Ekonomik ve En İyi Kapadokya Otelleri, Türkiye

Ekonomik ve En İyi Kapadokya Otelleri

Sen De Görüşlerini Paylaş 1 Yorum

Oteller - Konaklama
Sevgi Özdil tarafından eklendi.

Ekonomik ve En İyi Kapadokya Otelleri
Güzel atlar ülkesi Kapadokya; tarihi, doğası, sıcak kanlı insanlarıyla sadece yurt içinden değil yurt dışından da en çok ziyaret edilen yerler arasında. Masalsı bir yanı da bulunan bu eşsiz coğrafyayı keşfetmek için 4 - 5 günlük bir süre yeterli olacaktır. Ancak bu topraklara geldikten sonra bir yanınız buralardan hiç ayrılmak istemeyecek. Aşk Vadisi, Güvercinlik, Ortahisar, Uçhisar, Göreme, Ürgüp ve daha nice harika yeriyle Kapadokya yılın dört mevsimi bir başka güzel. Yıl boyunca istediğiniz zaman ziyaret edebileceğiniz bu bölgede, hem ekonomik ve ucuz olsun hem de iyi bir otel olsun diye bir arayıştaysanız sizler için bir liste hazırladık. Kapadokya otel tavsiyesi verdiğimiz aşağıdaki listemizde en iyi Kapadokya otelleri ile Kapadokya butik otelleri ve Kapadokya balayı otelleri de yer almaktadır.
Ucuz Kapadokya Otelleri

1- Hotel Seven Brothers

Ürgüp'te yıl boyunca hizmet veren Hotel Seven Brothers, misafirlerini kusursuz bir hizmet ayrıcalığıyla ağırlamaya devam etmektedir. Konforlu konaklama birimlerine sahip olan tesise özel araçlarıyla gelen misafirleri için otopark alanı ücretsizdir. Tesis genelinde Wi- Fi bağlantılı kablosuz internet erişimi mevcuttur. Konaklamanız boyunca büfe restoranında yöresel lezzetler deneyebileceğiniz otelde, serinletici içecekleri servis edilen bar da sizlere hizmet vermektedir.

2- In Stone House

3- View Cave Hotel

4- Roma Cave Suite Hotel

5- Hotel Elvan

6- Alexander Cave

7- Cappadocia Cave Art Hotel

8- Hanımkız Konağı

9- Kapadokya Avanos Suites

10- Akman Butik Otel

11- El Nazar Stone Suites

12- Seval White House Kapadokya

13- Valley Inn Cave Hotel

14- Turkish Cave House

15- Saklı Konak Cappadocia

16- Kapadokya El Puente Cave Hotel

17- Historical Göreme House

18-Elysee Cave House

19- 4 Oda Cave House Butik Otel

20- Ürgüp Konak Otel

Kapadokya Balayı otelleri

21- Kapadokya Öykü Evi Cave Hotel

22- Cappadocia Castle Cave Otel

23- Düven Hotel

24- Gül Konakları Special Class

25- Bedrock Cave Hotel

26- Shoestring Cave House

27- La Casa Cave Hotel

28- Elif Stone House

29- Cappadocia Cave Rooms

30- Mira Cappadocia Hotel

31- Has Cave Konak

32-Caldera Cave Hotel

33- MDC Cave Hotel

34- Charming Cave Hotel

35- Aşk-ı Derun Hotel

36- Nostalji Cave Suite Hotel

37- Minia Cave Cappadocia Hotel

38- Dere Suites Cappadocia

39- Rox Göreme

40- Maccan Cave Hotel

41- Museum Hotel

Manzarası, dizaynı ve içeri adım attığınız anda sizde yarattığı his bambaşka Museum Hotel'in. Adından da anlaşılacağı gibi tesisin konaklama birimlerinden bahçesine, restoranından resepsiyonuna kadar her bir alanında müzesel izleri görebiliyorsunuz. Bu harika otelin 20'si mağara, 10'u taş olmak üzere toplam 30 tane konaklama birimi bulunuyor. Tüm odalar arasında en güzeli ve en harikası, 'MUHTEŞEM' isimli süiti, sonrasında da 'SHAH'HANE' adlı oda. Bu odaya 'MUHTEŞEM' isminin verilmesi eski tarihe kadar gidiyor. Osmanlı'nın yükseliş döneminde Avrupalılar'ın Kanuni Sultan Süleyman'a hitap ettiğikelime olan 'Muhteşem' kelimesi bu odanın adını verilmesinde etkili olmuştur. Bu süit odaya kendi özel mağara tünelinden gidebiliyorsunuz. Bu odada konaklayanların 7/24 bir hizmetkarı da var. Bu ünlü otelin bu harika süit odası Kapadokya'nın en pahalı mağara otel odası olarak da biliniyor. Tesiste bir gurme olacağınız restoranda tadına baktığınız yöreye özgü yemeklerin nasıl yapıldığını otelin şefleri tarafından verilen yemek derslerine katılarak öğrenebilirsiniz. Farklı bir sportif faaliyet arasanız da tavsiyemiz tesis bünyesinde düzenlenen Cross Golf, yani doğada oynanan ve doğaya saygılı bir golf sporu türü, kurslarına da katılarak bu oyunu da deneyebilirsiniz.

42- Sacred House

Kapadokya'nın bambaşka bir dünyaya kapısını açtığı tesis. Yaklaşık 250 yıllık bir geçmişe sahip Rum konağı olan butik otelin dizaynı ve atmosferi tıpkı Kapadokya gibi masalsı bir dokusu var. Her biri birbirinden farklı bir şekilde dizayn edilmiş 7 konaklama birimiyle 2004 yılından bu güne kusursuz bir hizmet vermeye devam ediyor. Kayaya oyulmuş her bir odasının ayrı bir kişiliği ve masalsı adına yakışan dizaynı var. Akşamüstü tesise gelen misafirler için kristal şişelerle odalara bırakılan ev yapımı vişne likörünün, keklerin ve şarabın tadına bakarak dinlenebilir, bütün günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.
1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

Kapadokya'nın en iyi otelleri listelenmiş. Tüm otelleri burada görerek incelemek işimi oldukça kolaylaştırdı. Paylaşım için teşekkür ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler