Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı - Görsel 1
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı - Görsel 2
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı - Görsel 3
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı Hakkında

Ankara Garı’ nın yanında yer alan ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ na bağlı hizmet veren Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, 29 Ekim 2016 yılında hizmete açılmıştır. 194. 460 m2’ lik bir alanı kaplayan ve toplam 50 bin yolcu kapasitesine sahip olan Ankara YHT Garı, 3 peron ve 6 demiryolundan oluşmaktadır.

Gar içerisindeki toplantı salonu, sinema, otel ve alışveriş merkezleri ile yolculara geniş bir yaşam alanı sunmaktadır. Demiryolu hatları; Ankara – İstanbul, Ankara – Konya, Ankara – İzmir, Ankara – Sivas – Kars, Ankara –Kayseri olarak belirlenmiş, bir kısmı faaliyete geçirilmişken bir kısmı ise henüz proje aşamasındadır.

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ nda 1900 araç kapasiteli otopark, restoran, kafe, otel, kiralanabilir ofis ve ticari alan bulunmaktadır. Hem yolcu kapasitesi hem de sağladığı olanaklar ile yolculara keyifli ve bir o kadar konforlu bir yolculuk hizmeti sunmaktadır.

Ankara YHT Garı aynı zamanda engelli yolcular düşünülerek tasarlanmış bir alt yapıya sahiptir. Engelli yolcuların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri; asansörler, tuvaletler, gişeler ve yüzeyler tamamen ihtiyaca yönelik hizmet vermektedir.

Yorum / Değerlendirme

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?