle son yıllarda popülerliği artmaya başlayan Orman Köşkleri bizce romantik bir hafta sonu için oldukça ideal. Karlarla kaplı minik balkonunuzda sıcak içeceğinizi yudumladığınızı sonra da doğa yürüyüşleri yaptığınızı hayal edin! Biz kayak sporuna biraz uzak olduğumuz ve sakinlik aradığımız için tercihimizi doğa yürüyüşlerinden ve minik kar kamplarından yana kullanmıştık ama yine bu alanda kalıp kayak pistlerine de ulaşabilirsiniz.
Giriş
03.04.23
Çıkış
04.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
3 – Şile Ağva ağva

Ne filmlere, dizilere konu oldu burası… Ama olduğu kadar da var gerçekten. Şile, özellikle Ağva bölgesi hem şehre yakın hem de sunduğu huzurlu ortamı ile şehirden bir o kadar uzak. Tabi bu özellikleri bölgeyi pek çok kişi için bir odak haline getiriyor, dolayısıyla erken rezervasyon yapmanızda fayda var. Nehir manzaralı bir oda ve huzur, en iyi 14 Şubat planlarından biri olabilir. Ağva’da konaklayarak nehirde bir geziye çıkabilir ya da çevredeki diğer köy ve doğal güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Eski evler, mis gibi ekmek kokan fırınlar ile özellikle fotoğraf tutkunları için eşsiz bir rota olduğunu söylemeliyiz.
Giriş
03.04.23
Çıkış
04.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
4 – Trakya Bağ Rotaları trakya bağ rotaları

Trakya bölgesine Türkiye’nin Toscana’sı diyorlar ve dedikleri kadar var! Daha önce hem Lüleburgaz tarafındaki bir bağda keyifli bir hafta sonu geçirmiş hem de yakın zamanda daha da popüler olacağını düşündüğümüz Miras Yolu rotasını keşfetmiştik. O nedenle bu önerimizi tek bir seçenekle sınırlandırmak istemedik ve tüm bölgeyi listeye eklemeyi tercih ettik. Trakya Bağ Rotası Kırklareli’nden Gelibolu’ya uzanıyor ve hepsi birbirinden güzel farklı konaklama ve lezzet seçenekleri sunuyor. Bağ evi ve gün batımı 14 Şubat için kesinlikle iyi bir seçenek bizce. Trakya bölgesi Istranca Dağları nedeniyle o meşhur Balkan’lardan gelen soğuk havayı ilk ve en soğuk haliyle alan yerlerden biri, dolayısıyla size bir kar sürprizi de yapabilir.

Mutlaka göz atın -> Üzüm Kokan Topraklar: Trakya Bağ Rotaları

5 – Kapadokya kapadokya

Masal diyarı Kapadokya! Kapadokya kesinlikle bu dünyadan ya da bu zamandan değil, öyle büyülü ki atmosferi sizi her şeyden uzaklaştırıyor. Herkesin hayatında en az bir kere gidip görmesi gereken yerler arasında bir numarayı hak ediyor. Sizin de uzun zamandır aklınızdaysa 14 Şubat güzel bir bahane olabilir. Biz nisan ayında gidip baharını görmüştük, bu yıl ya da daha sonra karlı halini de görmeyi çok istiyoruz. Kapadokya konaklamadan yiyeceğe size bambaşka bir deneyim sunacak. Özellikle mağaraların içine inşa edilmiş otellerden birini tercih etmenizi ve testi kebabının tadına bakmadan dönmemenizi öneririz. Balon uçuşları hava durumuna göre belirlendiği için kışın şansınız pek yaver gitmeyebilir ama bu da tekrar gitmek için başka bir bahane olur değil mi?
Giriş
03.04.23
Çıkış
04.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
6 – Kazdağları kazdağları

Kazdağları’nın yeri bizim için bambaşka! Hemen her yaz gideriz, hikayelerde Afrodit’in de burada yıkandığını söylediği nehirlere, mis gibi kekik kokusuna, güzel yeşili ile zeytin ağaçlarının muhteşem manzarasına sahip bir doğa harikası burası. Denize yakın oluşu çoğu kişinin bahar ya da yaz planına girmesine neden olsa da kesinlikle romantik rotalar listesine girmeyi hak ediyor. Kazdağları’nda Yeşilyurt, Adatepe, Mehmetalan, Büyükçetmi, Küçükçetmi gibi pek çok minik Ege köyü var. Özellikle son yıllarda pek çok butik konaklama seçeneği eklendi. Özetle güzel bir konaklama, enfes Ege yemekleri, Kazdağları’nın kış da olsa ılık olan havasında doğa yürüyüşleri alternatif bir plan olabilir.
Giriş
03.04.23
Çıkış
04.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
7 – Bozcaada bozcaada

Madem Kazdağları’na kadar geldik bir de Bozcaada’ya geçelim. :) Minik, kendine has bozulmamış dokusuyla ziyaretçilerini bekleyen bir ada nasıl romantik olmaz! Bozcaada’nın her mevsimini seviyoruz, yaz aylarında çok kalabalık olduğu için kış gibi alternatif bir mevsimde güzel bir Ege havası alıp leziz yemeklerden tatmak isteyenler için ideal bir tercih olabilir. Adanın sokaklarında dolaşabilir, bir akşamınızı ise meşhur günbatımına ayırabilirsiniz. Ada yılın çoğu zamanı ılık bir havada olsa da olası bir hava muhalefetlerinden seferler etkilenebiliyor, dolayısıyla Bozcaada planı yapacaksanız hava durumuna özellikle dikkat etmenizi öneririz.
Giriş
03.04.23
Çıkış
04.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Bu sevgililer gününde ya da size özel bir günde yapacağınız planlarda ilham olması dileğiyle… Sevgiler.

Yorumlar

Turhan Koc 
13.02.2020
Seçeneklerinizin hemen hemen hepsi doğru ve yerinde bir tespit. Benim birçoğunu gezme, görme ve tatma fırsatım oldu. Özellikle Kaz Dağları’nın ve Bozcaada’nın bende bıraktığı pozitif etkisi hala belleğimde yaşamaktadır. En kısa süre içerisinde de tekrardan ziyaret etmek isterim. Özellikle de bahar aylarında... Arkadaşlar ülkemizin dört bir yanı farklı güzelliklerle dolu. Bu güzellikleri korumak ve yaşatmak da bizlerin asli görevi olmalı... Hepinizin bu güzelliklerden doya doya tatması dileğiyle... Her şey gönlünüzce olsun. Saygılarımla.