Bilim Sanat ve Kültür Parkı

  • Eskişehir / Eskişehir Merkez / Eskişehir Tepebaşı

Bilim Sanat ve Kültür Parkı

Eskişehir'in merkez ilçesi Tepebaşı'nda yer alan Bilim Sanat ve Kültür Parkı, 400 bin metrekarelik bir alan üzerinde bulunuyor. Bu yönüyle Eskişehir'in en büyük parkı olma özelliği taşıyan Bilim Sanat ve Kültür Parkı'nda; çeşitli su sporları yapılabilen bir gölet, çok sayıda restoren, 1200 kişi kapasiteli açık hava konser alanı, amfi tiyatro, birebir ölçülere sahip müze gemi, masal kahramanlarından meydan gelen oyun grupları, çocukların çeşitli su aktiviteleri yapabilecekleri oyun alanı, engelli çocuklar için oyun alanı, Türkiye'nin en büyük uzay evine ev sahipliği yapan Bilim Deney Merkezi, ülkemizin ilk Masal Dünyası ve Japon Bahçesi yer alıyor.

İçerisinde özel gezi trenlerinin de hizmet verdiği Bilim Sanat ve Kültür Parkı, bununla birlikte büyük bir Sualtı Dünyası'na da ev sahipliği yapıyor. Bir hayvanat bahçesinin de yapıldığı Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılmış en özel alanlardan biri.

Olur da yolunuz bir gün Eskişehir'e düşerse eğer, Bilim Sanat ve Kültür Parkı'nı da mutlaka ama mutlaka ziyaret edin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın