Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi Noktalar, Türkiye

Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi Noktalar

Yorum Yok

Rota Önerileri Gülnur Sağlam

Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi Noktalar
Gün batımını ve gün doğumunu izlemek hiç şüphesiz herkes için ayrı bir huzur kaynağı. Bir de bu güzel manzaranın karşısında sevdiklerinizle oturuyorsanız keyfiniz iki katına çıkabilir. Şairlere, yazarlara, ressamlara ve daha nice sanatçılara ilham veren manzaraların başında gün doğumu ile gün batımı geliyor. Birbirinden özel renk ve ışıkları görsel bir şölen şeklinde sunan gün doğumunu izlerken o anın hep sürmesini isteyebilirsiniz.

Peki, ''Türkiye'de gün batımının ve gün doğumunun en iyi izlendiği yerler nereler?'' Fazlasıyla mistik, oldukça renkli ve daha pek çok seçenek için ülkemizin farklı noktalarından gün doğumu ve gün batımı alternatiflerini sizler için derledik.

1- Mistik Bir Manzara: Nemrut Dağı

Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi NoktalarNemrut Dağı, Adıyaman sınırları içerisinde bulunan ve gizemini hala koruyan eşsiz noktalardan biri. Adıyaman Gezilecek Yerler'in başında gelen, farklı yapıların ve tarih kokan eserlerin sizi karşıladığı Nemrut Dağı, Kommagene Kralı 1. Antiochos'un adıyla yapılan birçok esere ev sahipliği yapıyor. Tarihi dokusuyla dikkat çeken bu dağ aynı zamanda muhteşem bir gün batımı izleyebileceğiniz alanlardan biri. Nemrut Dağı kalıntıları ve etraftaki dev ''kafa heykelleri'' arkasından süzülen güneş, mistik bir gün batımına şahit olmanızı sağlıyor. Birden fazla güzelliği tek noktada birleştirmeyi seviyorsanız mutlaka Nemrut Dağı'nda ya gün doğumunu ya da gün batımını izleyin. Nemrut Dağı'nın Hikayesi hakkında bilgi edinmek için Nemrut'un Gizemi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bozdoğan Hotel

  Otel
 • Sümerevler /
 • Merkez /
 • Adıyaman

Tesis Fiyatı

04 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

398 TL

En Uygun Fiyata Git

2- Şeytan Sofrasında Gün Batımı: Ayvalık

Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi NoktalarAyvalık, Şeytan Sofrası bölgenin en çok ziyaret edilen manzara noktaları arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında gün batımını seyretmek isteyenlerin ilk durağı Şeytan Sofrası. Bu coşku dolu ana ortak olmak istiyorsanız bir gün batımında Şeytan Sofrası'na konuk olabilirsiniz. Balıkesir sınırları içinde yer alan Ayvalık'a tatil için gittiğinizde bir gün sonunu Şeytan Sofrası'nda tamamlayarak güneşin batışına şahit olabilirsiniz. Şeytanın ayak izleri olarak görülen eski bir lav birikintisi dolayısıyla bu eşsiz tepe Şeytan Sofrası ismini almış. Buradaki manzarayı görmek için yılın farklı mevsimlerini tercih ederek her dönemi yaşayabilirsiniz. Ayvalık Gezilecek Yerler'i merak ediyorsanız Keşif Rehberi'mizde bulunan Ayvalık Gezi Rehberi'ni okumadan planlarınızı yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yosun Konuk Evi

  Otel
 • Hayrettinpaşa Mah /
 • Ayvalık /
 • Balıkesir
0266 333 31 85

Tesis Fiyatı

04 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1000 TL

En Uygun Fiyata Git

3- İkonik Bir Manzara: İstanbul Adalar

Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi Noktalarİstanbul'da gün batımını izleyebileceğiniz pek çok nokta bulunuyor. Ancak ikonik bir şehir manzarası sunan İstanbul'da en iyi gün batımı nerede izlenir diyorsanız bugünkü cevabımız Adalar. İstanbul Boğazı manzarasına karşı günü bitirirken aynı zamanda gökyüzünün bir renkten diğerine geçiş yaptığı harika bir görsel şölene şahit olabilirsiniz. Büyükada'da gezilecek yerlerin başında gelen, Aya Yorgi Kilisesi'ne çıkarak gün batımının oluşturduğu eşsiz görüntüyü canlı bir şekilde izleyebilirsiniz. Büyük Ada Gezi Rehberi'mizden ilham alarak Büyükada rotanızı oluşturabilir, gün batımını izleyerek de güzel bir günü noktalayabilirsiniz.

Butik Akvaryum

  Otel
 • Büyükada /
 • Adalar /
 • İstanbul
0266 333 31 85

Tesis Fiyatı

04 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

649 TL

En Uygun Fiyata Git

4- Masallar Diyarı: Kapadokya

Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi NoktalarAdeta bir masal diyarını andıran Kapadokya, Nevşehir sınırları içinde yer alıyor. Her mevsimde ve günün her saatinde farklı bir güzelliği gözler önüne seren Kapadokya'da harika bir gün doğumuna şahit olabilirsiniz. Farklı bir deneyimin kapılarını aralayan bölgeye özellikle yaz aylarında giderseniz muhteşem bir gün doğumu manzarası yakalayabilirsiniz. Kapadokya'nın meşhur aktivitelerinin başında da gün doğumunu ve gün batımını seyretmek geliyor. Buraya gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği aktivite balonla gökyüzüne çıkmak. Kısa bir süreliğine ayaklarınızı yerden kesen balonlar eşliğinde gün doğumunu seyretmek sizce de harika değil mi? Kızıllıklar içinde uçarken manzaranın muhteşem büyüsüne kapılabilir ve aynı zamanda bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz. ''Kapadokya'da ne yapılır?'' diye merak ediyorsanız Kapadokya Gezilecek Yerler Rehberi sizlere ilham olabilir.

Canela Cave Hotel

  Otel
 • Avanos /
 • Kapadokya /
 • Nevşehir
0850 602 51 37

Tesis Fiyatı

04 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1303 TL

En Uygun Fiyata Git

5- Adı Gibi Parlak Bir Nokta: Gümüşlük

Türkiye’de Gün Doğumunu ve Gün Batımını İzleyebileceğiniz En İyi NoktalarHer dönemin gözde tatil mekanlarından biri olan Gümüşlük, günün her saatine farklı bir güzellik sığdırıyor. Özellikle gün doğarken Gümüşlük'ün muhteşem görüntüsü güneşin çıkışına eşlik ediyor. Eski Myndos kalıntılarının üzerine doğan güneş , bölgede farklı bir hava yaratıyor. Bodrum Yarımadası'nın batı ucunda yer alan Gümüşlük'te gün doğumunu izlerken aynı zamanda yeşilin, mavinin ve kızıllığın bütünleştiği nadir anlara şahit olmanız mümkün. Gümüşlük'e gittiğiniz zaman gün doğumu en iyi hangi noktada izlenir diyorsanız kesinlikte Karakaya Köyü'ne gitmelisiniz. Gümüşlük'ün en iyi restoranlarını deneyimleyerek bir yandan yemeğinizi yerken bir yandan da gün batımı seyrinin zevkine varabilirsiniz.

Metins Gümüşlük Otel

  Otel
 • Gümüşlük /
 • Bodrum /
 • Muğla
0252 333 01 44

Tesis Fiyatı

04 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1348 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)