Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 10 Mayıs 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları
Açık havanın ve temiz çevrenin geniş bir yer kapladığı Çatalca piknik alanları ile ailecek veya arkadaş çevresiyle açık hava etkinliği planlamayı sevenlerin vazgeçemeyeceği bir destinasyon.

Çatalca Piknik Yerleri

 • Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı
 • Çatalca Piknik Sefası
 • Şıramandere
 • İnceğiz Mesire Yeri
 • Çilingoz Tabiat Parkı
 • İhsaniye Piknik Alanı
 • Çatalca Duru Park Piknik Restaurant
 • Piknik çoğu zaman doğaya kaçmak için bir bahanedir. İstanbul’un yeşil alanları tatmin edici düzeyde kalan son yerlerinden Çatalca piknik ve mesire yerleri bakımından bu bahaneyi hayata geçirmenize yetecek çeşitliliğe sahip. Gelin, Çatalca da piknik yerleri listesindeki adreslere daha yakından bakalım…

  Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

  1- Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı

  Çatalca’nın 30 dakika uzağında yer alan Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı, Çatalca da piknik yapılacak yerler arasında belki de en sessiz ve ücra olan alternatiflerden birisi. Ücretsiz ve temiz tuvaletleri, küçük bir büfesi, voleybol oyun alanı, hamak ve salıncaklarıyla gün boyunca ailecek veya arkadaş çevrenizle keyifli anlar geçirebileceğiniz bir nokta.
  Otel
  İstanbul Avrupa Havuzlu Oteller
  Neredekal Değerlendirme3.7/5 Çok İyi
  (11 değerlendirme)
  Kamiloba Mah, Büyükçekmece, İstanbul
  TatilBudur.com
  %16 Tasarruf
  Oda-Kahvaltı
  1.111 TL
  Tatilsepeti.com
  1.288 TL
  En uygun fiyat
  1.111 TL
  TatilBudur.com
  En uygun fiyat:
  TatilBudur.com
  1.111 TL

  2- Çatalca Piknik Sefası

  Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

  Çatalca’nın merkeze yakın köylerinden birisi olan Gökçeali’de bulunan Çatalca Piknik Sefası ahşap piknik masalarının kiralanabildiği bir mekan. Masa kiralama işlemine servis de dahil olması sayesinde eve bulaşık taşıma derdinin söz konusu olmadığı Piknik Sefası Çatalca ile masanızın yanına kadar getirilen mangalda yemeklerinizi pişirip yemekten başka bir derdiniz kalmayacak. Mekan, piknik detaylarının yanı sıra çocuklar için oyun alanları, küçük bir hayvanat bahçesi, semaverde çay gibi gününüzü dolu dolu geçirebileceğiniz alternatiflere sahip.

  3- Şıramandere

  Çatalca İnceğiz piknik alanları arasında bulunan Şıramandere, 2500 kişilik kapasiteye sahip. Sekizer kişilik masalardan oluşan mekanda voleybol sahaları, at binme, oyun alanları, hamaklar, küçük bir büfe bulunmakta.

  4- İnceğiz Mesire Yeri

  Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

  Çatalca İnceğiz Piknik Alanı, bir başka deyişle İnceğiz Mesire Yeri, konum itibarıyla İnceğiz Mağaraları’nın tam yanında yer almaktadır. Çatalca ücretsiz piknik alanları arasında başta gelen bir bölüme sahip olmasının yanı sıra ücretli piknik alanlarının da bulunduğu İnceğiz Mesire Yeri kalabalığın akın ettiği bir bölge olması nedeniyle sabahın erke nsaatlerinde mutlaka gelinmiş ve piknik masası kapılmış olması gereken bir mesire yeridir. Bazı kaynaklarda Çatalca İnceğiz Mağaraları Piknik Alanı olarak da nitelendirilmektedir.
  Otel
  Çocuk Dostu
  Neredekal Değerlendirme4.6/5 Mükemmel
  (10 değerlendirme)
  Kumburgaz, Büyükçekmece, İstanbul
  Otelz.com
  %36 Tasarruf
  Oda-Kahvaltı
  1.048 TL
  Tatilsepeti.com
  1.321 TL
  En uygun fiyat
  1.048 TL
  Otelz.com
  En uygun fiyat:
  Otelz.com
  1.048 TL

  5- Çilingoz Tabiat Parkı

  Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

  Piknikten ziyade kampın daha uygun kaçabileceği Çilingoz Tabiat Parkı, deniz ve doğanın bir araya geldiği adres. Çatalca da piknik alanları arasında en güzel manzaraya ve doğal alanlara sahip yer olmasına rağmen piknik yapma konusunda bölgenin diğer mekanlarına kıyasla isabetli bir tercih olmayabilir, daha sakin ve ıssız yerler arayanlar için daha elverişli bir bölgedir.

  6- İhsaniye Piknik Alanı

  Oldukça geniş bir alana yayılmış, İhsaniye köyü muhtarlığı tarafından işletilen İhsaniye Piknik Alanı’nda bütün piknik malzemelerinizle gidip, kimse tarafından rahatsız edilmeden keyifli vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz.

  7- Çatalca Duru Park Piknik Restaurant

  Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

  Çatalca piknik mekanları arasında dışarıdan yiyecek getirip mangal, masa ve semaver kiralayabildiğiniz alternatiflerden birisi olan Çatalca Duru Park Piknik Restaurant, bunun yanı sıra kendi çiğ et satışı veya pişirilmiş et servisi de yapmaktadır. Sakin bir bölgede, çocuklara ayrılmış bir oyun alanının bulunduğu, ormanın içinde ve bir derenin yanında yer alan mekan Çatalca kendin pişir kendin ye piknik alanları arasında en çok tercih edilenlerden birisidir.
  Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
  (2 değerlendirme)
  Selimpaşa, Silivri, İstanbul
  Otelz.com
  Oda-Kahvaltı
  649 TL

  Çatalca’ya Nasıl Gidilir?

  Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

  İstanbul il merkezine 51 kilometre uzakta olan Çatalca güneybatısında Silivri, güneyinde Büyükçekmece, doğusunda ise Arnavutköy ilçeleriyle komşudur. Batıda ise Tekirdağ’ın ilçelerinden Saray ve Kapaklı’ya komşu olan Çatalca, İstanbul’un Karadeniz’e kıyısı olan ilçelerinden birisidir.

  Çatalca, toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir bir konumdadır. Metro, metrobüs, Marmaray veya vapur hatlarından herhangi birini kullanarak, İETT’nin 401 numaralı otobüs hattına aktarma yapmanız kafidir. Bu otobüs hattı Yenibosna Metro – Çatalca arasında ulaşım sağlamaktadır.

  Çatalca hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Çatalca’nın Birbirinden Güzel Plajları yazımızı okuyabilirsiniz.

  Çatalca’da Nerede Kalınır?

  Çatalca'nın En Güzel Piknik Alanları

  Sadece bir piknik yapıp gitmek olmaz… Nefis plajlarını keşfedebileceğiniz, İnceğiz Mağaraları gibi tarihi yerlerinde bir tura çıkabileceğiniz Çatalca’da, konaklamanız için oldukça çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Çatalca Otelleri listemizi inceleyebilir, seyahatinizi planlama konusunda ilk adımı şimdi atabilirsiniz!
  Giriş
  07.04.23
  Çıkış
  08.04.23
  Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
  Kişiler
  2
  0