Balçova Butik Otelleri

En iyi 5 butik otel, en uygun fiyatlar

Balçova Butik Otel Fiyatları

İzmir'in en sevilen sahil bölgelerinden biri olan bu ilçeye ziyarete gelenlerin konaklama tercih edebilecekleri farklı kategorilerde pek çok tesis hizmet vermektedir. Balçova butik otelleri de ideal konumlarıyla sıklıkla tercih edilmektedir.

Balçova, Ege'nin incisi İzmir'e bağlı merkez ilçelerden biridir. İzmir Merkez'e 9 kilometre, Adnan Menderes Havalimanı'na da 19 kilometre uzaklıktaki Balçova; 6 kilometrelik doğal sahil şeridi, ilçenin etrafını çevreleyen oksijen kaynağı yemyeşil çam ormanları, narenciye bahçeleri ve rengarenk çiçek seraları ile İzmir'in en güzel ve en çok sevilen yerlerinden biridir Balçova. Yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişe sahip olan ilçe Konak ve Narlıdere ile komşu olup İzmir Körfezi'nin güneyinde konumlanmaktadır.

Ana kaynağı asırlık Agamennon Kaplıcaları olan ilçedeki kaplıca turizmi de oldukça gelişmiştir. Sahip olduğu şifalı, sıcak kaplıca suları için ilçeye gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri çok sayıda tesis mevcuttur. Büyük oteller, küçük oteller, kent otelleri, pansiyonlar, butik oteller en çok tercih edilenler arasındadır.

Balçova butik otelleri kategorisinde yer alan tesisler, ideal konumlarıyla hem iş amaçlı hem de tatil amaçlı konaklamalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Butik oteller; bankalara, kamu binalarına ve çarşıya yakınlıklarının yanı sıra oldukça rahat bir ulaşım ağına da sahiptir.

Balçova butik otelleri yıl içinde en yoğun dönemini yaz sezonunda yaşamaktadır. Bu sebeple yaz tatilinde Balçova butik otelleri kategorisinde konaklama yapmayı düşünenlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönündedir.

Yıl içerisinde pek fazla artış göstermeyen Balçova butik otel fiyatları yaz sezonunda artan yoğunlukla paralel olarak yükselmektedir. Bu noktada da erken rezervasyon yaptırarak fırsatlardan yararlanabilir ve sezonda artan konaklama fiyatlarını ekarte edebilirsiniz.

Balçova Otel Fiyatları

Balçova, at nalı şeklindeki İzmir Körfezi'nin güney kıyılarında yer almaktadır.

İzmir'in merkez ilçelerinden biridir Balçova. Balçova, aynı zamanda metropol bir ilçedir de. Balçova'nın geçmişi İzmir'in tarihi ile iç içe olup, yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir.

Balçova ilçesi İzmir Merkez'e yaklaşık 8 kilometre olup Adnan Menderes Havalimanı'na uzaklığı ise 18 kilometredir.

Balçova bölgesi yıl boyunca iş için, tatil için ve başka sebeplerden dolayı sürekli olarak ziyaret edilmektedir. İlçenin hem şehir merkezinde olması hem de havalimanına yakın olması sebebiyle gelenler konaklamada sıkça bu bölgedeki tesisleri tercih etmektedir.

İlçede her bütçeye uygun bir konaklama alternatifi bulunmaktadır. Bolçova otel fiyatları; tesislerin 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı, apart otel, butik otel, pansiyon ya da kent oteli olmasına göre de değişmektedir. Balçova otel fiyatları üzerinde tesislerin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu hizmetin de etkisi bulunmaktadır.

Balçova otel fiyatları kış sezonuna oranla, tatilin de başladığı yaz aylarında bir miktar artmaktadır. Kimi tesislerin misafirlerine özel sunduğu erken rezervasyon fırsatları ile bu artış ekarte edilebilmektedir. Bu sebeple daha önceden planlanmış, tarih aralıkları belli bir organizasyon dahilinde konaklamanın yapılacağı tesise karar vererek erken rezervasyon avantajlarını kullanarak fiyat artışından etkilenmemek mümkün olmaktadır. Ancak erken rezervasyon fırsatları her tesis için geçerli olmamaktadır. Bu konu ile ilgili tesislerden ayrıntılı bilgi almak mümkündür.

Balçova otel fiyatları ve bölgede hizmet veren tesisler Neredekal.com sitesinden incelenebilmekte hatta rezervasyon dahi yaptırılabilmektedir.

En İyi 1 Balçova Butik Oteli

İzmir Plaza Otel Balçova

Butik Otel - Balçova - 11 Misafir Yorumu

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin hemen yanında yer alan Balçova Plaza Otel, uydu TV ile donatılmış klimalı odalar, ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz özel otopark sunmaktadır.

Balçova Plaza Otel'in odalarının tamamı modern mobilyalarla döşenmiştir. Tüm odalardaki özel banyoda saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri yer alır. Ayrıca minibar standarttır.

Otelde her gün açık büfe tarzında kahvaltı servis edilmektedir. Otel çevresinde bölge yemeklerinden tadabileceğiniz pek çok restoran da bulunmaktadır.

Resepsiyon 7 gün 24 saat açıktır. Oda servisi de mevcuttur. Ayrıca,
... Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin hemen yanında yer alan Balçova Plaza Otel, uydu TV ile donatılmış klimalı odalar, ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz özel otopark sunmaktadır.

Balçova Plaza Otel'in odalarının tamamı modern mobilyalarla döşenmiştir. Tüm odalardaki özel banyoda saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri yer alır. Ayrıca minibar standarttır.

Otelde her gün açık büfe tarzında kahvaltı servis edilmektedir. Otel çevresinde bölge yemeklerinden tadabileceğiniz pek çok restoran da bulunmaktadır.

Resepsiyon 7 gün 24 saat açıktır. Oda servisi de mevcuttur. Ayrıca, ek ücret karşılığında Balçova Plaza Otel'de sunulan araç kiralama veya havaalanı servisi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Otel, Agora ve Kipa alışveriş merkezlerine sadece 1,5 km, İzmir şehir merkezine ise 10 km mesafededir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı otele 15 km mesafededir

Daha Fazla Bilgi»