Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Bilkent Üniversitesi

+ 10 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Bilkent Üniversitesi Hakkında

Bilkent Üniversitesi; Ankara ili, Çankaya ilçesinde yer alan ve 20 Ekim 1984 yılında İhsan Doğramacı tarafından Türkiye’ nin ilk vakıf üniversitesi olarak kurulan bir vakıf üniversitesidir.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi adıyla da bilinen üniversite; İhsan Doğramacı tarafından, İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı birlikteliğiyle kurulmuş ve Türkiye’ nin önde gelen üniversitelerinden biri olmuştur.

1986 yılında 386 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan Bilkent Üniversitesi, şuan da 9 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu bünyesinde 58 lisansüstü, 34 lisans ve 4 ön lisans programıyla eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir. Bilkent Üniversitesi, 13. 000 öğrencisi ve 34 farklı ülkeden öğretim elemanlarıyla dünya standartlarında bir eğitim sağlamaktadır.

Bilkent Üniversitesi mezun sayısı ise 45. 000’ in üzerindedir. Şehir merkezine 15 km ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ na 40 km mesafede bulunan Bilkent Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Bilkent Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?