Asklepion Antik Kenti

  • İzmir / Bergama

Asklepion Antik Kenti

İzmir'in Bergama ilçesinde yer alan Asklepion Antik Kenti, antik çağın en önemli sağlık merkezlerinden biriymiş. Dönemin ünlü hekimlerinin yetiştiği bir tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesi olarak tarihe geçen Asklepion Antik Kenti, radyoaktif özellikleri ile keşfedilmeye başlanmış. O dönemlerden beri insanların sağlık amacıyla gittiği Asklepion Antik Kenti'nin suları, günümüzde aynı önemine yeniden kavuşmuş durumda.

Çeşitli yöntemlerle hastalara şifa dağıtan bir yer olan Asklepion Antik Kenti, bünyesinde seçkin doktorlar ile çamur banyoları, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler, müzik, su ve SPA terapileri ile pek çok insanın derdine deva oluyordu.

İsmini Apollon'un oğlu olan ve Sağlık Tanrısı olarak bilinen Asklepios'tan alan antik kent, dünyanın ilk sağlık merkezi olma özelliği taşıyor aynı zamanda.

Eğer yolunuz Bergama'ya düşerse, Asklepion Antik Kenti'ni de mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Görmeyenlere tavsiye ediyorum
9

-

Merhaba. İyi günler. Daha önce kerelerce memnuniyetle gezdiğimiz Bergama'da en beğendiğim Akropol ve Asklepion Antik Kenti oldu, diğerleri de güzel. Şeker Bayramı'nda Foça-Ayvalık gezimizde sanırım Bergama'da kalıp, burayı da gezecekmişiz. Yine, Club Mutlu Tatil gezi grubumuzla, tur acentesiyle gidip bu şahane antik şehri mutlu mutlu gezeceğiz kısmetse, Bergama'yı görmeyenlere tavsiye ediyorum. Mustafa Yörükoğlu.