Ankara Üniversitesi
Ankara Üniversitesi - Görsel 1
Ankara Üniversitesi - Görsel 2
Ankara Üniversitesi - Görsel 3
Ankara Üniversitesi - Görsel 4
9 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Ankara Üniversitesi Hakkında

Ankara Üniversitesi, Ankara ili Yenimahalle ilçesinde bulunan ve 1946 yılından bu yana eğitim veren bir devlet üniversitesidir. Cumhuriyet misyonunu milletle bütünleştirmiş bir üniversite olan Ankara Üniversitesi, üniversite kanunu ile kurulan ilk üniversite olma unvanını taşımaktadır.

Ankara Üniversitesi; Atatürk ilke ve inkılaplarını yurt geneline ulaştırmak üzere, temeli bizzat Atatürk tarafından atılmış olan bir üniversitedir. Ankara Üniversitesi’ nde ilk olarak Cumhuriyet’ in yeni hukuk düzenini sağlaması adına yeni hukukçuları yetiştirmek üzere 1925’ te Hukuk Mektebi kurulmuştur.

Daha sonraki yıllarda tüm fakülteler ve bölümler sırasıyla birbirini takip ederek çoğalmaya devam etmiştir. Ankara Üniversitesi; 18 fakülte, 1 konservatuar, 1 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 14 enstitü, 48 lisans, 11 önlisans, 246 doktora, 333 master ve 49 araştırma ve uygulama programı ile öğretim hayatını sürdürmektedir. 67.

574 öğrenci sayısı ve ortalama 11. 000 personeli ile eğitim veren Ankara Üniversitesi, Ankara’ nın en önemli üniversiteleri arasında yerini korumaktadır.

Şehir merkezinde olan, Aşti Otobüs Terminaline 6 km ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ na 30 km mesafede bulunan Ankara Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Ankara Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?